Προς το περιεχόμενο

Μου hackeψαν το site!!!


mdarkman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

atam.gif

 

HACKED BY iSKORPiTX

 

(TURKISH HACKER)

 

iskorpitx hacking&security cd si haz�r mavi1.org ve forumda gerekli a��klamalar var acele edin tren kalk�yor

 

D�NYA MARKASI TAKL�T ED�LEMEZ! HACKERLER VURUR LAMERLER �NLER!!

 

iskorpitx hacking&security cd sini haz�rlad�

 

iscorpitx, marque du monde, pr�sente ses salutations � tout le monde.

 

Ποιος είναι ρε παιδιά αυτός? Γιατί τον έχω πετύχει να χτυπά και άλλα site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδη έχω πάρει τα κατάλληλα μέτρα. Σε λίγο ώρα το forum θα είναι εντάξει.

Βασικά με παραξένεψε που δεν χτύπησε το κύρια σελίδα του site αλλά μόνο το forum. Κάτι ασυνίθιστο για αυτόν εφόσον πάντα "ξεριζώνει" τα site απο το index page...

Δεν μπόρεσε μήπως..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν καναν updates καλα να παθουν...το πως γινετε να κανει ομαδικο hack ταυτοχρονα ειναι ενα καλο θεμα

 

Δεν έχει σχέση με τα updates. Και το δικό μου forum ήταν στην τελευταία έκδοση..

Μάλλον εχει σχέση με τα permissions, αυτό που έκανε αυτός ουστιαστικά μόνο hack που δεν είναι.. Απλά δημιουργεί ένα πρόγραμμα το οποίο ψάχνει στο internet για τρύπες (φάκελοι με δικαιώματα 777) Όπου τις βρει απλά αντιγράφει κάποια αρχεία και μπουπ έτοιμο..

Ουσιαστικά δεν πειράζει τις βάσεις δεδομένων και για αυτό δεν σου δημιουργεί και πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι, εχει χτυπησε αρκετες φορες και ειναι πολυ γνωστος σε Ελληνς χακερ, το θεμα ειναι οτι ο ΕΛληνοτουρικικος διαιδκτυακος πολεμος συνεχιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι, εχει χτυπησε αρκετες φορες και ειναι πολυ γνωστος σε Ελληνς χακερ, το θεμα ειναι οτι ο ΕΛληνοτουρικικος διαιδκτυακος πολεμος συνεχιζεται...

 

Για πες μου έναν Έλληνα Hacker εσυ? Δυστυχώς οι τούρκοι ειναι πολύ καλοί στο hacking. Δεν είναι επίσης τυχαίο ότι τα καλύτερα sites για satellite hacking είναι τούρκικα. Και μην ξεχνάμε και τους Ιρανούς( Vahid i think) . Νταξ μου φένεται και εμένα πολύ περίεργη αυτή η κατάσταση αλλα μάλλον είναι λόγω πληθυσμού και ότι άμα έχεις παλιό-αρχαίο υπολογιστή ασχολίσαι με άλλα πράγματα. Άμα θέλεται να hackεψετε και εσεις εύκολα δείτε:

 

http://www.milw0rm.com/

 

Και κοιτάτε web apps - sql injection που είναι και η πιο απλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά οι έλληνες έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν. Όσο αναφορά τα defaces που κάνουν γίνεται ως εξής: Βρίσκουν μια τρύπα σε κάποιο script, ανεβάζουν κάποια δικά τους αρχεία τα οποία τα τρέχουν και προσθέτουν δικά τους index σε φακέλους που έχουν 777 permissions. Για αυτό το λόγο πλέον στους δικούς μου servers τρέχω την php πολλές φορές με ιδιοκτήτη τον κάθε χρήστη με αποτέλεσμα εάν κάποιος καταφέρει και βρει bug σε script να μπορεί να πειράξει τα αρχεία μόνο στο συγκεκριμένο account και όχι σε όλο το server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liopyr -> Ωραίος τετράγωνη λογική :P

 

CyberCr33p -> Ναι σε καταλαβαίνω.... Όπως και φοιτητές τμημάτων πληροφορικής που ζητάνε "βοήθεια" για γελoία κομμάτια κώδικα με ηλίθιες δικαιολογίες , του στιλ το θέλω για τον αδερφό,την κοπέλα μου ... Ναι πάνε για καφέ,Wow,Lineage,έχουν άλλες ασχολίες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Την επόμενη φορά που θα δημοσιευθούν απαράδεκτα ρατσιστικά σχόλια οποιουδήποτε είδους, δεν θα σβηστούν μόνο μηνύματα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...