Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι μονο για τις gtk3  εφαρμογες. 

 

για gtk2 δεν υπαρχει official, αλλα βρισκεις.

Δικιο εχεις. Το πηρα χαμπαρι οταν ανοιξα το deadbeef (εφαρμογη σε gtk3) και ηταν σκουρο! Επισης, δουλευει και με αλλα θεματα το κολπο, πχ με το numix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@War ωραια χρονια 

 

ενα screen απο ετουτο, αιωνια του η μνημη :cry:

 

(γιατι ειχα ανοιχτο τον fm σαν root, ενα θεος ξερει...)

post-34599-0-48090500-1449599726_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασική διανομή debian με ότι νάναι πειράγματα/προσθήκες και σκέτος openbox. Custom θεματάκια κλπ.:

 

2015-12-14-12-27-49scrot.png

 

@warlock9_0 Ωραίο!

Χρονομηχανή για μαγικά ταξίδια στο παρελθόν τα παλιά screenshots :D

Και οι παλιές φωτογραφίες επίσης, πριν 4-5 χρόνια όταν περνούσα την "arch φάση", update time :P 

http://imgur.com/EUuq6

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και 'γώ screenshots από λινουξοεγκαταστάσεις του 2001-2002 (τον καιρό που "έπαιζα" με Mandrake 8.0-8.2 και Red Hat 8-9), αλλά δυστυχώς εδώ και κάτι χρόνια χτύπησε ο παλιός μου σκληρός και δεν μπορώ να τα ανακτήσω :( Ανάμεσα στα άλλα ήταν και ένα screenshot με emulators της εποχής γραμμένοι για Linux (MAME, epsxe, xsteem κτλ.), ένα άλλο με τις κυρίαρχες σουίτες γραφείου της εποχής (OpenOffice 1.0, KOffice), ένα άλλο με KDE 2 που τού 'χα βάλει εικονίδια από XP κτλ. κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα πρώτα χρόνια της linuxoαπασχόλησής μου δεν κράταγα screenshots. Άρχισα αργότερα μαζί με την ενασχόλησή μου σε φόρουμ. Ένα σπό τα πιο παλιά screenshots που πέτυχα να διασώζεται στο internet είναι από 11 χρόνια πριν, αρχές του 2005. Debian με KDE (τότε ούτε να ακούσω για gnome :P ), ενώ στον ίδιο δίσκο από ότι βλέπω, εκτός από τα win, υπήρχαν suse και fedora (1-2 μήνες μετά πήρα χαμπάρι μια νέα διανομή με το όνομα ubuntu :ph34r: ):

 

debian7.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...