Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα σε Destinator 7


chris 2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια.γνωριζει κανεις να χρησιμοποιει το destinator 7?εχω πολλα προβληματα ενα απο τα οποια ειναι οτι μου λεει πως ''τα σημεια αφετηριας η προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα''.αν καποιος γνωριζει πως να το λυσω please απαντηστε γιατι ειμαι σε απογνωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το 7 έχει πολλά προβλήματα, αλλά αυτό δε μου είχε τύχει χωρίς λόγο. Οι μόνες περιπτώσεις που μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο ήταν όταν δεν είχε καλό σήμα και έχανε στο στίγμα εμφανίζοντας ότι δεν βρίσκομαι σε δρόμο.

Πάντως θα σου πρότεινα να βάλεις το 6.1 όπως έκανα κι εγώ όταν το 7 μου έσπασε τα νεύρα με τον χάρτη που δεν περιστρεφόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το dest 7 ειναι πλεον stable και λειτουργει κανονικα. Δεν υπαρχει επισημη ελληνικη εκδοση και γι αυτο για να το κανεις να λειτουργησει σωστα χρειαζεσαι λιγη δουλιτσα. Περα απο αυτο δεν εχει προβληματα και λειτουργει σωστα. Δεν γνωριζω ποια εκδοση εχεις και τι ακριβως κανεις , οπως επισης ποιον χαρτη χρησιμοποιεις. Πες καμια λεπτομερια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Απο τον Αύγουστο που το παρακολουθώ το θέμα με το destinator (επειδή πήρα Gps) έχουν βγεί 3 εκδόσης του destinator 7 δεν θυμάμαι τον ακριβή αριθμό τους... η πρώτη που είχα βάλει (του Αυγούστου περίπου) είχε το bug με την αφετιρεία και το σημείο εκκίνησης, καθώς και έχανε τόν προορισμό του έαν η ταχήτητα του οχήματος ξεπερνούσε τα 130-150χλμ, η επόμενη (που δεν έβαλα) δίορθωνς το bug της αφετηρίας αλλα δεν περιέστρεφε τον χάρτη ανάλογα με την θέση του οχήματος, νομίζω έδειχνε μόνο Βορρά! και η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί τώρα έχει λύση όλα τα προβλήματα και προσωπίκα δεν έχω βρεί κανένα απολύτος πρόβλημα, αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το τελευταίο 7 που έχω (χωρίς εγκατάσταση, να τρέχει κατευθείαν από SD και με πάρα πολλά ΡΟΙ) ΔΕΝ έχει τίποτα από όσα προαναφέρθηκαν. Οπότε ή άλλαξε έκδοση του 7 ή βάλε το 6.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Να ρωτήσω κάτι... πολύ πρόσφατα αγόρασα το mio p350 με το destinator 7, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω πώς ρυθμίζω τη διαδρομή ώστε να είναι η ταχύτερη (και λογικότερη). Για να καταλάβετε, του έβαλα να με πάει από Σούνιο Θεσσαλονίκη και ήθελε να πάω από κάτι χωματόδρομους - και γενικά όποια διαδρομή κι αν βάζω πάντα φαίνεται να επιλέγει την πιο κουλή. Φαντάζομαι είναι κάτι πολύ απλό, αλλά όσο κι αν έψαξα στα μενού δεν το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...