Προς το περιεχόμενο

PC & Wii αντί για PS3 ή ΧΒΟΧ 360


heyou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι απλα καλυτερα,αλλα πολυ καλυτερα.

τα γραφικα του 360 ειναι απιστευτα.και ουτε ενα κολλημα παρακαλω.οχι σαν του pc,που κυνηγας το 1 fps παραπανω....

 

+1 και απο εμένα. Αναλογικά όντως καλύτερα γραφικά, έχω δώσει για το pc μου γύρω στα 2200ευρώ χωρίς την οθόνη και τα γραφικά που πέρνω δεν δικαιολογούν σε καμία περίπτωση την τιμή, εάν έδινες για 360 αυτά τα λεφτά, άστο καλύτερα τι δυνατότητες θα είχε σε γραφικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
θα συμφωνησω με τον Socratis_g.

μην ξεχνατε οτι ειμαστε και κατοχοι PC.

βασικα ελεγα να αναβαθμισω την 7600gt σε 8800gt,και ενας φιλος πεταξε την ιδεα για ενα XBOX 360 PREMIUM στα 200?.

δεν το μετανοιωσα καθολου,αντιθετως.

 

Φυσικά και οι περισσότεροι είμαστε κάτοχοι και pc, εγώ πρίν 4-5 μέρες αναβάθμισα σε crossfire HD 3870, και σκέφτομαι να αλλάξω και τον core 2 duo με quad αλλα το xbox 360 εξακολουθεί να είναι το αγαπημένο μου μέσο για παιχνίδια για πολλούς λόγους.

 

ΥΓ. Ά, έχω και wii, το είχα ξεχάσει τελείως ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν σε αυτο το σημειο πριν απο κανενα μηνα. PC με καρτα γραφικων των 200 ευρω και αναμεσα σε ps3 και wii (αφηνουμε το οικονομικο απ εξω)

 

Ειναι το λιγοτερο υπερβολικο να λεμε οτι καθε 6μηνες αλλαζεις καρτα γραφικων και σκας 300-400 ευρω. Μεχρι πριν απο μισο χρονο ημουν ακομα σε agp καρτα αγορασμενη πριν απο 3 χρονια με 150 ευρω. Η δουλεια γινεται και χωρις να πληρωνεις μια περουσια. Απο καρτες χαμος γινεται καθε μηνα σχεδον. Συνεχεια βγαινει κατι καλυτερο ... Αυτο σημαινει οτι ποτε δεν ειμαστε ευχαστιμενοι?

 

Στο αρχικο θεμα ο λογος που πηρα το wii ηταν ο χειρισμος. To ps εχει τιτλους που θελω να παιξω αλλα μετα απο ωρες δοκιμων κατεληξα οτι το wii εχει περισσοτερη "πλακα". Εχω παιξει απειρες ωρες ακομα και τενις κι ας εχει μικρη αναλυση χαζα γραφικα και δεν ξερω τι αλλο "κακο". Αλλα κολλας.

 

Καλα τα γραφικα δεν λεω αλλα το gameplay εχει σημασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,μπορει να μην θελουμε τη καρτα καθε εξαμηνο αλλα παιζοντας το COH μου ζηταει περισοτερη μνημη.

ελα ομως που ειμαι με ενα GB σε 2Χ512MB και δεν ξερω αν αγορασω αλλα ενα ζευγαρι δηλ. το κανω 4Χ512 δουλεψει το dual chanel σε μητρικη με NF4. (αλλη οικονομικοτερη λυση δεν υπαρχρει) που δεν θα δουλεψει αρα πρεπει να αγορασω ενα των 2Χ1GB

τεσπα.

 

εγω διαλεξα το XBOX για τα γραφικα του και για την τιμη του.

ειμαι κατοχος του XBOX 360 εδω και ενα 10ημερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@akalos

 

Το βασικο και απολυτα κατανοητο προβλημα για ενα pc ειναι οτι out of the box δεν λειτουργει οπως μια κονσολα. Ολο και καποιος driver δεν θα ειναι οπως πρεπει , καπου κατι θα κανει conflict. Ελαχιστοι δεν ειχαν καποιο προβλημα με παιχνιδι σε pc εξ αιτιας μη συνεργασιας drivers.

 

Μου φαινεται παντως πολυ περιεργο να εχεις 1gb μνημη και να σου ζηταει κι αλλη.

 

@MiltoZ μονο και μονο για το nba2k8 θα επαιρνα xbox ή ps αλλα πιστευω οτι η ευχαριστηση του παιχνιδιου δεν θα ειναι αρκετη σε σχεση με την γκρινια της κυρας :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MiltoZ μονο και μονο για το nba2k8 θα επαιρνα xbox ή ps αλλα πιστευω οτι η ευχαριστηση του παιχνιδιου δεν θα ειναι αρκετη σε σχεση με την γκρινια της κυρας :D :D :D :D

 

Αα σίγουρα, υγεία πάνω απ όλα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν σε αυτο το σημειο πριν απο κανενα μηνα. PC με καρτα γραφικων των 200 ευρω και αναμεσα σε ps3 και wii (αφηνουμε το οικονομικο απ εξω)

 

Ειναι το λιγοτερο υπερβολικο να λεμε οτι καθε 6μηνες αλλαζεις καρτα γραφικων και σκας 300-400 ευρω. Μεχρι πριν απο μισο χρονο ημουν ακομα σε agp καρτα αγορασμενη πριν απο 3 χρονια με 150 ευρω. Η δουλεια γινεται και χωρις να πληρωνεις μια περουσια.

 

H δουλεία γίνεται αλλά πώς γίνεται ; Μην ισχυριζόμαστε ότι με μια τέτοια κάρτα γραφικών αυτό το pc μπορεί να πλησιάσει σε γραφικά το xbox 360, για να το ξεπεράσει φυσικά δεν το συζητάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βαζω σε συγκριση. Το xbox μπορει να εχει καλυτερα γραφικα απο το δικο μου pc ενα αλλο pc με 2 καρτες σε sli αξιας 1200 ευρω καλυτερο απο το xbox κτλ κτλ κτλ. Δεν με ενδιαφερει ομως και πολυ απο τη στιγμη που το αποτελεσμα που εχω ειναι αποδεκτο. Παιζω moha airborn 1600χ1200 (αν θυμαμαι καλα) με ολα στο full. Δεν χανει frames, δεν κολλαει. Τι να το κανω το παραπανο οταν αυτο ειναι ηδη παραπανω απο ικανοποιητικο?

 

Βεββαια το τι ενοχλει στο ματι τον καθενα ειναι απολυτα προσωπικο. Μπορει τα δικα μου στανταρ να ειναι στο μεσο.

 

Δεν παω να πω οτι καλυτερα pc απο κονσολα. Σε καμια περιπτωση. Απλα αν εχεις ηδη pc και πας και για κονσολα νομιζω οτι το wii προσφερει κατι διαφορετικο απο πλευρα gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βαζω σε συγκριση. Το xbox μπορει να εχει καλυτερα γραφικα απο το δικο μου pc ενα αλλο pc με 2 καρτες σε sli αξιας 1200 ευρω καλυτερο απο το xbox κτλ κτλ κτλ. Δεν με ενδιαφερει ομως και πολυ απο τη στιγμη που το αποτελεσμα που εχω ειναι αποδεκτο. Παιζω moha airborn 1600χ1200 (αν θυμαμαι καλα) με ολα στο full. Δεν χανει frames, δεν κολλαει. Τι να το κανω το παραπανο οταν αυτο ειναι ηδη παραπανω απο ικανοποιητικο?

 

Βεββαια το τι ενοχλει στο ματι τον καθενα ειναι απολυτα προσωπικο. Μπορει τα δικα μου στανταρ να ειναι στο μεσο.

 

Δεν παω να πω οτι καλυτερα pc απο κονσολα. Σε καμια περιπτωση. Απλα αν εχεις ηδη pc και πας και για κονσολα νομιζω οτι το wii προσφερει κατι διαφορετικο απο πλευρα gameplay.

 

Το σχόλιο μου δεν απευθυνόταν προσωπικά σε εσένα, ήταν αφορμή για να πώ ότι το επιχέιρημα, τα pc είναι ανώτερα σε γραφικά απο τις καινούργιες κονσόλες όπως το 360 και το ps3, δεν ισχύει, ναι υπάρχουν και αυτά τα pc αλλά η συντριπτική πλειοψηφία του μέσου χρήστη έχει κάποιο pc σχετικά χαμηλών επιδόσεων που σε αυτήν την περίπτωση δεν ισχύει το βασικό επιχείρημα των καλύτερων γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Heyyou: η απάντηση στο ποιά κονσόλα να πάρεις είναι απλή. Βρίσκεις λίστες με τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε κάθε κονσόλα που ενδιαφέρεσαι, και όπου βρεις τα περισσότερα παιχνίδια που θέλεις να λιώσεις, βρίσκεις και την κονσόλα που θέλεις να πάρεις. ;) So simple. Γραφικά/frames/επιδόσεις/media/κουραμπιέδες, είναι δευτερεύουσας σημασίας. :-D Σημασία έχει να γουστάρεις τα παιχνίδια που θα έχεις σαν επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*το καλύτερο compo είναι XBOX360 + Wii όσο για το PC δεν μπορώ να το βλέπω καν (happy MAC user!!!)

PS3 δεν έχει θείο είναι ακριβό χωρίς λόγο και δεν έχει παιχνίδια της προκοπής ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...