Προς το περιεχόμενο

Ευκολος οδηγος rapidshare χωρις Premium Account


tech25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηδη το χρησιμοποιουν 5 ατομα..

το δοκιμασα εγω με ενα φιλο,σε 2 pc,και δεν επιασε.

 

Αλλα μαλλον θα ξερεις καλυτερα εσυ

οχι,δεν ειπα κατι τετοιο.απλα βλεπω καθε μερα να βγαινουν 10 διαφορετικοι τροποι να παραβιασετε το rapidshare,χωρις αποτελεσμα.γιατι αν υπηρχε αποτελεσμα,δεν θα ανοιγωντουσαν 10 διαφορετικα τοπικ την ημερα για αυτο το θεμα.αυτο αποδυκνυει οτι κανενα απο αυτα τα κολπακια δεν πιανει.(κανε ενα search στο φορουμ,και θα βρεις 100αδες τετοια τοπικ).

γι'αυτο καλυτερα να βρει ο καθενας 1-2 φιλαρακια,να μοιραζετε με 18-28 ευρω το χρονο,εναν λογαριασμο,και ξεμπερδεψατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
το δοκιμασα εγω με ενα φιλο,σε 2 pc,και δεν επιασε.

 

Φιλε bougas κατι κανεις λαθος ..

Σου γραφω απο PC που με αυτην την μεθοδο δουλευει κανονικα....

 

Οταν λες οτι δεν δουλευει, τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις κανονικα,60-70 λεπτα μετα το προηγουμενο αρχειο που κατεβασες.

 

(ακουμε που σου λεω.παρε ενα μηνα premium,και θα με θυμιθεις μετα που σου το ελεγα.μονο 2 μερες premium,φτανουν για να σε πεισουν την επομενη κιολας να το ανανεωσεις για εναν χρονο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις κανονικα,60-70 λεπτα μετα το προηγουμενο αρχειο που κατεβασες.

 

(ακουμε που σου λεω.παρε ενα μηνα premium,και θα με θυμιθεις μετα που σου το ελεγα.μονο 2 μερες premium,φτανουν για να σε πεισουν την επομενη κιολας να το ανανεωσεις για εναν χρονο.)

 

Φιλε Bouga εγω εχω premium account με ενα φιλο.

Τον χρησιμοποιω μια φορα στους δυο μηνες (χρησιμοποιω πιο πατροπαραδοτους τροπους)

Χρειαστηκε να ψαξω μαιμουδιες για το rapidshare οταν μου ζητηθηκε απο καποιον φιλο...

 

Η μεθοδος που γραφω ειναι χιλιοποσταρισμενη σε fora ανα τον κοσμο και δουλευει.

Αυτο που εκανα εγω ειναι να ξαναγραψω τα scripts της συνδεσης-επανασυνδεσης απ' την αρχη ωστε να αποφευγεται το γεγονος της ληψης ιδιας IP απο τον ISP..

 

Οπως βλεπεις, το καθε script δεν κλεινει και κανει loop αν εχεις ιδια IP.

Κλεινει και συνεχιζει το download μονο οταν παρεις νεα IP.

Οποτε τα 70 λεπτα που μου λες μου φαινονται λιγο "παραξενα"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω οτι δουλευει.

χρησιμοποιω αυτον τον τροπο εδω και τουλαχιστον 6 μηνες.ο οδηγος που ποσταρε ο φιλος,εχει ανεβει σχεδον σε ολα τα ελληνικα γουαρεζ sites και δουλευει κανονικα.

ισως με ρουτερ ειναι πιο δυσκολο να το ρυθμισεις,αλλα οχι αδυνατο.εγω παντως με usb modem και connex 768 dynamic ip(προσοχη,οσοι εχετε static ip,απλα παρτε μια premium συνδρομη.) μια χαρα κατεβαζω.διαβαστε προσεχτικα τον οδηγο ,καντε δοκιμες και θα το πετυχετε.

αν παρολαυτα δεν αναγνωριζει αυτοματα τα γραμματα,μαλλον πρεπει να ψαξετε για την νεα γραμματοσειρα.(capletters update)

μην τα περιμενετε ολα ετοιμα,ψαχτειτε και λιγο.

ολα βρισκονται καπου σε καποια γωνια του ιντερνετ...

ΥΓ:προς τον φιλο BOUGAS:

δεν παραβιαζουμε το rapidshare,απλα αυτοματοποιουμε μια διαδικασια που νομιμα υπαρχει ως free users που ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλον πρεπει να ψαξετε για την νεα γραμματοσειρα.(capletters update)

 

Οπως λεω και μεσα στον οδηγο, το Update το κανεις με το shortcut "cap update" που βρισκεται μεσα στο Εναρξη->Προγραμματα-> Utilities

Δεν χρειαζεται να ψαχτεις αλλου....

Ειναι αυτοματοποιημενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις κανονικα,60-70 λεπτα μετα το προηγουμενο αρχειο που κατεβασες.(ακουμε που σου λεω.παρε ενα μηνα premium,και θα με θυμιθεις

δουλεύει το κολπάκι. 100%

( εκτος αν ο isp σου, σου δίνει πάλι την ιδια ip με την επανασύνδεση. ισως έπεσες στην περίπτωση) με forthnet πάντως κατα 95%, για να μην υπερβάλλω, θα πάρεις νέα ip καθε φορα.

 

αν και το ειχα δει καιρό το θεματάκι, χτες το δοκιμασα 1η φορά, δεν ασχολουμε πολύ με rapid.

στις 2.30 έβαλα να κατεβαινουν 12 αρχεια των 100 mb το καθένα, και στις 7.30 είχαν κατέβει τα 10 και ετοιμαζόταν το επόμενο.

Αν μεσολαβούσαν διακοπές των 70 λεπτών, αυτό θα ήταν αδύνατο.

 

μεταξύ κάθε αρχείου μεσολαβεί:

1 sec να δωθει εντολή reconnect με το tst10

1 minute, που έχω βάλει στα settings του USD για να προλάβει το siemens να πάρει νεα ip,

και 1,5 με 2,5 λεπτά, το delay του rapid μεχρι να εμφανίσει τον κωδικό.

 

οι ταχύτητα downloading δεν ηταν στανταρ, αλλα καμια σχεση με το USD.

Το rapidshare, ποτε με πετάει σε σερβερ που δινει μαξ 40 KB, και άλλωτε στα 300, αλλα ταυτόχρονα ειχα ανοιχτό και utorrent seeding + leeching.

 

----------------------------------------------------------------------

Το θέμα δεν ειναι τα 7 ευρώ μιας συνδρομής. Το κάνεις επειδή γίνεται, και εχει περισσότερη πλάκα έτσι. Αν ηταν για την άνεση, θα κατεβάζαμε ταινίες; και τα video club τι τα έχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεύει το κολπάκι. 100%

( εκτος αν ο isp σου, σου δίνει πάλι την ιδια ip με την επανασύνδεση. ισως έπεσες στην περίπτωση)

Random αυτος ηταν ενας απο τους κυριους λογους που ξαναεγραψα τα scripts απο τη αρχη.Αν δεις το script ελεγχει την καινουργια IP που πηρες με αυτην που ειχες πριν την επανασυνδεση.

>if %nowip% == %newip% GOTO sameip

Αν είχες την ιδια τοτε αποσυνδεεται και επανασυνδεεται.Αν εχεις και παλι την ιδια ξανακανει loop οσοτου παρει μια διαφορετικη IP.

>:sameip
echo Same IP. Automatic reconnection in progress...
goto dialagain

Η μονη περιπτωση να εχεις και παλι delay, ειναι να παρεις μια IP ενος που μολις αποσυνδεθηκε και ο οποιος χρησιμοποιησε Rapidshare χωρις premium account.

Αν βρω χρονο, θα πειραξω τα USB scripts για να ενσωματωσω και τα errorlevels απο το rasphone για τη περιπτωση αποτυχημενης κλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτη η μεθοδος υπαρχει εδω και πολυ καιρο ριξτε μια ματια στην υπογραφη μου

 

 

Στην μεθοδο την οποια ποσταρα, δεν χρειαζεται να ψαχνεις για τις αναβαθμισεις του OCR και να τις περνας με το χερι, και τα scripts ειναι γραμμενα απο την αρχη ωστε να συνεχιζει το download μονο οταν εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ καινουργια ΙΡ.

Κατα τα αλλα ειναι η ιδια χιλιογραμμενη μεθοδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κανο εγκατασταση το usdownloader.inf μου γραφει'''παρουσιαστικε σφαλμα κατα την δημιουργια της διεργασιας<TSKILL USDOWNLOADER>.αιτια δεν ειναι δυνατη η ευρεση του καθορισμενου αρχειου απο το συστημα.. τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...