Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο ψηλά πάει το cpu test 2 στους 8320; Και 58000+ συνολικό cpu score;

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_fx_8350_8320_6300_processor_4300_performance_review,6.html

Εγώ πχ βγάζω cpu score 33000+.

οχι δε παει με τιποτα εκει ειναι προφανες οτι εχουν φορτωθει και τα physx των nvidia γιαυτο το ψηλο σκορ στη cpu !!

αν φυσικα το τρεξουμε σε default mode το vantage θα αφαιρεσει απο μονο του τα physx !!

 

λογικα αν παει μεσα στο vantage options>test options και δεξια που λεει post processing>disable ppu θα πεσει το σκορ!!

εμενα στα 4800 ο 8320 εχει κοντα 24000 πανω κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω πειράξει. Είναι default. Ο λόγος για το υψηλό score είναι το PhysX το όποιο όπως φαίνεται η έκδοση που τρέχω το έχει by default, 1.0.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμε. Αλλά το κακό είναι πως και οι Drivers είναι πιο καινούριοι. Στα παλιότερα topic με το nvidia boost sli υπάρχουν όλα. :)

Αυτό που μπορώ να πω είναι πως έχω ακριβώς ίδιο score στο cinebench με 8150 στα 4,6 και 8320 στα 4,4.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gaming με ενδιαφέρει να δω κυρίως, να δούμε αν τα sites που βγάζουν τελείως μάπα τον 8150 ισχύουν ή είναι μπαρμπουτσαλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχουμε nvidia PhysX, τι να κάνουμε; :)

αλλο το παιχνιδι(εκει τα θελουμε) και αλλο το bench ειδικα το vantage !! που εχει αυτη την ιδιαιτεροτητα !!

 

και ο λογος ειναι ο εξης γιατι οι ati καρτες δεν εχουν physx και ετσι τα σκορακια βγαινανε μειωμενα !!

και για αυτο λοιπον το λογο δε δεχονται ετσι τα σκορ του vantage στο hwbot(αποκλειωνται) 

αλλωστε στις νεεες εκδοσεις του vantage στο γραφει και πανω πανω στο σκορ που ανεβαζεις οταν ειναι ενεργοποιημενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πλάκα κάνω.
Από την άλλη μεριά όμως είναι ένα feature που το έχω πληρώσει. Θα μπορούσε κάποιος να πει ότι με την ίδια λογική όσοι έχουν i7 να απενεργοποιήσουν το HT...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα σημερινο update αλλα για παραπανω λιγο χαλαρα που το ειδα δε κανει κουκου :confused:  !!!
καλο ψαξιμο  θελει για παραπανω νουμερα αν φυσικα παιξει :-(  !!!
 
Fx 8320 @ 5200
wjvh.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...