Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι ισχύει,εμένα πάντως ο επεξεργαστής δεν ανεβαινει πάνω από 65-70 % usage,και οι κάρτες παίζουν ψηλά αλλά δεν μένουν μόνιμα στο 99% όπως θα έπρεπε,έχουν σκαμπανεβάσματα από 65% και πάνω.Δοκίμασα και στα 4.6 και πάλι το ίδιο σκηνικό με λίγο μεγαλύτερο σκορ.Με βάση αυτά που βλέπω δεν πιστεύω οτι θέλει τόσο cpu.Δες και το σκορ του psycho με τον 3570k ,είναι καλύτερο.Το σίγουρο είναι οτι δεν έχει αρκετό scaling με το crossfire.Ίσως επίσης για κάποιο λόγο δεν τρέχει καλά σε μένα.Θα δοκιμάσω και με 16.11 γιατί είμαι με 16.10.2

 

@Psycho εσένα ο cpu ήταν μονιμα 99+ ?

 

Στο ~90% ήταν ο CPU και η κάρτα έπαιζε στο 80-85% και κάποια στιγμή έπεσε και στο 72%.

Και μερικά λίγο πιο σοβαρά νουμερακια!! 

 

Τρως και 'συ μπουκάλι στο VRmark από τον 4690Κ, σε σημείο που δεν έχει κανένα νόημα το OC στην GPU :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Αποκλείεται, τσέκαρε με GPU-z, έβγαλες ακριβώς το ίδιο score με μένα και εγώ την είχα stock την κάρτα και παρ' όλα αυτά ήταν στο 80-85% GPU usage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ρευμα του δινεις στα 4.9 .......CPU-Z  :-D

 

 

 

Φιλικά πάντα και ενώ έχεις αρκετές γνώσεις πάνω στην cpu μην περιμένεις να απαντήσω ύστερα από το προχτεσινό σου σχόλιο (μπορεί να το προσπέρασα στο φλού και χαριτολογώντας) περί εμού

 

Μερικοί εδώ μέσα αν έχουν π.χ ενα hardware που παει καλά

... Νομίζουν οτι έχουν πέσει σε λαχείο.... Και μας ζαλίζουν οτι ενα 10% σε σχεση με το καινούργιο..

 

Αλλά επειδή ειναι τοπικ με το τι βγάζει ο καθένας με το hardware του..

Στα παπακια μου προσωπικά αν είναι και ενα πόντο πίσω. Αν το περνάει με ίδιο OVERCLOCK π.χ δώσαμε +300 στον πηρηνα ΟΚ.

Benchmark ενότητα είναι εδώ αν θυμάμαι καλά.....

 

Καλό λοιπόν να μην υποτιμιέται η αντίληψη για κάποιους από κάποιους εδώ μέσα.....ούτε κουτόχορτο τρώμε...ούτε χτεσινοί είμαστε στην ζωή.....απλά πριν απάντησα επειδή είχες κάνει ακριβώς την ίδια ερώτηση με τον mcrae13.Όπως και το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι αν θα με πάρεις σοβαρά εσύ πια ύστερα από το κυνικό σου σχόλιο...υπάρχουν αρκετά άτομα που με ξέρουν εδω μέσα (και ποιος είμαι ακριβώς) και με στηρίζουν και μια χαρά παρεάκι κάνουμε!

Αυτά από μένα και sorry για το OT στο thread και σε όλα τα παιδιά αυτού του thread.

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Πως τα βλέπουμε αυτά ρε παιδιά

 

bro !!  καλημερα ειναι παντρεμα  ρυθμισεων  msi afterburner και hwinfo 64   το ενα συμπληρωνει το αλλο  και εχουμε real time ενδειξεις!! και σε dx 12 πλεον !!

 

σε μυνημα πλεον τι να κανεις για να μη χαλαμε το θεμα οταν εισαι ετοιμος στειλε η skype οτι σε βολευει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες!

6700k στα 4.8Ghz(45-50%usage)

1080 light oc(+65Mhz gpu +100Mhz mem)

post-247625-0-85710900-1478336668_thumb.jpg

fyi

6700k στα 4.6Ghz βγαζει 10769 score (234,77fps)

6700k στα 4.7Ghz βγαζει 10825 score(235.99fps)

gpu same clocks σε ολα

drivers 375,70

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκέφτομαι να το αλλάξω τέτοιο τσιπάκι.Παλιό αλλα θα το ξαναδοκιμάσω σήμερα μιας και το είδα

 

http://valid.x86.fr/8jxhck

 

5500_zpsazzsd69m.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φιλικά πάντα και ενώ έχεις αρκετές γνώσεις πάνω στην cpu μην περιμένεις να απαντήσω ύστερα από το προχτεσινό σου σχόλιο (μπορεί να το προσπέρασα στο φλού και χαριτολογώντας) περί εμού

 

Benchmark ενότητα είναι εδώ αν θυμάμαι καλά.....

 

Καλό λοιπόν να μην υποτιμιέται η αντίληψη για κάποιους από κάποιους εδώ μέσα.....ούτε κουτόχορτο τρώμε...ούτε χτεσινοί είμαστε στην ζωή.....απλά πριν απάντησα επειδή είχες κάνει ακριβώς την ίδια ερώτηση με τον mcrae13.Όπως και το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι αν θα με πάρεις σοβαρά εσύ πια ύστερα από το κυνικό σου σχόλιο...υπάρχουν αρκετά άτομα που με ξέρουν εδω μέσα (και ποιος είμαι ακριβώς) και με στηρίζουν και μια χαρά παρεάκι κάνουμε!

Αυτά από μένα και sorry για το OT στο thread και σε όλα τα παιδιά αυτού του thread.

 

 

Ε ναι οπως τα λες ειναι ετσει ακριβως αλλα βαλε screen shot , εγω οταν μου ζητησες εβαλα.

 

Να δω τι κανει που λες μονο 10% .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς καταλαβαίνετε ότι πέφτει μπουκάλι από cpu; Τερματίζει στο 100% η cpu, ενώ η κάρτα όχι;

Αν εννοείς για το vrmark είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Από όσο καταλαβαίνω παίζει ρόλο η ταχύτητα του επεξεργαστή και όχι το usage. Όσο ψηλότερα ρολόγια τόσο καλύτερα άσχετο αν δουλεύει 100%.

Το παραδοσιακό "μπουκάλι " είναι όπως το περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο τα clocks, το συγκεκριμένο θέλει i7. O WalkerSW το έτρεξε με [email protected] και έβγαλε ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με μένα που έχω [email protected]. Δεν πιστεύω ότι με i5 μπορείς να δεις 200+FPS ακόμα κι αν τον έχεις στα 5Ghz +

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...