Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι

Αν και στόκ εντάξει είσαι..

Εγώ στα 4,5 με 1,28v έχω idle 26-30 και σε παιχνίδια πάνω απο 42-45 δεν πάει, αλλα έχω την Η100 με 4 fans push/pull στις 1300rpm!

 

Edit: Βρήκα ένα screen μετά απο κανένα 2ωρο Βattlefield 3!

post-214348-0-63202900-1322572559_thumb.png

Επεξ/σία από Doc1355
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στόκ εντάξει είσαι..

Εγώ στα 4,5 με 1,28v έχω idle 26-30 και σε παιχνίδια πάνω απο 42-45 δεν πάει, αλλα έχω την Η100 με 4 fans push/pull στις 800rpm!

 

Edit: Βρήκα ένα screen μετά απο κανένα 2ωρο Βattlefield 3!

 

τι settings εχεις στο bf3 και ποσα fps βγαζεις??

Επισης αξιζει να παω απο την Prolimatech Megahalems που εχω τωρα σε καμια Corsair H70??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παύλο ο Doc έχει ξεκλειδωσει την 6950 σε 6970 και την έχει κλοκάρει κιόλας

Εσύ αν δεν κάνω λάθος την έχεις στοκ όπως την πήρες σωστά;

 

 

Για την ψύχτρα. Η70 δε θα βρεις. Η60, Η80, Η100 παίζουν μπάλα τώρα και από την στιγμή που δεν κλοκάρεις, δεν πειράζεις, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις επιπλέον έξοδα. Η ψύχτρα που έχεις είναι μια χαρά ακόμα και αν αποφασίσεις να τον ανεβάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παύλο ο Doc έχει ξεκλειδωσει την 6950 σε 6970 και την έχει κλοκάρει κιόλας

Εσύ αν δεν κάνω λάθος την έχεις στοκ όπως την πήρες σωστά;

 

 

Για την ψύχτρα. Η70 δε θα βρεις. Η60, Η80, Η100 παίζουν μπάλα τώρα και από την στιγμή που δεν κλοκάρεις, δεν πειράζεις, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις επιπλέον έξοδα. Η ψύχτρα που έχεις είναι μια χαρά ακόμα και αν αποφασίσεις να τον ανεβάσεις

H70 εχει μονο το visionstudio στα 88 ευρω αν δεν κανω λαθος....τον επεξεργαστη θα τον κανω σιγουρα overclock στο μελλον αρα και με αυτην την ψυκτρα που εχω τωρα θα ειμαι μια χαρα ετσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά ξέχασα βγάλανε νέο rev χωρίς ανεμιστήρες σωστός

 

Ναι δε θα έχεις πρόβλημα με την ψύχτρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H70 εχει μονο το visionstudio στα 88 ευρω αν δεν κανω λαθος....τον επεξεργαστη θα τον κανω σιγουρα overclock στο μελλον αρα και με αυτην την ψυκτρα που εχω τωρα θα ειμαι μια χαρα ετσι??

 

jesus christ έχεις μια απο τις top αερόψυκτρες με έναν πολύ κρύο επεξεργαστή...γύρω στα 4,2-4,5 πρέπει να τα έχεις για πλάκα απο άποψη θερμοκρασιών.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει ρε Μανωλη?καει ρευμα ο υπολογιστης οπως ολα τα Benches χωρις ουσια :mrgreen: .μετραει την ταχυτητα της μνημης και του cpu_nb σαν συνολο.αντε ποσταρε και εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει ρε Μανωλη?καει ρευμα ο υπολογιστης οπως ολα τα Benches χωρις ουσια :mrgreen: .μετραει την ταχυτητα της μνημης και του cpu_nb σαν συνολο.αντε ποσταρε και εσυ.

Kατσε να τελειώσω το backup και θα τρέξω..

 

Παρε ενα γιατί μετά θα το ξεχάσω..δεν ξερω αν παίζει ρόλο το ότι κανω backup και zip σε κάτι αρχεία παράλληλα..

post-214348-0-75930400-1322751808_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει ρε Μανωλη?καει ρευμα ο υπολογιστης οπως ολα τα Benches χωρις ουσια :mrgreen: .μετραει την ταχυτητα της μνημης και του cpu_nb σαν συνολο.αντε ποσταρε και εσυ.

 

να καψω και εγω λιγο ρευμα :-D

post-133420-0-64516800-1322752075_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...