Προς το περιεχόμενο

Nintendo DS ή PSP?


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι βρε, και μενα μαυρο ειναι!!! αρα ειναι ξαδερφακια τωρα...

Μα κ για το χρωμα θες να μου πεις??

Μαυρο μια ζωη!! οτι εχω που κανονικα θα ταν ασπρο (π.χ. iPod) κ αυτο μαυρο ειναι. Και ο imac μου ασπρος ειναι, αλλα αμα εβγαινε σε μαυρο θα το παιρνα..

 

Ευχαριστω που λες κ ευτυχως...

 

 

πουλα το βρε λιγο πιο κατω την τιμη...δε βγαινω!!! ναι το χε ο Anemos, του χε βγαλει τα ματια (με την εννοια το χε ανοιξει, ειχε δοκιμασει διαφορα κτλ,κ καλα εκανε το παιδι) αλλα ποιος θα το επαιρνε αν οχι ο no1 Ελληνας fanboy?? μα καλα, πρωτη φορα παιρνεις κατι μεταχειρισμενο??? Δε λεω οτι δε το προσεχε, αλλα ποσο.. πρεπει να σαι για να το παρεις?? Α ρε Ελληνα το μεγαλειο σου...

 

ps αμα θες σου πουλαω την R4DS (τουλαχιστον δε βγαινει εξω απο το ds να φαινεται σαν ..) μου μονο για 40000ευρω!!! ποιος την ειχε?? Μα εγω φυσικα... θες να μου την αγορασεις??? Μα ευκαιρια ειναι σου λεω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Α, και για να τελειωσει το θεμα αυτο, ενα παραπανω θα σου πω κ δε θα ξαναμιλησω..:

 

Ο Άνεμος είναι ο μεγαλυτερος πειρατης της Ελλάδας.. Τις μέρες που ήταν Admin στο PSPGR, έστελνε σε χρήστες pm's όπου ήθελε να τους πουλήσει ISO και Roms. Κ απο οτι ήδη θα ξερεις φανταζομαι, στο PSPGR απο θέματα πειρατείας δεν γουσταρουν σε δημοσιο επιπεδο, οπότε έφαγε BAN! Υπάρχουν ακόμη αποδείξεις, διοι οι χρηστες που κανανε καταγγελια τα χανε στιλει σε Screenshot.. Καταλαβες τώρα λοιπόν Anemos-wannabe???? (α συγνωμη -V)

 

Κατάλαβες τώρα οτι δεν εχεις να κανεις με καποιον τυχαρπαστο??? αντε να μη σε ξανακουσω να μου πεις πάλι για αυτον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο προσωπική επίθεση στο ξεκάρφωτο!

Τι πιο λογικό σε ένα τέτοιο τόπικ να υπάρχουν αντιπαραθέσεις. Και θα πεις την γνώμη σου και θα την πω, και θα γκρινιάξουμε, όλα αυτά βέβαια σε φιλικό επίπεδο. Τώρα προσωπική επίθεση τέτοιου είδους, εμένα προσωπικά σαν άτομο δεν θα με τιμούσε.

Λοιπόν νομίζω πως τα προσωπικά σας και από την στιγμή που δεν έχουν σχέση με το τοπικ, μπορείτε να τα πείτε και με pm. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα διαβάζουμε και στην τελική να χαλάνε ένα τόσο ωραίο θέμα και την διάθεση των χρηστών που έχουν σκοπό να αντιπαραταθούν σε φιλικά επίπεδα.

 

Sorry για το offtopic.

 

Στο θέμα μας τώρα. Εγώ προσωπικά παιχνίδια δεν πολυπαίζω. Να φανταστείτε έχω να βάλω παιχνίδι στο pc μου πάνω απο 2-3 χρόνια. Ούτε και κονσόλα είχα. Φέτος το καλοκαίρι είπα στην τελική να πάρω μια μικρή κονσόλα 1 στις τόσες να παίξεις κάτι. Αλλά όπως είπα και παραπάνω επειδή στο pc παιχνίδια δεν παίζω, ούτε άλλη κονσόλα είχα ήθελα για handheld που να μπορώ έστω να παίξω κάποια από τα γνωστά παιχνίδια που βγαίνουν. Είχα ανάγκη να είμαι μέσα στο κλίμα τις εποχής και ίσως να έχω κάποια μικρή πιθανότητα να παίξω και κάποιους καινούργιους τίτλους που έβγαιναν σε άλλες μεγαλύτερες κονσόλες, αφού μου είχε λείψει το gaming. Οπότε, όπως είπατε και οι περισσότεροι πιο πάνω, το psp ήταν μονόδρομος. Και άμα μπεις και στον θαυμαστό κόσμο των homebrew εφαρμογών ακόμα καλύτερα. Για αυτά που ήθελα, το Psp ήταν η σοφότερη επιλογή και δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Βέβαια δεν μπορώ να σου προτείνω τι να πάρεις(πόσο μάλιστα όσο δεν έχω DS) αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως πολύ ρόλο παίζουν οι απαιτήσεις σου, και οι ανάγκες σου. Μην τα ξαναλέω, τα έχουν αναφέρει άλλοι χρήστες πιο καλά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πρεπει πρώτος να ζητησω συγνωμη φίλε koutsou, για ολο το ποστ off-topic.. αλλα ανθρωπος ειμαι κ γω, δε μπορουσα να ακουω βλακεις του τυπου "ειναι συλλεκτικη κονσολα επειδη ειναι του anemos,κτλ". Τα ξαναπαμε, καλες κ οι 2 κονσολες στους τομεις τους!

 

Οσο για αυτο που λες, συμφωνω, εχει μεγαλη Homebrew σκηνη το psp, κ πραγματικά υπάρχουν προγράμματα που κανουν..παπαδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άνεμος είναι ο μεγαλυτερος πειρατης της Ελλάδας..

 

Κατάλαβες τώρα οτι δεν εχεις να κανεις με καποιον τυχαρπαστο??? αντε να μη σε ξανακουσω να μου πεις πάλι για αυτον..

 

Ευχαριστώ για τη διαφήμιση..

A.. και "τυχασπαρτε".. αν νομίζεις ότι φοβάμαι οποιονδήποτε τραβα να μάθεις με ποιον έχεις να κανεις..

και με δεύτερη κουβέντα θα με βρείς μπροστά σου.

ρουφιάνε τις κακιας ώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απόψεις σας γιατί μου δώσατε μια κατευθυντήρια γραμμή στο ερώτημα ποια κονσόλα να πάρω , μήπως θα μπορούσατε ομώς να μου πείτε ποια κονσόλα είναι αυτή τη στιγμή πρώτη σε πωλήσεις παραθέτοντας links που το αποδεικνύουν αυτό και αν το Nintendo DS μπορεί να πάρει εύκολα roms???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sintalkas, επειδη δεν εχω χρόνο για lnks, ψαξε στο google και στις αντιστοιχς συζητησεις εδω για PSP και DS, παραθέτουν αρκετα συχνα.. παντως δες τα κ τα 2 απο κοντα, μη το μετανοιωσεις.. για αλλους ειναι φτιαγμενο το psp (σαν το κολλητο μου) και για αλλους το DS (σαν τον Anemo)

 

Αγαπητέ Aneme, τι εγινε βγηκες απο τη φωλια σου να μας "προσβαλεις";;; Ξερεις για ποιο πραγμα γελασα περισσοτερο;;; δεν εχεις τι να πεις, με λες ρουφιανο (δικαιωμα σου να με λες), εγω απλα ειπα την αληθεια για το ατομο πισω απο το nickname Anemos..απο κει και περα... Κανονικά έπρεπε να μη μιλας τωρα, αλλα παρ' ολα αυτα συνεχιζεις.. τα θέλει ο ποπός σου!:shifty:

 

οταν λεω ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΣ (ή αν προτιμας τυχασπαρτε) το καταλάβες πως το εννοω.. μα καλα ακομα δε με καταλαβες ποιος ειμαι;; τι να σου πω...

 

Που θα με βρεις μωρε;;; Απειλες θα δεχομαστε τωρα;;;; Ελα κατω στη Κρητη να γβαλουμε τα μαχαιρια να εξηγηθουμε, να δουμε τοτε αν σε παιρνει για απειλες.. εδω κανε απειλες κ βρισε με όσο θες!! δε με νοιαζει πειρατη του γλυκου νερου... :-)

 

 

 

ΑΝΕΜΟS-V Wrote:

 

αν νομίζεις ότι φοβάμαι οποιονδήποτε τραβα να μάθεις με ποιον έχεις να κανεις..

 

A: Ευτυχως ξέρω ότι εχω να κανω με κλεφτη κ οχι δολοφονο..τι να φοβηθω βρε??

 

ΑΝΕΜΟS-V Wrote:

 

Ευχαριστώ για τη διαφήμιση..

 

A:Να σαι καλα!! Αμα θες να σε ξανακραξω κ σε αλλα forums, πες το μου να ξερω... στιλε pm!!:P

 

για να τελειωσει εδω το θεμα.. δηλαδη τωρα τι παραθετεις;; μονο συμπερασματα.. Παραδεξου τουλαχιστον αν εχεις κατι εκει κατω, μεσα στα παντελονια σου, οτι λέω ψέματα.. αλλα δεν μου δωσες ποτε straight answer, γιατι να το κανεις τωρα..

Τελευταιο pοst που ασχοληθηκα με σενα Le Chuck, δινε μου ερεθισματα να απαντω..:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμάν ρε παιδία. Πάλι τα ίδια?

 

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ των δύο συστημάτων. Είναι αδύνατο.

 

Προσφέρουν πολύ διαφορετικές εμπειρίες για να γίνει η οποιαδήποτε απόπειρα να τα βάλουμε στο ίδιο σακί. Τόσο από θέμα features όσο και θέμα παιχνιδιών.

 

Η καλύτερη κονσόλα είναι αυτή με την οποία θα διασκεδάσεις περισσότερο και όχι αυτή που έχει τη μεγαλύτερη οθόνη, ή τις περισσότερες οθόνες κλ κλ.

 

Καί τα δύο συστήματα έχουν καταπληκτικά παιχνίδια.

 

Από κεί και πέρα όλα είναι θέμα γούστου.

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απόψεις σας γιατί μου δώσατε μια κατευθυντήρια γραμμή στο ερώτημα ποια κονσόλα να πάρω , μήπως θα μπορούσατε ομώς να μου πείτε ποια κονσόλα είναι αυτή τη στιγμή πρώτη σε πωλήσεις παραθέτοντας links που το αποδεικνύουν αυτό και αν το Nintendo DS μπορεί να πάρει εύκολα roms???

 

Νομίζω αυτό είναι από τα ελάχιστα ερωτήματα στα οποία μπορούμε να απαντήσουμε αντικειμενικά.

 

Πρώτη κονσόλα σε πωλήσεις είναι το DS και μάλιστα με τεράστια διαφορά. To DS έχει πουλήσει περίπου 55 εκατομμύρια κομμάτια, έναντι των 25-26 του PSP, καθιστώντας το την κονσόλα με τις καλύτερες πωλήσεις παγκοσμίως (φορητές και μή).

 

Μπορείς να δείς εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα για το Pro, το PSP είναι σαφώς καλύτερο. Το Pro του δυστυχώς είναι για κλάματα. Το DS είναι διαμάντι σε άλλου είδους παιχνίδια, τα οποία έχουν αναφερθεί και πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...