Προς το περιεχόμενο

ti moy protinete na agoraso !!! XBOX 360 i Playstation 3


costas_st

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Ακριβώς επειδή είμαστε μικρή αγορά θα πρέπει να έχουμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταναλωτική συνείδηση, και θέληση να μας αντιμετωπίζουν σαν τους υπόλοιπους και δυστυχώς μόνο κάτι τέτοιο δεν επιδεικνύουμε...

 

ROFL...nai sou lew exoume terastia katanalwtikh syneidhsh... :P

tosa xronia oso me voh8aei h mnhmh mou den exoume kanei OUTE MIA FORA mpoykotaz kapoiou h kapoiwn proiontwn...eimaste oloi mas katanalwtika gourounia :P (kala ok yparxoun kai oi e3aireseis, egw pantws den eimai mia apo autes :P )

kai profanws oi agores ginontai me vasiko krithrio oti phrame kati kalytero apo ton filo/syggenh/gnwsto/synergath/whatever :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Για πες μας εσύ πώς μεταφράζεται που προσβάλλεις...

Και μη μου πεις για έξοδα κατασκευής, διανομής και προώθησης γιατί αυτά στα software είναι απλώς γελοία... Και τον ΦΠΑ όφειλαν εδώ να τον απορροφήσουν οι εταιρείες λόγω της διαφοράς μισθών... Δυστυχώς εδώ κάποιοι νομίζουν ότι είμαστε χειρότεροι από αμερικανάκια, και αγοράζουμε ότι να 'ναι και όσο να 'ναι, και βλέποντας το ποστ σου καταλαβαίνω ποιοι τους δίνουν το έρεισμα...

 

Η τιμολόγηση είναι απλή: μόλις το software περάσει τον ατλαντικό αυτομάτως μεταφράζεται η τιμή του από δολλάρια σε ευρώ (60 δολλάρια ε? - 60 ευρώ πουλάμε στα κορόιδα), κοπανάνε και το ΦΠΑ και τα κορόιδα τρέχουν...

 

Και για να απαντήσω στο λίγο παραπάνω ποστ οι κακομοίρες οι εταιρείες όχι δε θα κλείσουν εξαιτίας της πειρατίας,

αλλά θα βάλουν φρένο στα τρελά υπερκέρδη και τις εξωπραγματικές απαιτήσεις τους. Βγαίνουν πολλοί και γράφουν τα ίδια και για τα μουσικά cd, και δε σκέφτονται πόσο θα αγόραζαν τα cd σήμερα αν δεν υπήρχε η πειρατεία. Απλοί νόμοι της αγοράς είναι: μειωμένη ζήτηση, μειωμένες τιμές...

 

το λαθος που κανεις, ειναι οτι νομιζεις οτι μονο στο software γινεται αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ήταν η Microsoft θα σου έλεγα χωρίς δεύτερη κουβέντα XBOX με κλειστά μάτια...και τώρα σου το λέω αφού τα παιχνίδια που έχουν κυκλοφορήσει είναι πολλά και καλά συγκριτικά με του PS3. κάτι μου βρωμάει πάντως γιατί δεν είναι δυνατόν μια ΣΟΝΥ να πέφτει τόσο πολύ έξω. Και να αφήνει τόσο απροστάτευτο το καμάρι της...κάτι βρωμάει σίγουρα ειδικά με τα παιχνίδια που είναι σχεδόν ιδίας ποιότητας γιατί να πάρει κάποιος (όπως εγώ που πήρα PS3 για να εχω κάτι καινούργιο και να μπορώ να παίζω και PS1 & PS2 όλα σε ενα) να μην πάρω XBOX να εχω τους τίτλους τους καλούς και να περιμένω σε 6-12 μήνες που θα κυκλοφορήσουν για ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2.Εννοείται αν είσαι gamer.Ασε τα fanboys και των 2 να τσακώνονται και να κάνουν τους καμπόσους χρησιμοποιώντας όρους όπως τριπλ ρεντεριννκ,αντιαλαιζινγκ και άλλα ωραία.Εσύ απλά παίζεις τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...