Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ακόμα για αυτήν την έκδοση: Υποστηρίζει αλλαγή τάσης και σε custom κάρτες (πχ Νιτρο σαν εμένα) βάζοντας την επιλογή Third Party.

Δε ξερω αν σε βοηθαω σε sapphire trix 290 δε ειχε θεμα παντως!!

Νικο γιατι δεν σε εχω στο Origin? :P

Δε με εχεις;;;θα σου ριξω μαυρο δαγκωτο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν σε βοηθαω σε sapphire trix 290 δε ειχε θεμα παντως!!

Sapphire Nitro 380 δεν άλλαζε τάση,το slider ήταν πάντα γκρι και δεν κουνιόταν. Τώρα αποφεύγω τελείως το κάκιστο κατ' εμέ Τri-X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα καλά, αλλά πες μου ότι δεν έχεις το AVG εγκατεστημένο και είναι απλά ένα ξεχασμένο εικονίδιο αυτό στο desktop σου :P

 

Έτρεξα και 'γω ένα Firestrike Extreme με stock χρονισμούς στην GPU και [email protected]

 

2v9yufp.png

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φρεσκα νουμερακια με 16.8.3  drivers  σαν να δωσαν οι συγκεκριμενοι !! :-D

5820κ @ 4.0

mem 2400

2Χ290  στα καθημερινα ρολογια  1050/1250

 

post-238528-0-85803900-1472883675_thumb.jpg

 

post-238528-0-88533500-1472883729_thumb.jpg

 

 

και ενα rise off the tomb raider σε DX 12 very high preset (guru3d settings)

 2Χ290  στα 1150/1500

 

post-238528-0-94902000-1472884176_thumb.jpg

 

και για το φιλο ποιο πανω που ρωταγε υποστηριζει thirty party η νεα εκδοση

post-238528-0-79815500-1472884266_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HWBOT Prime στα 4,8

 

http://hwbot.org/submission/3303090_

 

Στα 4,9...δεν το τελειωνει..... :mad:  :mad:  :mad:

 

Μπορει να φταει που εβγαλα το SLI με τις GTX 580, και ειμαι με την Onboard....

post-283355-0-55975300-1472885780_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φρεσκα νουμερακια με 16.8.3  drivers  σαν να δωσαν οι συγκεκριμενοι !! :-D

5820κ @ 4.0

mem 2400

και ενα rise off the tomb raider σε DX 12 very high preset (guru3d settings)

 2Χ290  στα 1150/1500

 

attachicon.gifIMG_20160903_091425.jpg

 

Στα ίσα παίζουν τα πυροβόλα σε απόδοση με την μία 980ti ultraex....

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-1118?do=findComment&comment=55084520

Βάλε και την τρίτη gpu σε δουλειά.........Ωραίος!

Όλα καλά, αλλά πες μου ότι δεν έχεις το AVG εγκατεστημένο και είναι απλά ένα ξεχασμένο εικονίδιο αυτό στο desktop σου :P

 

Έτρεξα και 'γω ένα Firestrike Extreme με stock χρονισμούς στην GPU και [email protected]

 

 

Psycho από κριτική βλέπω είσαι αλφάδι.....όταν σου μιλάνε οι άλλοι δεν ξέρεις να απαντάς.......

http://www.insomnia.gr/topic/580575-nvidia-pascal-gp100/page-228?do=findComment&comment=55091674

http://www.insomnia.gr/topic/580575-nvidia-pascal-gp100/page-227?do=findComment&comment=55090418

Και όλα αυτά από μέλος με έγγραφη το 2008 .... και τώρα τι έχεις να μου πεις  για το avg στο pc μου???

 

Για σήκωσε και τα ρολόγια να δούμε τι ψάρια πιάνει η  Ftw........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξηγήθηκες επειδή δεν σου απάντησα σε 2 προτάσεις ; Μπορεί να έκανα κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή και να μην απάντησα. Thanks για το καλορίζικη, από temps τι να σου πω, έχω κάμποσο ambient ακόμα(27-28 βαθμούς) και με default fan βαράει 65άρες σε gaming. Θα πω όμως ότι με 100% fan ακούγεται μεν η καρτούλα, αλλά έχει γλυκό ήχο που δεν ενοχλεί καθόλου(Καμία σχέση με σκούπα κλπ) και δεν ξεπερνάει τους 55 βαθμούς. Τα ρολόγια δεν τα πειράζω αφού μάλλον θα πάει πίσω λόγω coil whine, περιμένω να με πάρουν τηλ από το κατάστημα να την στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγεις που και σε ποιους θα απαντήσεις για μένα (διακαίωμα σου είναι βέβαια αλλά εφόσον και στις δύο περιπτώσεις μου, 2-3 post παρακάτω από τα δικά μου postareis εσύ μάλλον με παρακάμπτεις και έτσι δεν σηκώνω και εγώ κριτική μετά από κάποιον που δεν του έχω δώσει πάτημα)....τέλος το off topic από μέρους μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HWBOT Prime στα 4,8

 

http://hwbot.org/submission/3303090_

 

Στα 4,9...δεν το τελειωνει..... :mad: :mad: :mad:

 

Μπορει να φταει που εβγαλα το SLI με τις GTX 580, και ειμαι με την Onboard....

Οχι δε βλεπει καρτες αυτο καθαρα CPU ειναι δωσε φαι !!!

Επισης κανε 2-3 συνεχομενα συνηθως δινει σκορ + ετσι

Χαχα Aρε fx 8320 που σας χρειαζετε!!!

post-238528-0-31307400-1472899993_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ενταξει, ρωτησα κατι και μου βαζεις κατι απο τα δικα σου και καλα να μας πεις οτι παει καλητερα. :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

 

Οσο για την AMD που λες, τα βολτ ειναι LN2 καταστασεις για την φριτεζα σου.....  :-D  :-D  :-D

 

Υ,Σ γιατι δεν τον βαζεις Cinebench να δουμε τι βγαζει...... :confused:  :confused:  :confused:

Οχι δε βλεπει καρτες αυτο καθαρα CPU ειναι δωσε φαι !!!
Επισης κανε 2-3 συνεχομενα συνηθως δινει σκορ + ετσι
Χαχα Aρε fx 8320 που σας χρειαζετε!!!
attachicon.gifimage_id_1110621.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ενταξει, ρωτησα κατι και μου βαζεις κατι απο τα δικα σου και καλα να μας πεις οτι παει καλητερα. :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Οσο για την AMD που λες, τα βολτ ειναι LN2 καταστασεις για την φριτεζα σου..... :-D :-D :-D

 

Υ,Σ γιατι δεν τον βαζεις Cinebench να δουμε τι βγαζει...... :confused: :confused: :confused:

Συγνωμη αν παρεξηγηκες δε ειχα αυτη τη προθεση να σε θιξω δε ειταν αυτος ο σκοπος του ποστ μου αλλωστε το Hwbot prime ειναι το μονο bench που τα παει καλα ο fx

 

Τωρα το υπολοιπο του ποστ μου σου απαντω οτι μαλλον θελει φαι ( ρευμα για να ανεβει) και οτι θελει2-3 πεοσπαθειες και οτι δινει + σκορ αυτα δε τα ειδες αδελφε;

 

Κλεινοντας θελω να πω οτι μου αρεσει να κανω πλακα με φιλους .....!!φυσιξα Δε δινω συνεχεια και δε κρατω κακια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αν παρεξηγηκες δε ειχα αυτη τη προθεση να σε θιξω δε ειταν αυτος ο σκοπος του ποστ μου αλλωστε το Hwbot prime ειναι το μονο bench που τα παει καλα ο fx

 

Τωρα το υπολοιπο του ποστ μου σου απαντω οτι μαλλον θελει φαι ( ρευμα για να ανεβει) και οτι θελει2-3 πεοσπαθειες και οτι δινει + σκορ αυτα δε τα ειδες αδελφε;

 

Κλεινοντας θελω να πω οτι μου αρεσει να κανω πλακα με φιλους .....!!φυσιξα Δε δινω συνεχεια και δε κρατω κακια !!

Εεεε πλακα κανω,,,,, :-D  :-D  :-D  :-D

 

Για πες που να δωσο βολτ, στο επεξεργαστη πανω απο 1.42? 

 

Εγραψα ενα thread για να δω αν εχει ο TASOS καμια γνωμη, μηπως ανεβασω το ρευμα στο chipset (στο x40) και δω αν θα εχει καλητερη σταθεροτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε πλακα κανω,,,,, :-D :-D :-D :-D

 

Για πες που να δωσο βολτ, στο επεξεργαστη πανω απο 1.42?

 

Εγραψα ενα thread για να δω αν εχει ο TASOS καμια γνωμη, μηπως ανεβασω το ρευμα στο chipset (στο x40) και δω αν θα εχει καλητερη σταθεροτητα.

 

Δωσε 2-3 κλικ πανω και ξαναδοκιμασε δε παθαινει κατι μη φοβασαι σιγουρα ρευμα θελει θα δω μηπως εχω κρατησει τιποτα ρευματα απο τον δικο μου τον 6700κ απλα εγω εδινα τα κλικ μεσα απο το προγραμα της asus σε real time δεν εμπαινα καν στο βιος μεσα ειχα πχ ενα στανταρ πχ 4.5 και τσιμπουσα ρευμα + συχνοτητα οταν ηθελα να τρςξω κατι με συζνοτητες τωρα αν κρασαριζε μπουταριζα ξανα εκει που ειμουν και ξαναδοκιμαζα ειχα μια σταθερη συζνοτητα στανταρ και απο κει ανεβαινα μετα πιο ψηλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra, Ηero εχω και εγω, να βαλω με το προγραμμα λες?

 

Βεβαια το δικο σου τσιπ ηταν καλητερο σε ρευμα (silicon lottery) , αλλα αν θεες γραψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...