Προς το περιεχόμενο

Top mobos for Core 2 Quad


NikMet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Τα Χριστουγεννα προχωραω σε αναβαθμιση καθως το pc μου εκανε τον 'κυκλο' του.

Δεν περιμενω για quad των 45nm και θα παιξω στα 65 με τον Q6600 (μπορει μεχρι τοτε να βγει κ κανενας μεγαλυτεροσ)

Αυτο που με απασχολει ειναι να βρω mobo κορυφαιο που θα υποστηριζει και 45nm για το μελλον(ποτε δεν ξερεισ) αλλα και ddr3, ασχετα αμα εγω θα πάω για ddr2 στα 1066.

Το θελω για Sli και απο τι βλέπω τον καλυτερο chipset τωρα ειναι το Nvidia680i.

δεν βλεπω κατι τετοιο αυτην την στιγμη κ με δε με βλεπω να παιρνς κατι με μελλον. να παω για striker?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522541

ή εχετε κατι στο νου για πιο καλο με μελλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

θα παρω την 8800Gt η οποια ειναι τοπ στα λεφτα της. Στο μελλον θελω το sli. τωρα θα την βαλω μόνη της!

ΓΙα ati δεν ψηνομαι τωρα! Απο την αλλη και γω βλεπω οτι εχουν βγει καλα mobo με το Χ38 για croosfire. Δεν προτιματε την 8800Gt ρε παιδιά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρω την 8800Gt η οποια ειναι τοπ στα λεφτα της. Στο μελλον θελω το sli.

ΓΙα ati δεν ψηνομαι τωρα! Απο την αλλη και γω βλεπω οτι εχουν βγει καλα mobo με το Χ38 για croosfire. Δεν προτιματε την 8800Gt ρε παιδιά???

 

Η 8800GT ειναι καλη καρτα. Εγω τινω πιο πολυ προς nvidia οποτε θα συμφωνησω μαζι σου. Για sli δεν θα αξιζε αργοτερα ομως πιστευω. Θα σε καλυψει ετσι οπως ειναι για μεγαλο διαστημα και σε δυσκολα παιχνιδια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 8800GT ειναι καλη καρτα. Εγω τινω πιο πολυ προς nvidia οποτε θα συμφωνησω μαζι σου. Για sli δεν θα αξιζε αργοτερα ομως πιστευω. Θα σε καλυψει ετσι οπως ειναι για μεγαλο διαστημα και σε δυσκολα παιχνιδια. :-)

 

Αυτο λεω και εγω. Αλλα γι'αυτο θελω sli γιατι οταν βρω τα σκουρα να μπορω να προσθεσω! Το θεμα είναι πιο mobo! Νομιζω γενάρη βγαινει το Nvidia780i δεν ξερω αν αξιζει να περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

an ta chipset ths Intel ekanan SLI (ektos apo CF) 8a sou elega pare kartes kai kane SLI (an kai ligo xalia epoxh me thn nea genia 9800 na erxetai ton fevrouario) alla me ta mobos pou exoun nvidia chipset den sto proteinw, apla apogohteuthka imo.

Den 3erw an a3izei na perimeneis to 780i (kalytera na perimeneis to epomeno apo auto) mias kai den einai tpt new para ena 680i me ena controller gia ena 3o pci-e port, idies epidoseis me to prohgoumeno(katwteres apo ta mobos me chipsets ths Intel) kai apo oti nomizw idia a8lia bugs/provlhmata...(oxi 100% sigouros gia to last)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an ta chipset ths Intel ekanan SLI (ektos apo CF) 8a sou elega pare kartes kai kane SLI (an kai ligo xalia epoxh me thn nea genia 9800 na erxetai ton fevrouario) alla me ta mobos pou exoun nvidia chipset den sto proteinw, apla apogohteuthka imo.

Den 3erw an a3izei na perimeneis to 780i (kalytera na perimeneis to epomeno apo auto) mias kai den einai tpt new para ena 680i me ena controller gia ena 3o pci-e port, idies epidoseis me to prohgoumeno(katwteres apo ta mobos me chipsets ths Intel) kai apo oti nomizw idia a8lia bugs/provlhmata...(oxi 100% sigouros gia to last)

 

εαν ειναι έτσι τι πρεπει να κανω δηλαδη? να παρω mobo με Χ38 , να βαλω την 8800gt και να αποκλεισω την περιπτωση Sli στο μελλον?? κατι δεν παει καλα! Σαφως και εγω προτιμω intel αλλα υπάρχουν προβληματα με Nvidia??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eidika me merikes mobos opws h Striker ths Asus h katastash einai tragikh...

otan les mellon pote akrivws ennoeis? thn anoi3h px?

 

να περάσει κανα διμηνο απο οταν το πάρω για να εχω χρήμα. Η striker δεν αξιζει δηλαδη τα φραγκα της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope den ta a3izei imo...vgainei kai Striker II me to 780i alla prepei na pesei diavasma se forums an a3izei kai auths h oxi h agora...

 

Οποτε ρε παιδια καποιοσ που θελει ενα καλο, κορυφαιο σε επιδόσεις mobo Αυτην τη περίοδο που να χει καποιο μελλον (ddr3, 45nm) ποιο παιρνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus Maximus Extreme einai mia kalh lysh :-)

 

συμφωνω μαζι σου αλλα

1ον) crossfire

2ον) πάνω απο 250ε

 

Αλλα πρεπει να ειναι @@μιστερο. θα έπαιρνα με την μια το new chipset τησ intel x38 αλλα αυτην την φορα θέλω να πάω για Nvidia vga ρε γμτ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

em otan me rwtas gia ena koryfaio mobo se epidoseis pou na exei mellon auto sou apantaw :P

mobos me nvidia chipset gia sli den uposthrizoun ddr3 (oute me to 780i)

me to 680i den yposthrizoun quad core 45nm...

kai den einai koryfaia se epidoseis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...