Προς το περιεχόμενο

Nintendo DS ή PSP?


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοττι συμφωνώ μέχρι ένα σημείο γιατί και εγώ εχω και τα δυο. Ο σκοπός των δυο είναι ένας, να πουλήσουν και τα δυο...όπως είπαν και κάποιοι φίλοι εδώ είναι ανάλογα τι παιχνίδια παίζεις και πόσο πρωτοτυπία σου αρέσει. Το PSP είναι καθαρά για ξύλο action κλπ ενώ το DS για καποια παζλ και έτσι. εγώ τα εχω και τα δυο και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με μια 350άρα παίρνεις και τα δύο.

Σύγκριση μεταξύ τους δεν γίνεται.

Το PSP έχει ανώτερα γραφικά και πολλά καλά παιχνίδια.

Το DS έχει τεράστια αυτονομία, πιο άνετο χειρισμό με την οθόνη αφής, παίρνει άπειρα παιχνίδια σε μια κάρτα των 2Gb και αν πάρεις κάρτα και για GBA έχει ς μεγάλη βιβλιοθήκη με επανεκδόσεις παλιών κλασσικών παιχνιδιών. Έχει ακόμη φοβερό σκάκι αν σε ενδιαφέρει. Υπάρχει το DSCHESS το οποίο είναι σε επίπεδο Fritz με πρόγραμμα 2Mb και το νέο ChessMaster που σου βάζει random προβλήματα. Αυτά τα τελευταία για μένα δικαιολογούν την αγορά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...pira to PSP ligous mines meta tin kykloforia tou stin Ellada, mexri simera me exei vgalei asproproswpo para tin sxetika varia xrisi pou tou exw kanei alla k to vathos xronou pou mou exei anteksei se poly-wro gaming k oxi mono(mousiki-kamia tainia).Episis exw perasmeno ena poly kalo custom made firmware me to opoio mporw na paizw OLA ta iso k cso pou yparxoun(pragmatika me exei swsei..to katevazeis to fortwneis k to paizeis)...episis WIFI+oti sygkatalegetai me auto,epanastasi! Proteinw PSP loipon k gia tin dokimasmeni aksiopistia tou..k oso gia tin mpataria,oso tis feresai swsta den se prodidei ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το έλεγα ότι εγκαταλείφθηκε ,ισα-ισα έχουν βγει αρκετά καλοί τίτλοι,και περιμένουμε και άλλους καινούριους σημαντικούς τίτλους,τα μέλη μας το γνωρίζουν καλά μέσα απ τα αναλυτικά preview & review μας στο forum μας.

Δεν έχουν βεβαια τη συχνότητα τίτλων του DS,αλλα τα περισσότερα είναι χαζό-παιχνίδα γι,αυτό..

Επίσης ακόμα και να εγκαταλειφθεί απ τη Sony δε θα μας πειράξει πολύ γιατί το έχουν αγκαλιάσει ήδη αρκετοί και μεγάλοι developers που μεγαλουργούν πάνω του με καταπληκτικούς emulators και homebrew games καθώς και φοβερα utilities..

και επί τι ευκαιρία..

 

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 21, 2007 9:55 pm Θέμα δημοσίευσης: O Chilly Willy στο PSPUAE! News: http://pspemulation.pspuae.com/

 

O Chilly Willy ένας από τους μεγάλους PSP homebrew & Utilities προγραμματιστές είναι μέλος πλέον στη θυγατρική μας σελίδα http://www.PSPUAE.com.

Αυτό είναι ιδιαίτερα σημαντικό μιας και θα μπορέσει να βοηθήσει στο κώδικα του αγαπημένου μας emulator Amiga (PSPUAE) και έτσι ίσως έχουμε θαυμαστά αποτελέσματα.

Να τονίσουμε ότι ο Chilly Willy είναι ο δημιουργός των IdStorage Manager utilitie ,και του homebrew game, Doom PSP.

welcome Chilly.

_________________

@Anemos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν βεβαια τη συχνότητα τίτλων του DS,αλλα τα περισσότερα είναι χαζό-παιχνίδα γι,αυτό..

 

Φιλε ANEMOS, συγνώμη αλλά θα σου αναιρέσω αυτο που λες..

 

Είχα PSP απο την πρωτη στιγμη, σπασμενα F/W,προγραμματα κτλ. Μετα απο 1,5 χρονο το πουλησα.. ξερεις γιατι?? δεν το ακουμπούσα!! φωτο, mp3 εχω στον υπολογιστη.. Δε λεω καλη η οθονη, αλλα δεν εχει 1440χ900 αναλυση. Για φορητη ειναι ισως η καλυτερη εκει εξω μαζι με του iPhone/Touch. :X

 

Και να σκεφτεις οτι κατεβαζα παιχνιδια με το τσουβαλι.. απο γνωστα εως εντελως αγνωστα!! τα εβαζα στο psp, επαιζα, εβλεπα οτι δουλευανε,βαριομουν καποια στιγμη κ τα εβγαζα για να τα καψω σε dvd.. :fear:

 

Πληροφοριακα, ειχα παντοτε πολλες κονσολες μεταξυ των οποίων PS1-2-3. Μετα απο τοσο καιρο με το Psp, μου προσφερε μεν δυνατοτητες, αλλα καθολου διασκεδαση!! :whistle:

 

Τελος, αναφερθηκα στο post σου για ενα κ μοναδικο λογο.. την παραθεση που εκανες!:lol:

 

Εχω DS εδω κ 3 μηνες, κ ενα πραμα θα σου πω.. καθε μερα το πιάνω για διαφορετικο λογο! ξερεις γιατι??

 

Γιατι εχει "χαζοπαιχνιδα" που δυστηχως με βαζουν να σκεφτομαι κ να περναω ωραια την ωρα μου (BrainTraining,PhoenixWright,Mario vs Donkey Kong, Picross, Sudoku,κτλ) και δεν εχει εχει "εξυπνα παιχνιδια (ξεπατηκουρες απο ps2 που απλα βαρας τα πληκτρα ασυναισθητα κ χωρις λογο κ χωρις να ζεις κατι ιδιαιτερο. απλα βαρας τα πληκτρα.

 

Μερικα πραγματα ειναι αναλείωτα στο χρονο.. ειχα να παρω φορητη κονσολα απο την εποχη gameboy, κ ειδα οτι επικρατει μεχρι σημερα αυτη η αισθηση..

 

Α, κ καποια στιγμη οταν βαρεθεις να πατας, θα αναβοσβησει το λαμπακι power για τη μπαταρια.. φορτισε την!!! :devil:

 

Ο μονος λογος να παρεις psp ειναι να παιζεις κανα pro, ή αμα ΔΕΝ ειχες ποτε ps2 κ θες μια απλη σμικρυνση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ANEMOS, συγνώμη αλλά θα σου αναιρέσω αυτο που λες..

Ο μονος λογος να παρεις psp ειναι να παιζεις κανα pro, ή αμα ΔΕΝ ειχες ποτε ps2 κ θες μια απλη σμικρυνση..

 

Δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη..

Γιατί όσα ξέρεις τόσα λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όσα ξέρεις τόσα λες..

 

Εχεις δίκιο, ευτυχώς που το καταλαβες!! :lol:

 

Ειδες, αμα παραμεριζεις τους εγωισμούς, πως φαινεται ο πραγματικός κόσμος??Για σενα πάντως το κανω, δε θελω να σε ξεγελανε ΟΛΗ την ωρα..σου πα δοκιμασα κ εμαθα. Τωρα αμα αυτο δε σου αρκει δε μπορω να κανω κατι άλλο να σε πείσω εκτός απο το να σε αμφισβητω (ποιον μου θυμιζει????:devil:) χαχα!

 

Σοβααρα τωρα... εσυ ΑΚΟΜΗ δε βαρεθηκες να παιζεις παιχνιδια playstation?? εννοω ενταξει, παιζε τα στο 2 και στο 3, τι τα θες στο psp, που ειναι στην ουσια 1,5???

What's wrong with you dude????

 

 

φιλικά [όπως παντα] DLV77

 

p.s.1 κ σε παρακαλω αλλη φορα, δώσε μου ενα πραγματικό λόγο να σου απαντησω,πχ πες μου που δε συμφωνεις ακριβως για να σου αποδειξω τι ισχυει κ τι οχι.. μη βλέπεις μονο τα συμπερασματα..

 

p.s.2 Σταματα επιτελους τους Fanboyσμους... επειδη εσκασες κ γω δε ξερω ποσα για την κονσολιτσα,αξεσουαρ,κτλ δεν ειναι αναγκη να την υπερασπιζεσαι μεχριν να ψοφησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο, ευτυχώς που το καταλαβες!! :lol:

 

Για σενα πάντως το κανω, δε θελω να σε ξεγελανε ΟΛΗ την ωρα..σου πα δοκιμασα κ εμαθα.

 

Ευτυχώς που έχουμε κάτι τέτοιους σαν εσένα και μας ανοίγουν τα ματια..

Λοιπόν Σήμερα πήγα και αγόρασα το Ds, και το PSP το πουλώ στην καταπληκτική τιμή των 50.000 ευρώ.

Είναι λίγο τσουχτερή η τιμή.. αλλα είναι συλλεκτικό κομμάτι αφού το είχε ο Anemos..

2002295155533013696_rs.jpg

 

PS. Πειράζει που το αγόρασα μαύρο? όχι λέω μήπως μοιάζει στο PSP και σε ενοχλεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...