Προς το περιεχόμενο

εργασια για φοιτητες


averel01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειναι μονο το οτι ψαχνεις δουλεια.....

 

..Εβαλες και μια πολυ κολλακευτικη φωτογραφια σου (δεν ξερω βεβαια αν ειναι και ψευτικη αλλα δεν εχει σημασια) για να αυξησεις τις πιθανοτητες. Ειναι δικαιο; :P

 

Καλα έκανε και έβαλε γιατι λέει οτι ενδιαφέρεται και για πορτα σε μαγαζι οποτε για να δουλεψει εκει πρεπει να ειναι εμφανισιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ετσι ειναι ακριβώ όπως το λέει ο zio  το θέμα είναι οτι έψαχνα τις αγγελίες και βρέθηκα σε αυτό το site  - forum στο οποίο έψαχνε ο ένας δουλειά και όντως από κάτω τα επόμενα σχόλια ανταποκρίθηκαν. οπόταν πέρα απο τα τηλέφωνα και βιογραφικά που έχω στείλει και πάρει είπα να κάνω και μια ερώτηση ποτέ δεν ξέρεις. Και λέγοντας άλλους κλάδους ενοούμε πράγραμτα που αρμόζουν στην εκπαίδευση και ηθική αρχή και όχι εκεί που πάει ο νους πολλών ανώμαλων!

Με είπες ανώμαλο;

Όταν βλέπω άβαταρ γυναικεία παρουσία ενδιαφέρουσα η οποία δηλώνει ανοιχτή για άλλους κλάδους, ανωμαλία είναι να σκεφτώ ό,τι σκέφτηκα; Εσύ για ποιον λόγο ας πούμε μυγιάστηκες; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μαλλον πορτα σε μαγαζι.... (γλαστρα δηλαδη..)

..Σοβαρή δουλειά!..

 

Στην οποια ξερεις οτι στα σιγουρα οτι ο σκοπος της συγκεκριμενης "ειδικοτητας" ειναι η προσελκυση αγνωστων να μπουν στο μαγαζι.. μονο και μονο εξαιτιας της ομορφιας... PR και ετσι φαση

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω τοσα χρονια άλλοι βγάλανε ενα σκασμο λεφτά πουλοντας αερα στον κοσμο η θέση μιας PR που παει να βγαλει το μεροκαματο μας πειραξε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω το φάγατε το κορίτσι ρε...έγραψε ένα μήνυμα μπας και κάποιος που το διαβάσει εδώ μπορεί να βοηθήσει...μόνο κέρδος μπορεί να έχει και να διαβάσει κάποιος και να την προσλάβει.

 

Πολύ σεξισμός...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ ειμαι ο κακος και εσεις δεν σκεφτηκατε ποτε αυτο που σκεφτηκα εγω.

Κοπελια, βαλε μια αγγλεια ζητησης εργασιας στην παρακατω κατηγορια του insomnia:

Σαν νεο μελος μπορεις να βαλεις 2 αγγελιες νομιζω..

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/jobs/

 

Σιγουρα θα βρεθει κατι πιστευω. Το μισο insomnia ειναι απο τη Θεσσαλονικη.. B)

 

Πολλοι θα θελουν να βοηθησουν μια πολυ ομορφη κοπελα :wub:  :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυσκολη δουλεια να εισαι σερβιτορος. Ενω το να καθεσαι ολη την ωρα ορθιος και να σε χαζευουν οι περαστικοι ειναι και ευκολο και σου ανεβαζει και την αυτοπεποιθηση. Μια απο τις πιο ευκολες δουλειες ειναι το να εισαι σεκιουριτι. Ουτε στρες ουτε συναναστροφη με πολλα ατομα. Εισαι σε ενα χωρο, περπατας που και που, περναει η ωρα, χαζευεις τους περαστικους, και η ορθοσταστια.. παλευεται, σε σχεση με αλλα επαγγελματα.

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι ούτε είπα οτι είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ ειμαι ο κακος και εσεις δεν σκεφτηκατε ποτε αυτο που σκεφτηκα εγω.

Κοπελια, βαλε μια αγγλεια ζητησης εργασιας στην παρακατω κατηγορια του insomnia:

Σαν νεο μελος μπορεις να βαλεις 2 αγγελιες νομιζω..

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/jobs/

 

Σιγουρα θα βρεθει κατι πιστευω. Το μισο insomnia ειναι απο τη Θεσσαλονικη.. B)

 

Πολλοι θα θελουν να βοηθησουν μια πολυ ομορφη κοπελα :wub:  :P

 

 

Ενταξει τωρα ας μην βλέπουμε την οποια προσπάθεια κάνει κάποιος ή καποια απο οπουδηποτε με κακο μάτι απο οπου ψάχνεται κανεις καλο ειναι. Μακαρι να βρει καμια δουλεια η κοπελιτσα γιατι γενικα τα πραγματα δυσκολευουν για ολους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ όλοι αυτοί που κράζουν τις PRατζούδες ότι πληρώνονται με την ομορφιά τους να υποθέσω ότι αν τους λέγανε να πάνε για πόρτα ή μπάρμαν θα λέγανε όχι προτιμάω να δουλέψω σερβιτόρος. Συνέλθετε...

 

Όταν δουλεύεις σε μαγαζιά εστίασης/διασκέδασης μετράει πάρα πολύ και η εμφάνιση...από σερβιτόρες μέχρι pr και μπάρες...εννοίτε ότι αν κάποια έχει τα προσόντα να δουλέψει PR θα δουλέψει PR..τι είναι μαζόχα να τρέχει με τους δίσκους? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν ότι η σερβιτόρα θα ακούσει διάφορα από τον κάθε αγάμητο, την PR δεν την ακουμπάει κανείς (από τους πελάτες τουλάχιστον) μιας και εκεί γύρω είναι και άλλοι του μαγαζιού.

Πάντως κι εγώ τις βλέπω σαν κατάντια τις ''καλησπερατζούδες'' καθώς το μόνο προσόν που μπορείς να διακρίνεις είναι η εμφάνιση. Ενώ στο σερβίρισμα έχεις να κάνεις και με διαχείριση χρημάτων εκτός από το να ξέρεις τι σου γίνεται με τις παραγγελίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν ότι η σερβιτόρα θα ακούσει διάφορα από τον κάθε αγάμητο, την PR δεν την ακουμπάει κανείς (από τους πελάτες τουλάχιστον) μιας και εκεί γύρω είναι και άλλοι του μαγαζιού.

Πάντως κι εγώ τις βλέπω σαν κατάντια τις ''καλησπερατζούδες'' καθώς το μόνο προσόν που μπορείς να διακρίνεις είναι η εμφάνιση. Ενώ στο σερβίρισμα έχεις να κάνεις και με διαχείριση χρημάτων εκτός από το να ξέρεις τι σου γίνεται με τις παραγγελίες.

 

Και η ομορφιά προσόν είναι...τεράστιο. Με το σκεπτικό σου κατάντια είναι και το μόντελιγκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοίτε ότι αν κάποια έχει τα προσόντα να δουλέψει PR θα δουλέψει PR..τι είναι μαζόχα να τρέχει με τους δίσκους? 

 

Και η σερβιτορα πρεπει να ειναι εμφανισιμη, περα απο τα πραγματικα προσοντα (ισορροπια στο δισκο, διαχειριση χρηματων, σωστη εξυπηρετηση-παραγγελιοληψια, κλπ). Μιλας λες και η θεση του σερβιτορου ειναι καταντια ενω η πορτα ειναι κατι ανωτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η σερβιτορα πρεπει να ειναι εμφανισιμη, περα απο τα πραγματικα προσοντα (ισορροπια στο δισκο, διαχειριση χρηματων, σωστη εξυπηρετηση-παραγγελιοληψια, κλπ). Μιλας λες και η θεση του σερβιτορου ειναι καταντια ενω η πορτα ειναι κατι ανωτερο.

 

Δεν είναι κατάντια...είναι μια πάρα πολύ αξιοπρεπής και δύσκολη δουλειά (ανάλογα και το μαγαζί φυσικά) η οποία εφόσον κάποιος μπορεί να κάνει πόρτα ή μπάρα είναι τελείως ανόητο να την προτιμήσει γιατί κάνεις πολλή περισσότερη δουλειά για λιγότερα λεφτά...simple as that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενοχλούν οι καλησπερατζούδες. ένα πράμα σαν τους υπαλλήλους του πλαισίου πετάγονται σαν την τσουτσού να σε ενοχλήσουν "καλησπέρα" "περνάμε καλά?"  "καλό βράδυ" 

δηλαδή 3 κουβέντες παραπάνω από όσες θέλω να αλλάξω μαζί τους. Αγαπητή κοπελιά και αγαπητέ μαγαζάτορα, αν θέλω να μιλήσω με άνθρωπο εκτός των φίλων μου, μη στεναχωριέσαι θα πάω να μιλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ομορφιά προσόν είναι...τεράστιο. Με το σκεπτικό σου κατάντια είναι και το μόντελιγκ...

 

Ναι ΟΚ είναι προσόν ή για την ακρίβεια πλεονέκτημα, αλλά όχι ικανότητα.. Το αναλαμβάνεις κάτι που θέλει υπευθυνότητα χαίρει εκτίμησης και είναι κάπως διαφορετικό, Για το μόντελινγκ ναι κι αυτό έτσι το βλέπω. Λίγες είναι αυτές που διαθέτουν μυαλό και προχωράνε παραπέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...