Προς το περιεχόμενο

giati den ksekina pes 2008 me hd2400 pro agp ???


johnmagkaiver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το παταω αυτο και γραφει "θα δοκιμαστει το direct3D σε αυτην τη συσκευη.θελετε να συνεχισετε? " παταω ναι μετα γραφει "η δοκιμη αυτη θα χρησιμοποιησει διασυνδεσεις direct3D 7 επιταχυνομενες απο το υλικο" παταω οκ μετα μου γραφει "αποτυχια στο βημα 8 (δημιουργια συσκευης 3Δ):HRESULT=0x80004005 (γενικο σφαλμα)" μετα παταω το οκ που εχει μονο μετα βγαζει αλλο και λεει "η δοκιμη αυτη θα χρησιμοποιησει διασυνδεσεις direct3D 8 επιταχυνομενες απο το υλικο" παταω οκ μετα μου γραφει "αποτυχια στο βημα 8 (δημιουργια συσκευης 3Δ):HRESULT=0x8876086c (κωδικος σφαλματος)" μετα παταω οκ και βγαζει "η δοκιμη αυτη θα χρησιμοποιησει διασυνδεσεις direct3D 9 επιταχυνομενες απο το υλικο" και εδω παλι οκ και "αποτυχια στο βημα 8 (δημιουργια συσκευης 3Δ):HRESULT=0x8876086c (κωδικος σφαλματος)" και οκ μετα.

παιδια τι ειναι ολα αυτα?

ti prepei na kano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 80-90 ευρώ ίσως έκανες την χειρότερη επιλογή που θα μπορούσες, αφού σε ενδιαφέρουν και τα παιχνίδια.:-(

 

προσωπικά πιστεύω πως η 2400 δεν μπορεί να το τρέξει ούτε low. :fear:

 

:shifty:οι συγκεκριμένες σειρές της Αti 2400 και nVindia 8400 βγήκαν σαν μία ''φθηνή'' λύση για όσους ενδιαφέρονται αποκλειστικά υποστήριξη HD (!), και ΔΕΝ παίζουν παιχνίδια....

 

 

σε βρισκω λιγο υπερβολικο και εσενα και τα αλλα παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να τρεξει το pes2008.

 

Φιλε μου τι συστημα εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+

Motherboard Albatron KM18G Pro

1 GB mnimi ram sta 266 mhz

kai karta ixou mia sound blaster live 5.1

to trofodotiko einai 450 watt kai to evala prosfata.

na po oti prin ligo kairo eixa mia 7600 gs 256 MB kai epaize sto max apla tin eixa parei stock kai auti ta eftise kai anagkastika na paro alli.pisteyo oti kati paizei me tous driver giati apo tin mera pou evala ayti i driver perasan me ta xilia zoria kai sti diaxirisi siskeyon dixnei mia PCI device me erotimatiko eno den exo kamia pou den exei anagnorisei.ektos apo ayto ti mera pou to ekane eftasa sto simeio na kano format alla kai meta pali ta idia.euxaristo! pisteyo oti kai kapoios allos tha exei to idio problima me tin idia karta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,μια κι ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο forum,αν και σας διαβαζω πολυυυ καιρο....

 

Λοιπον παιδια,κακα τα ψεμματα,το PES2008 ΕΙΝΑΙ "βαρυ" παιχνιδι,στον P4 @ 3Ghz,2 giga ram,XFX 7600GT ΑGP που πουλησα προσφατα σε φιλο,οταν η μπαλα πηγαινει στην μεγαλη περιοχη και μαζευονται πολλοι παικτες,το παιχνιδι στιγμιαια καθυστερει...

 

Αυτα σε 1024x768 αναλυση και medium detail graphics....

 

Στον δικο μου Core 2 Duo 6700,2 giga ram,ΧFX 8600GTS XXX βεβαια σε 1280x1024,high detail παει σφαιρα,αλλα αυτο μας ελειπε να καθυστερει και σε αυτο το μηχανημα..!

 

Φιλε johnmagkaiver,θα σου δωσω μια συμβουλη:Να πας την καρτα πισω,να αγορασεις κατι αλλο ισης αξιας,π.χ ενα σκληρο δισκο,και να ψαχτεις για μτχ καρτουλα,καθοτι με τα 80-90 ευρω που διαθετεις βρισκεις κατι αρκετα δυνατο σε AGP...(π.χ σιγουρα την 7600GT που ανεφερα,αν και λιγο δυσευρετη η συγκεκριμμενη..)

 

Ακριβως το ιδιο ειχα κανει χρονια πριν εγω,οταν αγορασα την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τοτε FX5200 και πηρα αρον αρον την 4600Ti Deluxe που ηταν πολυυυυυ καλυτερη,αν και προηγουμενης γενιας...

 

Οσο για το προβλημα σου,δοκιμασε να αλλαξεις PCI θυρα τη Live! 5.1....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia na po oti to pes 2008 den zitaei directx10 den tin pira gia ayto.eksalou ego exo xp kai apo oso ksero den iparxei directx 10 gia ta xp.tin pira giati pisteya oti tha to sikone aneta opos ekane kai i 7600gs

exo tin 2400 ton 512 MB kai oxi ton 256 MB min mperdeytite. me tin 7600 gs oso douleye kala ,epaiza to paixnidi sto max 1280x1024 den eixa parapono,tin allaksa anagkastika giati ta eftise.kai eprepe na paro alli apo to plaisio kai eixe mono tin tin HD 2400 PRO kai tin HD 2600 PRO kai tote eixe mono tin proti opote tin pira,ksero oti to pc mou den tha paizei gia polu akoma dinata paixnidia konteyei 5 eton alla ithela na paikso to pes 2008 kai mou eipe kai o politis oti me ayti tha eimai ok .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...