Προς το περιεχόμενο

DECT και ακτινοβολία


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To "κακή συνήθεια όπως όλοι μας" ή το "θα πάμε ασύρματα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο γιατί κάνει τη ζωή μας πιό εύκολη" δεν αναιρούν την βλαβερή λειτουργία τόσο του τσιγάρου αλλά ούτε και των ακτινοβολιών!

Επίσης δεν σημαίνει πως επειδή ο πολύς κόσμος το κάνει, ότι είναι και σωστό! Εάν μπορούσε να σχηματιστεί ένα πλέγμα από τα κύματα και από τις διάφορες ακτινοβολίες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή πάνω από τον ουρανό της Αθήνας πραγματικά θα παθαίναμε πλάκα, μπορεί καλά καλά να μην πλέπαμε ούτε το χρώμα του ουρανού!

Έλεος πιά, τόσο δύσκολο είναι να διατρέχει στο σπίτι ένα καλωδιάκι ethernet παραπάνω για να ενώσεις το ένα δωμάτιο με το άλλο? Όλα πρέπει να είναι wi-fi σε αυτή τη ζωή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε λίγο οφφτοπικ άλλα ένα σου λέω εγώ έχω μια κακή συνήθεια όπως όλοι μας. Και μην μου πεις οτι είσαι αλάνθαστώς και ότι πας με το σταυρό στο χέρι ;)

 

Οχι φιλε status φυσικα και δεν ειμαι αλανθαστος και ουτε παω με το σταυρο στο χερι. Ενταξει πιστευω οτι θα σκεφτομασταν ολοι πραγματικα πολυ ευαισθητα ολα αυτα που λεμε αν (χτυπαω ξυλο για ολους μας βεβαια)...λεω...αν...χαναμε καποιο πολυ αγαπημενο προσωπο απο αυτην την αιτια! Τοτε ισως δεν λεγαμε..."ωχ αδερφε, δεν βαριεσαι" στο καθετι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "κακή συνήθεια όπως όλοι μας" ή το "θα πάμε ασύρματα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο γιατί κάνει τη ζωή μας πιό εύκολη" δεν αναιρούν την βλαβερή λειτουργία τόσο του τσιγάρου αλλά ούτε και των ακτινοβολιών!

Επίσης δεν σημαίνει πως επειδή ο πολύς κόσμος το κάνει, ότι είναι και σωστό! Εάν μπορούσε να σχηματιστεί ένα πλέγμα από τα κύματα και από τις διάφορες ακτινοβολίες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή πάνω από τον ουρανό της Αθήνας πραγματικά θα παθαίναμε πλάκα, μπορεί καλά καλά να μην πλέπαμε ούτε το χρώμα του ουρανού!

Έλεος πιά, τόσο δύσκολο είναι να διατρέχει στο σπίτι ένα καλωδιάκι ethernet παραπάνω για να ενώσεις το ένα δωμάτιο με το άλλο? Όλα πρέπει να είναι wi-fi σε αυτή τη ζωή?

 

 

Συμφωνω και γω! Βασικα προσωπικα ετσι σκεφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το μεσημερι στις ειδησεις ειχε ρεπορταζ.

εν ολιγης σουηδοι επιστημονες καναν ερευνες σε 11 χωρες κ οσοι χρησιμοποιουσαν ασυρματο ή bt ειχαν 2πλασιες πιθανοτητες να παθουν κακοηθη ογκο στην μερια του εγκεφαλου που χρησιμοποιουσαν τα παραπανω

 

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=226754

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...