Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε george βγάλε μια καλύτερη φώτο να πούμε να απολαύσουμε τα μεγαλεία σου.. :-D(διότι δε καταλαβαίνω αν το μπουκαλάκι είναι pepsi ή όχι στα αριστερα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική που χρησιμοποιήθηκε ήταν αυτή εδώ η Crosshair V Formula που μας είχε στείλει η ASUS τον Μάιο. Sorry αλλά δεν τράβηξαν καμία καλύτερη φωτογραφία τα παιδιά... Αν βρω αύριο θα postάρω. Ο FX-8150 του AMDnord αποδείχτηκε πολύ καλό κομμάτι, έμπαινε Windows στα 7700MHz και έπαιζε 3DMark11, Vantage & Cinebench στα 7200MHz. Θα περάσει άνετα τα 8GHz αυτός ο κερατάς :D

 

To μόνο που θα δείξουμε προς το παρόν είναι αυτή η photo. Τα υπόλοιπα θα ακολουθήσουν στο 1090T vs 2600K vs FX8150 HWBOX review που θα έχει μέσα LN2 αποτελέσματα και πολλά overclocking tips :D

2304edaa6a3ae7f4.jpg

 

Ορίστε μερικές φωτογραφίες και video από τις subzero δοκιμές που είχε κάνει ο Αλέξανδρος (AMDnord) τον Ιούνιο ;) cascade (-100*C) και άζωτο (-185*C).

 

 

2304df410bdac64f.jpg

 

2304df4101bada1e.jpg

 

2304df4101bbbc64.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=CbmbBiRb0hM

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=DgPK7NXHiJc

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε αυτά τα Sandy, ε cold? :-D

Ω ναι ειδικα στο 3mark 06 πανε μπαλλα στο vantage πανε μαζι με τους amd... B)

O καημενος o amd 1055t οσο και να τον μαστιγωνα δεν ..............:-D

Τασο το bios για τη καρτα δεν παιζει με τιποτα οπως και κανενα αλλο bios για 6970... ενταξει εχω ξεκλειδωτους τους shaders αλλα ελεγα μηπως και ξεκλειδωσω και τα ρολογια...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good to know - οπότε παίξε με τα κλασικά "I confirm that..." στο config του ΑΒ :)

 

ελπίζω με μαμια καινούργια έκδοση του trixx να στρώσει!!

Τάσο, Φοίβο με το νέο Pc τι θα κάνουμε; Ε;;;;;;

 

 

Καλά Φοίβο το ξέσκισεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς B)

Αγαπη αν καταλαβα καλα πας για τα δαμασκηνα ???

 

Απαπα το ξεσκισες...good job.

 

thanks Θανο αλλα πάει και άλλο και οι κάρτες και ο επεξεργαστήςB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι ωραία δεν είναι τα δαμάσκηνα;

Βασικά δωράκι ετοιμάζω και πρέπει να το παραδώσω απόψε. B)

 

Αλλά δε το κόβω να προλαβαίνω. :-(

 

Πάντως μια και το pc δε θα πάει και πολύ μακριά (στα 2 μέτρα θα το έχω) θέλω ένα help στο Push :P

 

Πάω να κάνω το moding που του αρμόζει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο κακομοιρη δεν τον λες.ασε που σε αυτο το Bench δεν παιζει ρολο ο επεξεργαστης και τα ρολογια του.

Βαλε 1920Χ1080 με 16 anisotropy και 8 AA για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην οθονη του PC και η μεγιστη αναλυση της ειναι αυτη...(Ειναι στο προγραμμα για αλλαγη συντομα!)

Αυριο θα κανω αυτο που λες και θα ανεβασω screen shot. Κατεβασα και το wprime και εκανα 13,082 sec στα 32Μ καλα ειναι?Και εκανα και τα παρακατω?Πως τα παω?Κανει τιποτα ή να επισπευσω την αναβαθμιση?

 

Edit η καρτα ηταν οσο παει απο το after burner 950/1450

post-216031-0-66869200-1323213633_thumb.jpg

post-216031-0-57214500-1323213652_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην οθονη του PC και η μεγιστη αναλυση της ειναι αυτη...(Ειναι στο προγραμμα για αλλαγη συντομα!)

Αυριο θα κανω αυτο που λες και θα ανεβασω screen shot. Κατεβασα και το wprime και εκανα 13,082 sec στα 32Μ καλα ειναι?Και εκανα και τα παρακατω?Πως τα παω?Κανει τιποτα ή να επισπευσω την αναβαθμιση?

 

Edit η καρτα ηταν οσο παει απο το after burner 950/1450

 

μη κοιτάς τα μετροπρογραμματα αυτα είναι για να μαλακιζόμαστε και πολλές φόρες να καίμε ρευμα ... (Το μηχάνημα σου ειναι μια χαρά τώρα εσύ δεν ξέρω τη απαιτήσεις έχεις....B))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...