Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ποιο bench/game είναι αυτό;

Ashes of the Singularity Escalation το εδινε free στο steam δε ξερω αμα ισχυει ακομα !!:D

 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

15 hours ago, ultraex2003 said:

Ashes of the Singularity Escalation το εδινε free στο steam δε ξερω αμα ισχυει ακομα !!:D

Οχι δεν μπορείς πλέον, έχει τελειώσει η προσφορά αλλά μπορείς να το βρείς αλλού αρκεί if you know what I mean

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βλέπω ότι είμαι αρκετά πιο κάτω από άλλα παιδιά με 2600 ακόμη και με τα σφιχτά timings του b-die. Παίζει τόσο πολύ ρόλο τελικά η συχνότητα ακόμη και με πιο χαλαρά timings;

4GHz_3200_Fast.PNG.b0920c8f2e74553c0f1cbf9550302878.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Βλέπω ότι είμαι αρκετά πιο κάτω από άλλα παιδιά με 2600 ακόμη και με τα σφιχτά timings του b-die. Παίζει τόσο πολύ ρόλο τελικά η συχνότητα ακόμη και με πιο χαλαρά timings;

4GHz_3200_Fast.PNG.b0920c8f2e74553c0f1cbf9550302878.PNG

Φυσικά και παίζει κάρφωσε τη συχνότητα στο Θεό να δεις που θα πάνε τα νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

Φυσικά και παίζει κάρφωσε τη συχνότητα στο Θεό να δεις που θα πάνε τα νουμερα

Με τόσο σφιχτά timings ούτε 3333 δεν είναι σταθερό. Πρέπει να παίξω με timings e-die..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, yiannis1991 said:

Με τόσο σφιχτά timings ούτε 3333 δεν είναι σταθερό. Πρέπει να παίξω με timings e-die..

Το Calculator δεν είναι σίγουρο οτι θα δουλέψει, εδώ το XMP δεν είναι σίγουρο οτι θα δουλέψει, πρέπει να ψαχτείς μόνος σου
https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4 OC Guide.md#timings-software 

Ξεκίνα απο εδώ, επίσης κοίτα και θερμοκρασίες.. το e-die δεν μασάει απο θερμοκρασίες, ο μαλλιάς έβαλε πιστολάκι κυριολεκτικά και το e-die δεν μάσησε ενώ το b-die στους 60 βαθμούς πέταγε errors

Eίμαι 1000% σίγουρος οτι 3400-3466 με την μητρική σου/CPU μπορείς να βγάλεις άνετα χωρίς καν να ιδρώσεις και από ότι βλέπω στα google docs πολλοί κάνανε 3400 με 14-14-14-32-46 με GDM off και 1.380V. Επίσης το οτι βγάζει TM5 με 10 runs δεν λέει και πολλά. Υπάρχει config με 20 runs όπως υπάρχει και config με 3 runs που είναι πολύ ποιο βαρύ και στην ram αλλά και στο CPU (extreme by anta777)

Επεξ/σία από Devastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από θερμοκρασίες είμαι ΟΚ. Ακόμα και με δοκιμές με 1.45V που είχα κάνει μέχρι 45-46 πήγαιναν. Για test κάνω HCI 1500%, prime95 και OCCT. Θα προσπαθήσω για 3400 όσο πιο σφιχτά μπορώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, yiannis1991 said:

Από θερμοκρασίες είμαι ΟΚ. Ακόμα και με δοκιμές με 1.45V που είχα κάνει μέχρι 45-46 πήγαιναν. Για test κάνω HCI 1500%, prime95 και OCCT. Θα προσπαθήσω για 3400 όσο πιο σφιχτά μπορώ..

Δεν τα χρειάζεσε ΟΛΑ αυτά, ενα HCI 100% single και ενα 2ωράκι p95 448K-4096k και είσαι κομπλέ, ποτέ δεν είχα θέμα μετά απο αυτό. Όσο για το SoC παίξε με 1.1 και κατέβαζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Κανείς με 3600 και το GTA V από το EPIC? Αν μπορεί να πάει στο ferris wheel με όλα τα advanced settings τέρμα να μου πεί νούμερα. 

χωρίς την gpu βγάζει 190 fps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Κοιτάς την πόλη προς τα μέσα? Με όλα τα sliders τέρμα? Δεν παίζει ρε :P 

χωρίς την gpu νομίζω ο 3600 είναι μια μαύρη οθόνη αλλά οκ υγεία πάνω από όλα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...