Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Rise of the tomb raider maxed all dx12 smaa σε 4Κ  time spy

 

1691157.jpg

 

Κάπου στα 1450mhz με 1500mhz πυρήνα υποθέτω πρέπει να βρίσκεσαι???....Ανέβασε τα ρολόγια και άλλο......Ωραίος! B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-photo.....Gaming (το test είχε γίνει απογευματάκι) ύστερα από δυόμιση ώρες με room temperature 30 βαθμούς και ο cpu στα 4,6ghz με Thermal Grizzly Kryonaut (τα temps είναι τα avg νούμερα)....ικανοποιητικά (γύρω στους 50 βαθμούς) και μιλάμε για καλοκαιράκι (και για τον 4790Κ που δεν φημίζεται για την δροσιά του).... που να πιάσει ο χειμώνας να πέσουμε και άλλο (40-45 βαθμούς θα βλέπω άνετα)!!!

 

                                                                                                             

 

2 -photo.........Time Spy με ήπιους χρονισμούς από gigabyte extreme gaming...

Πολυ respect για το setup σου, και οχι πολυ πισω απο τον ultra.

 

Oi GPU SLI ειναι πολυ καλες...!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Heaven 4.0 με την φρέσκια ASUS Strix GTX 1070 :

 

[/url]image url upload">http://GTX_1070.jpgimage url upload 

 

[/url]image hosting more than 5mb">http://GPU_Z.jpgimage hosting more than 5mb

Παλι ψωνια ρε συ !!! Αντε μεγειες !!!

ΧαΧα Δωσε ρολογια και ανεβασε οτι εχει και δε εχει απο 3d αντε γιατι μας εχουν φυγει οι αλλοι....δε βλεπω κατι σε 1070 στο team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ respect για το setup σου, και οχι πολυ πισω απο τον ultra.

 

Oi GPU SLI ειναι πολυ καλες...!!!

 

Σε ευχαριστώ RigasGR.....όχι ότι το δικό σου πάει πίσω με i7 6700K.....Καλά το setup του ultra (3-gpus gaming και multitasking) δεν χάνει πουθενά.....το δικό μου setup το έχω στήσει να είναι ένα overall συστηματάκι (περισσότερο έμφαση στο gaming και λιγότερο στο multitasking σε σχέση με έναν 5820Κ) !!! B) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι βλεπω στο benchmark 3dmark11 performance δεν μου δουλευουν οι καρτες στο 99%μερικες φορες όταν βαραει πολλα fps ριχνει το usage γιατι?το ιδιο και στο heaven.Επεισης στοκ bios στο 100% τα φαν πανε 3600 μερικοι το εχουν πηραξει στα 4200 και εγω αυτό εκανα.επεισης Babi εσυ με τι ρευμα παιζεις στα 1580?1590? πανω από 1.255?

Να σου πω εγώ γιατί; Γιατί βρε Παναγιωτη χτυπάει 83C και τρως το throttle για ρίξε μία ματιά εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ RigasGR.....όχι ότι το δικό σου πάει πίσω με i7 6700K.....Καλά το setup του ultra (3-gpus gaming και multitasking) δεν χάνει πουθενά.....το δικό μου setup το έχω στήσει να είναι ένα overall συστηματάκι (περισσότερο έμφαση στο gaming και λιγότερο στο multitasking σε σχέση με έναν 5820Κ) !!! B)

Για καμια GTX 1070 με βλεπω, το δικο σου ειναι πολυ δυνατο, δεν ξερω αν θα πας για SLI 1080....στο μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καμια GTX 1070 με βλεπω, το δικο σου ειναι πολυ δυνατο, δεν ξερω αν θα πας για SLI 1080....στο μελλον.

 

Για ένα  5%-10% παραπάνω (έκανα test μία 980ti g1 με μία 1080 amp extreme  http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-1115#entry55049264   ) ....ούτε κατά διάνοια για sli gtx1080 ....Εδώ όπου παίζω stock και λειτουργεί το sli είμαι και πάνω από titan X pascal........περιμένω ή μεγάλο vega από πλευράς amd ή από nvidia το volta gtx 1180 / gtx 1180ti (μιας και θα γίνουν αρκετές αλλαγές στην αρχιτεκτονική της για καλύτερο perfomance για dx12) .....Θα δώ που θα κατασταλάξω και πως θα πάνε και οι δύο εταιρείες στο dx12,προς το παρόν με τις  G1 μόνο θετικά έχω να τους προσάψω (από απόδοση αλλά και  θερμοκρασίακά)....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω εγώ γιατί; Γιατί βρε Παναγιωτη χτυπάει 83C και τρως το throttle για ρίξε μία ματιά εκεί.

 

Όντως είναι και τα δύο πολύ απαιτητικά (σε διαχείριση θερμοκρασίας από τις gpu) stress test σε σχέση με τα temps που αναπτύσουν οι gpu στο firestrike!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βουρ  !!!!!!!! μολις εσκασε μυτη  νεα εκδοση msi afterburner  4.3.0 beta 14 με υποστηριξη εκτος των αλλων και για DX 12

http://www.guru3d.com/news-story/download-msi-afterburner-4-3-beta-14.html

This is the new public BETA release of MSI AfterBurner 4.3.0 (Beta 14). Over the past few weeks we have made tremendous effort to get a lot of features enabled for this now DirectX 12 compatible build. All recently released graphics cards are supported.

This entails the entire Nvidia GeForce GTX Series 10 including Nvidia Titan X (Pascal) and for AMD the Radeon RX series 480, 470 and 460. Not just that, we have also updated RTSS, our statistics server that enables the overlay with MSI AfterBurner, yes we now offer DirectX 12 overlay support (albeit this build again is in BETA stages and should be treated as such). 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε  και 2 σκρινακια  με τις πληροφοριες σε dx 12  σε real time  

φυσικα εχουμε  και στις επιλογες και το screen  capture ετσι  !! πx με F10 !! :-D

 

post-238528-0-23989400-1472835319_thumb.jpg

 

post-238528-0-63707700-1472835350_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βουρ  !!!!!!!! μολις εσκασε μυτη  νεα εκδοση msi afterburner  4.3.0 beta 14 με υποστηριξη εκτος των αλλων και για DX 12

http://www.guru3d.com/news-story/download-msi-afterburner-4-3-beta-14.html

This is the new public BETA release of MSI AfterBurner 4.3.0 (Beta 14). Over the past few weeks we have made tremendous effort to get a lot of features enabled for this now DirectX 12 compatible build. All recently released graphics cards are supported.

This entails the entire Nvidia GeForce GTX Series 10 including Nvidia Titan X (Pascal) and for AMD the Radeon RX series 480, 470 and 460. Not just that, we have also updated RTSS, our statistics server that enables the overlay with MSI AfterBurner, yes we now offer DirectX 12 overlay support (albeit this build again is in BETA stages and should be treated as such). 

Κάτι ακόμα για αυτήν την έκδοση: Υποστηρίζει αλλαγή τάσης και σε  custom κάρτες (πχ Νιτρο σαν εμένα) βάζοντας την επιλογή Third Party.

post-331604-0-44521300-1472841409_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...