Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κ εγω το εικονιδιο τ καιρου?ευχαριστω

εκτός απο τα superkaramba μπορεις να χρησημοποιησεις και τα screenlets http://compiz.org/Desktop_Screenlets

αν και ειναι ακομα αρχή , είναι καλυτερα απο το superkaramba σε συμβατότητα με το compiz

suberkaramba έβαλα το ελληνικό εορτολόγιο ! !

- Ποιος άραγε το εχει κάνει αυτό-

spell1977 και dimitrisg ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

dimitrisg εχουμε τα ίδια γουστα περιπου.. καπως ετσι το εφτιαχνα κγω οταν πειραζα τα kubuntu...

:-) δεν ξερω αν προσεξες τι επαιξε , το wallpaper είναι το skydome που σημαίνει όταν γυρίζεις τον κύβο μπαινεις ολος μεσα στο desktop :-( (έχω ξεφύγει! )

ασε που την παλευω ακομα με 512 ram και gforce fx5100 64mb !! (κι όμως γυρίζει! :lol: )

 

με vista :eek: για να τα κάνεις αυτά θέλεις με το καλημέρα 1000 ? εξοπλισμό (και δεν ξέρω αν εχει βγει κι όλας για windows κατι παρομοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά αυτή τη μπάρα με τα εικονίδια πως τη βάζετε; Την έχω δει σε πολλά screenshots. Που είναι στο πάνω ή στο κάτω μέρος της οθόνης μια μικρή μπάρα με εικονίδια (συντομεύσεις προγραμμάτων).

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτή τη μπάρα με τα εικονίδια πως τη βάζετε; Την έχω δει σε πολλά screenshots. Που είναι στο πάνω ή στο κάτω μέρος της οθόνης μια μικρή μπάρα με εικονίδια (συντομεύσεις προγραμμάτων).

Ευχαριστώ

 

Mπορείς να την εγκαταστήσεις μέσω synaptic και λέγετε avant-window-navigator.Θα πρέπει όμως να έχεις ανοχτό και το compiz-fusion για να σου τρέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνετε αλλά και δεν έχω βρεί και καμία μπάρα που γίνετε αυτό και είναι και ο λόγος που δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ καμία λογο ότι έχω kubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

ειδικα το skydome τζιτζι

 

το βαθος που θα παει ο κύβος το κανονίζεις εσυ ;

μου φαινεται οτι στο δικό μου ειναι πιο κοντα, μπορω να τον απομακρυνω αμα θέλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά μιας και αναφέρθηκε, πως βγάζω (προσωρινά) την default "taskbar" του ubuntu για να βλέπω μόνο το avant-window-navigator που θέλω; Ώστε να παίξω λίγο, να δω αν με βολεύει οπότε να αποφασίσω αν θα το κρατήσω.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο gnome desktop πως μπορω να αλλαξω την εμφανιση της taskbar? Εχω βρει vista-like window style και εικονιδια τα οποια εχω συνδυασει σε ενα custom theme, εβαλα και τα emerald themes αλλα τιποτα απο αυτα δεν αλλαζει την taskbar η οποια παραμενει ασπρη με μαυρα γραμματα. Ξερω οτι μπορω να της αλλαξω το χρωμα η να βαλω φωτογραφια απο τα properties αλλα παλι δεν μοιαζει τοσο ωραια και δεν αλλαζει και το χρωμα των γραμματων. Εχω ψαξει ενα σωρο οδηγους και τιποτα δεν βρηκα που να το εξηγει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...