Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spank αν και με 7950 συμπάσχω, καθότι οι μνήμες της απλά αρνούνται να πάνε πάνω από 1300Mhz ενώ άλλοι τις έχουνε και 1400 και 1500 και ακόμα ψηλότερα! Είναι τι σιλικόνη θα σου κάτσει.

 

Και για να μείνω ontopic, εδώ τα καλύτερα αποτέλεσματα Valley που είχα μέχρι στιγμής ψάχνοντας το overclocking της 7950:

 

attachicon.gif7950_Valley.png

μια χαρα εισαι φιλε μου.με την 670 στοκ εχω 44,1 fps  ενω εσυ 48.6 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1483

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Zak δεν εχεις 1080p ανάλυσή?? Έλεγα και εγώ 42fps στοκ ηταν κάπως πολυ :P

Και εγω καπως ετσι τη πατησα οταν το ειδα! Και λεω κιολας "μεχρι 1300mhz και παει ετσι?? Cooooool!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spank αν και με 7950 συμπάσχω, καθότι οι μνήμες της απλά αρνούνται να πάνε πάνω από 1300Mhz ενώ άλλοι τις έχουνε και 1400 και 1500 και ακόμα ψηλότερα! Είναι τι σιλικόνη θα σου κάτσει.

 

Εγω παλι θα κανω λιγο τον ξενερωτο....

Πυριτιο βρε,τι σιλικονη,πυριτιο ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ πονέσανε τα μάτια μου με 1080p σε οθόνη με 1680χ1050 native αλλά ήμουν περίεργος να δω διαφορές, οι οποίες τελικά είναι σημαντικότατες (της τάξεως του 10%)

post-61034-0-57066400-1378578205_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spank αν και με 7950 συμπάσχω, καθότι οι μνήμες της απλά αρνούνται να πάνε πάνω από 1300Mhz ενώ άλλοι τις έχουνε και 1400 και 1500 και ακόμα ψηλότερα! Είναι τι σιλικόνη θα σου κάτσει.

 

Και για να μείνω ontopic, εδώ τα καλύτερα αποτέλεσματα Valley που είχα μέχρι στιγμής ψάχνοντας το overclocking της 7950:

 

attachicon.gif7950_Valley.png

στην ιδια αναλυση ειμαι στα 1604 score, στοκ, ~1880 oc. Καπου στα 10% η διαφορα μας, Τρομακτικη η διαφορα μας ομως στο +%  του overclock, τα oc score μου ειναι με 1285/1600, αν θυμαμαι καλα (στοκ: 975/1500).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ashmadia γιατί τρομακτική η διαφορά; Η διαφορά τιμής είναι αρκετά παραπάνω από 10% ;)

 

@agligoros Το πυρίτιο στα αγγλικά ονομάζεται Silicon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ashmadia γιατί τρομακτική η διαφορά; Η διαφορά τιμής είναι αρκετά παραπάνω από 10% ;)

 

@agligoros Το πυρίτιο στα αγγλικά ονομάζεται Silicon

Διοτι εσυ εισαι 20% overclocked, και εγω περιπου 30%. Αυτο εγραψα, μπορει να σε μπερδεψα βεβαια. Και μαλλον η καρτα μου "κοβεται" απο το bus σε αυτα τα υψηλα ρολογια. Ή whatever :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως μπερδεύτηκα, απλά μου κάνει εντύπωση που σηκώνει τέτοια ρολόγια η μνήμη της 7870. Φαινέται τρελό vfm πάντως αν πιάνει 1880 έστω και τσιταρισμένη.

 

Άσχετο αλλά υπάρχει τρόπος να ανεβάσω gpu clock εκτός OverDrive; Έχει όριο τα 1200 και κάτι μου λέει ότι πάει παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως μπερδεύτηκα, απλά μου κάνει εντύπωση που σηκώνει τέτοια ρολόγια η μνήμη της 7870. Φαινέται τρελό vfm πάντως αν πιάνει 1880 έστω και τσιταρισμένη.

 

Άσχετο αλλά υπάρχει τρόπος να ανεβάσω gpu clock εκτός OverDrive; Έχει όριο τα 1200 και κάτι μου λέει ότι πάει παραπάνω...

 

Κατέβασε MSI Afterburner!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...