Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το πρώτο Service Pack του Office 2007


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον....

 

1) Στο desktop μου κατεβασε το Full update στα 200τοσα MB για ελληνικο Office. Δεν καθοτανε στο συστημα, πετουσε λαθος! Εκανα Windows update και βρηκε το SP1 σε μεγεθος των 60κατι ΜΒ και το εγκατεστησε μια χαρα!

 

2) Στο Laptop μου... ετρεξα το full update. Περνουσε ωρα... εδειχνε πως το εγκαθιστα και ολα πανε καλα... σε καποια ασχετη φαση μου πεταει και σε κεινο το λαθος το γνωστο. Τρεχω στο καπακι Windows Update στον φορητο, και δεν μου εβγαζε τιποτα για SP1. Κατι υποψιαζομουν, και πηγα και ειδα πως τελικα το SP1 ειχε περαστει ασχετως του λαθους που εβγαζε. Ετρεξα και ενα διαγωνστικο του Office για να δω πως το Installation ειναι ΟΚ, και ολα καλα...

 

 

Συμπερασμα...

 

Στο Βιλλαμπαφο ακομα το στριβουν lol. Θελει παιδεμα αλλα γινεται απο οτι φαινεται. Καποια μαλατσια κανανε παντως με τα ελληνικα απο οτι φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως μετά την επανεκκίνηση του συστήματος φαίνεται ότι έχει αναβαθμιστεί το office. Ακόμα και αν έχεις πάρει μήνυμα αποτυχίας. Για το ελληνικό μιλάμε πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε το windows update να σας περάσει το sp1.Τώρα έχουν γίνει ένα το windows update καί το offιce update με το όνομα microsoft update.Πετυχαίνει έτσι πάντα.(Πάντα?)

 

Καί κάποιος πού ρώτησε πού είναι γραμμένη η έκδοση τού προγράμματός του.

Απ' το word:

Κουμπί τού office-επιλογές τού word-πόροι, κάτω κάτω.

Εκεί θα σού δείξει αν έχει περαστεί το sp1 παρά τις διαφαινόμενες αποτυχίες.Αποτυχία σού εμφανίζει εάν έχει ήδη περαστεί με τις αυτόματες ενημερώσεις καί συ πας να το περάσεις χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχία σού εμφανίζει εάν έχει ήδη περαστεί με τις αυτόματες ενημερώσεις καί συ πας να το περάσεις χειροκίνητα.

 

Όχι δεν είναι έτσι.

Εγώ δεν το είχα περάσει με τις αυτόματες ενημερώσεις (τις έχω απενεργοποιήσει), αλλά παρόλα αυτά μου έβγαλε μήνυμα αποτυχίας όταν έκανα την εγκατάσταση.

Αλλά απ' ότι φαίνεται δεν τρέχει τίποτα αφού μετά την επανεκκίνηση φαίνεται ότι έχει εγκατασταθεί το sp1. Και απ ότι λένε και οι υπόλοιποι πιο πίσω, αυτό συμβαίνει με όλους όσους έκαναν την εγκατάσταση χειροκίνητα στο ελληνικό office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, ουσιαστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Η αναβάθμιση γίνεται κανονικά..

Και δεν έχει καμία σχέση αν είναι multilanguage ή όχι.

Ναί αναφέρομαι σε αυτούς πού πιστεύουν ότι η αποτυχία σχετίζεται με τη γλώσσα.Όχι δεν έχει καμμία σχέση ότι δηλαδή το Ελληνικό πακέτο έχει τάχα κακοσχεδιαστεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα PC το εγκατέστησα (το ελληνικό), μου έγραψε "η εγκατάσταση απέτυχε", αλλά εγκαταστάθηκε κανονικά (φαίνεται από το version number).

 

Σε άλλο PC μου έγραψε "η εγκατάσταση απέτυχε" και δεν εγκαταστάθηκε. Το έκανα extract, έτρεξα το μεγάλο .msi που είχε μέσα, και το οποίο τελικά με ειδοποίησε ότι δεν υπήρχε αρκετός χώρος στο δίσκο.

Απελευθέρωσα χώρο και εγκαταστάθηκε κανονικά.

 

Συμπέρασμα; αν δε δουλεύει η εγκατάσταση αποσυμπιέστε το .exe ώστε να δείτε το μήνυμα του .msi, γιατί το .exe δεν δίνει εξηγήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...