Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά πανέμορφο!!! Τι μαγκιά με τον πιγκουίνο και τους μετρητές cpu πως θα την κανω??? :mrgreen:

 

 

η εικόνα στην επιφάνεια είναι από το kde-look.org.

 

αυτό με τους μετρητές είναι ένα θέμα του superkaramba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το superkaramba.Έκανα εγκατασταση στο προγραμμα και σε κάποια themes που ήθελα και τώρα δεν μου τα εμφανίζει στη λίστα και έτσι δεν μπορώ να τα επιλέξω για να τα τρέξω!!Πάω στο new stuff apo to superkaramba και εκεί μου βγάζει ότι είναι εγκατεστιμένα κανονικά τα themes. Ετσι τώρα δεν μπορώ ούτε να τα βγάλω του να τα βάλω τα themes. Εκανα remove kai ksana install apo adept manager αλλά τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το superkaramba.Έκανα εγκατασταση στο προγραμμα και σε κάποια themes που ήθελα και τώρα δεν μου τα εμφανίζει στη λίστα και έτσι δεν μπορώ να τα επιλέξω για να τα τρέξω!!Πάω στο new stuff apo to superkaramba και εκεί μου βγάζει ότι είναι εγκατεστιμένα κανονικά τα themes. Ετσι τώρα δεν μπορώ ούτε να τα βγάλω του να τα βάλω τα themes. Εκανα remove kai ksana install apo adept manager αλλά τίποτα

Το πρόβλημα λύθηκε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα είναι urxvt και την έχω κάνει transparent. Ξεκινάει εκτελώντας το πρόγραμμα screen που δίνει το "taskbar" με το username@host καθώς και την ώρα. Έχω κάνει επίσης κάποια tweak στο prompt από το .bashrc αρχείο, κυρίως στα χρώματα και στο τί θα γράφει το prompt. Το font λέγεται terminus. Τα υπόλοιπα είναι απλώς θέμα ποσοστού transparency του urxvt. Α! το shell μου είναι bash.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να ανεβάσω όλα τα αρχεία που χρειάζονται για το terminal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προάλλες βρήκα επιτέλους ένα θέμα που μου αρέσει, οπότε νά και το δικό μου desktop. Δεν έχει τίποτα πάνω, εκτός από ένα κατεβατό στα αριστερά με δίσκους και διαμερίσματα:

 

insomnialinuxdesktop3abp5.th.png

 

insomnialinuxdesktop3boh8.th.png

 

Gtk2 Engine: Murrine -- http://murrine.netsons.org/

Theme: MurrinaLoveGray -- http://murrine.netsons.org/index.php?q=last_node/story

Window Border: Metabox

Icons: Tangerine

 

Font: Sans, 8

Smoothing: Subpixel

Hinting: Slight

 

Το κάτασπρο πάνω πάνελ είναι λίγο παράταιρο αλλά, επειδή έκανε κάτι μικρά αντιαισθητικά παρατράγουδα με το φόντο κάποιων εικονιδίων και βαριόμουνα να ψάχνω, του έβαλα στα πρόχειρα ένα κάτασπρο (αντί να παίρνει το χρώμα που πρέπει από το θέμα). Για ταπετσαρία νομίζω ότι χρειάζεται κάτι πιο φωτεινό, ίσως και κάτι μπλε, αλλά διάλεξα αυτήν στα πρόχειρα, που την έχει έτοιμη το Ουμπούντου.

 

Του προγράμματος που φαίνεται σε πρώτο πλάνο του έχω μια μικρή αδυναμία, διότι απαλύνει κάπως την ενόχληση του να χρησιμοποιείς ένα λειτουργικό σύστημα χωρίς foobar2000. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...