Προς το περιεχόμενο

Laptop Turbo-X ..τι λέτε?


azer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας τον τελευταίο καιρό για laptop βρήκα αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996483

το οποίο δείχνει αρκετά ελκυστικό. Να το πάρω τη δευτέρα τελικά ή όχι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας τον τελευταίο καιρό για laptop βρήκα αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996483

το οποίο δείχνει αρκετά ελκυστικό. Να το πάρω τη δευτέρα τελικά ή όχι?!

 

αν σ'ενδιαφερει η ποιοτητα μακρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας τον τελευταίο καιρό για laptop βρήκα αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996483

το οποίο δείχνει αρκετά ελκυστικό. Να το πάρω τη δευτέρα τελικά ή όχι?!

 

Κοίτα καλά χαρακτηριστικά έχει, αλλά δεν το βρίσκω και ελκυστικό....μάλλον άσχημο θα έλεγα. Το έχω δει και απο κοντά και πίστεψε με η φωτογραφία το κολακεύει κι όλας. Όταν στα 1100 μπορείς να πας σε επώνυμο laptop με ίδια χαρακτηριστικά και καλύτερη ποιότητα γιατί να επιλέξεις ένα turbo-x που στο φινάλε το "παντρεύεσαι" στο τέλος (μεταπώληση πολύ χαμηλή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx παιδιά για τις απαντήσεις.. οπότε λέτε για επώνυμο καλύτερα? Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο γύρω στα 1000Ε?

 

@panos2000gr : ναι, ελκυστικό όσον αφορά τα χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to lap ine toumpano ... vevea den pezi me xp, apo piotita den jero

apo oso jero omos xoris na ime sigouros kataegithike , evgalan kainourio

 

τι εγινε το πλαισιο βγηκε παγανια με nickname στο insomnia και μαζευει πελατες ???:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toσιμπα ναι βεβαια μακραν το καλλιτερο,, και αν χρειαστεις και σερβις (κουφια η ωρα που τακουει) εκτος που θα πρεπει να το κουβαλησεις κατω στου διαολου τη μανα περα στη λενορμαν σενα παραδρομακι,,και με κινδυνο να σε πατησουν οι αλλοι οδηγοι,, εχε και μαζι σου και ενα 50αρι (ευρο) (ισως τωρα παρα πανω,,) γιατι στο σερβις εχει αναρτημενη πινακιδα προς την

''αξιοτιμο πελατεια'' οτι ''οιοσδηποτε ελεγχος χρεωνεται τουλαχιστον 50 ευρο'' (χωρια ταλλα κερατιατικα) Το γιατι βε'βαια ενα τοσο καλο σερβις να χρεωνει το 50αρι για το τιποτα εγω δεν καταλαβενω. Οσο για το "σερβις" της εισερ οτι και να διαβασεις στο φορουμ θανε λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toσιμπα ναι βεβαια μακραν το καλλιτερο,, και αν χρειαστεις και σερβις (κουφια η ωρα που τακουει) εκτος που θα πρεπει να το κουβαλησεις κατω στου διαολου τη μανα περα στη λενορμαν σενα παραδρομακι,,και με κινδυνο να σε πατησουν οι αλλοι οδηγοι,, εχε και μαζι σου και ενα 50αρι (ευρο) (ισως τωρα παρα πανω,,) γιατι στο σερβις εχει αναρτημενη πινακιδα προς την

''αξιοτιμο πελατεια'' οτι ''οιοσδηποτε ελεγχος χρεωνεται τουλαχιστον 50 ευρο'' (χωρια ταλλα κερατιατικα) Το γιατι βε'βαια ενα τοσο καλο σερβις να χρεωνει το 50αρι για το τιποτα εγω δεν καταλαβενω. Οσο για το "σερβις" της εισερ οτι και να διαβασεις στο φορουμ θανε λιγο..

 

 

Αυτοισχυει σεπεριπτωση πουτομηχανημα δενειναι στηνεγγυηση...ανεχεις εγγυηση σεισχυτοτε δενυπαρχει κανεναπροβλημα...τωραγια το προβλημα μετους οδηγους ητοσιμπα σηκωνειταχερια ψηλα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γνωστό μου που πήρε laptop Turbo-X, ξέρω ότι παρουσιάζει προβλήματα με την απαγωγή της θερμότητας και γι' αυτό δουλεύει πολύ το (ενοχλητικό) του ανεμιστηράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον θείο μου πού ήθελε να πάρει και πήγαμε να το δούμε από κοντά απογοητευτήκαμε από την ποιότητα-καθαρότητα της οθόνης.

 

το βάλαμε δίπλα σε ένα Toshiba κι ένα HP και ήταν η μέρα με την νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσον αφορα το σερβις της τοσιμπα (και ολα γενικως τα σερβις) οπως πολυ καλα γνωριζετε ολοι,, ναι μεν θεωρητικα καλυπτουν (ισως) την εγγυηση,, πλην ομως θα σου πουν οτι "ξερετε αυτη η ζημια εγινε απο κακο χειρισμο και ειναι εκτος εγγυησης" Οσο για σερβις της τουρμποχ οπου ακους πολλα κερασια περνε μικρο καλαθι,, και εκει χρειαζεται, αν θετε κατι,, να βαζετε το χερι βαθεια στη τσεπη Για το σερβις της εισερ,, μαλλον τσαμπα ο κοπος (και ο κινδυνος τροχαιου μεσα στις νταλικες που κανουν μανουβρες) να τρεχετε εκει περα.. Εγω παιδια αυτα τα ξερω απο πρωτο χερι επειδη εχουμε πολλες μαρκες λαπτοπ.. Για αυτο αν εχετε οπως και εγω οικονομικη στενεψη και οχι πολλα λεφτα για τις κυριες αντιπρωσωπειες,, η γνωμη μου ειναι,, να φερεστε καλα στα μηχανηματα,, και να μην τους πετατε τα ματια εξω καθε μερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον θείο μου πού ήθελε να πάρει και πήγαμε να το δούμε από κοντά απογοητευτήκαμε από την ποιότητα-καθαρότητα της οθόνης.

 

το βάλαμε δίπλα σε ένα Toshiba κι ένα HP και ήταν η μέρα με την νύχτα.

 

αυτό μπορεί να σου φάνηκε έτσι επειδή η οθόνη (τουλάχιστον του συγκεκριμένου) είναι ματ και δεν γυαλίζει. Οπότε το μαύρο δεν φαίνεται τόσο "μαύρο" (γένικα δίνει την εντύπωση μικρότερης αντίθεσης) αλλά δεν σε κουράζει με πολλές αντανακλάσεις σε φωτείνούς κυρίως χώρους. Ακόμα έχει φοβερή ανάλυση 1680χ1050!! Πήγα σήμερα και είχαν εξαντληθεί. Αύριο μάλλον θα το προμηθετούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...