Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden ξανά στην Αθήνα


planelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

50 E είναι πολλά κατά τη γνώμη μου(κι ας είναι και οι Maiden).Βάλε και τα μεταφορικά αν δεν πας με κάνα αμαξάκι δικό σου και κάτι να φας να πιεις.Πολλά λεφτά όπως πολλά τα λεφτά και πέρυσι που είχαν έρθει.Μου φαίνεται ότι δυστυχώς βασίζονται στο γεγονός πώς ότι και να γίνει θα έρθει κόσμος και θα τα πάρουν τα λεφτάκια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ θυμιζει την ιστοια με τους Scorpions, που πλεον εχει βαρεθει ακομη και το σταδιο να τους ακουει...

 

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα σαν τους scorpions και χειρότερα.

Έχουν βρει το κόλπο και την πρώτη φορά τραγουδάνε τους καλύτερους δίσκους τους. Την επόμενη όσα δεν είπαν την πρώτη. Και την τρίτη φορά, όσα παρέλειψαν την πρώτη και δεύτερη φορά μαζί.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να τους δώσω δεκάρα τσακιστή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωστή κριτική ενάντια των Maiden :-D

 

Παίζουν τα παλιά κομμάτια... ειναι κολλημένοι ολο τα ίδια ακούμε.

Παίζουν τα καινούργια... τους βρίζουμε γιατί δεν παίζουν τα παλιά.

 

Ερχονται στην Ελλάδα, τους κατηγορούμε γιατί έρχονται συχνά.

Δεν έρχονται στην Ελλάδα... τους βρίζουμε γιατί δεν έρχονται και μας σνομπάρουν.

 

Βγάζουν καινούργιο άλμπουμ... είναι γέροι γιατί δεν το διαλύουν κλπ

Δεν βγάζουν καινούργιο αλμπουμ... γιατί δεν βγάζουν αλμπουμ, δεν έχουν έμπνευση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδες τους ειδα πρωτη φορα τον περασμενο Μαρτιο,και ηταν καταπληκτικη εμπειρια.

Ο ηχος ηταν ψιλοχαλια,αλλα πιστευω οτι στο terra vibe,θα ειναι πιο εντυπωσιακο το σκηνικο γενικοτερα και ο ηχος βελτιωμενος.

 

Εχουν εισιτηρια 50-70 και 100?(ή 90)

 

Καποιος που ειχε παει περσι,να μας πει με τις ζωνες των εισιτηριων τι παιζει,και αν αξιζει να δωσεις παραπανω,και που...

 

ps:Το Μαρτιο ηταν φοβεροι κατα τη γνωμη μου,και μου αρεσαν και τα νεα κομματια.Το μονο που με χαλαει ειναι οτι θα παιξουν φετος πολλα απο το powerslave μαλλον,το οποιο δε μου αρεσει και τοσο.(εκτος απο aces hight,2 min)

ps2:Ειναι απο τους λιγα παλια συγκροτηματα,που εχουν τετοια αποδοση στα live πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε παιδιά σιγά τι γκρινιάζετε? το χειμώνα ήταν καταπληκτικοί , άν δεν ηταν χάλια η διοργάνωση , ο ήχος και ο χώρος.

Το terravibe ειναι διαφορετικό και οι Maiden , ότι και να πούμε είναι μεγάλοι, και το 50 ευρώ δεν είναι και κάτι παράξενο, οι διοργανωτές τρώνε τα περισσότερα. Εδώ για την πλάκα ζητάνε 50αρικα.

 

Και όσο για τους Scorpions, κι εγώ το ίδιο είπα και δε πήγα εφέτος, αλλά όσοι φίλοι πηγαν, μου είπαν οτι ήταν οι καλύτεροι Scorpions, από όλα τα χρόνια που έρχονται συνεχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε 50 λεπτα απο σημερα στην ακρη καθε μερα,κ δεν θα εχετε προβλημα με την τιμη του εισητηριου...θα σας μεινουν κιολας για μπυροποσια...εγω παντως ανυπομονω να τους δω,αν παιξουν δλδ αυτα ειναι να παιξουν...θαναι κ γ@μω τις φασεις...ακριβα ξεακριβα,ετσι εχει καταντησει εδω στην ελλαδα πλεον το θεμα με τα εισητηρια,οπωτε κ να παραπονιεμαι,απλα θα χαλαω τη φαια ουσια μου κ μονο,οπωτε δεν το πολυαναλυω...εχασα ολες τις συναυλιες περσυ το καλοκαιρι με την εξεταστικη,τωρα ομως δεν τους χανω με τπτ...ειχα παει στην προηγουμενη στη μαλακασα κ ειχαν σκισει τοτε,ελπιζω ακομα σε καλυτερα τωρα...αντε να δουμε,last chance μπας κ παιξουν το Alexander...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε 50 λεπτα απο σημερα στην ακρη καθε μερα,κ δεν θα εχετε προβλημα με την τιμη του εισητηριου...θα σας μεινουν κιολας για μπυροποσια...εγω παντως ανυπομονω να τους δω,αν παιξουν δλδ αυτα ειναι να παιξουν...θαναι κ γ@μω τις φασεις...ακριβα ξεακριβα,ετσι εχει καταντησει εδω στην ελλαδα πλεον το θεμα με τα εισητηρια,οπωτε κ να παραπονιεμαι,απλα θα χαλαω τη φαια ουσια μου κ μονο,οπωτε δεν το πολυαναλυω...εχασα ολες τις συναυλιες περσυ το καλοκαιρι με την εξεταστικη,τωρα ομως δεν τους χανω με τπτ...ειχα παει στην προηγουμενη στη μαλακασα κ ειχαν σκισει τοτε,ελπιζω ακομα σε καλυτερα τωρα...αντε να δουμε,last chance μπας κ παιξουν το Alexander...

 

Αν δεν παίξουν τώρα το Alexander που είναι και περιοδεία εποχής Somewhere in Time, δεν θα το παίξουν ποτέ.

 

Πάντως το συγκεκριμμένο άλμπουμ έχει πολλά τραγούδια που δεν τα έχουν παίξει ποτέ live, ίσως λόγω των guitar synth που απαιτείται από τα τραγούδια αυτά.

 

Αν και πιστεύω οτι θα παίξουν πιο πολύ τραγούδια από το Powerslave τελικά. Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μάθουμε το setlist μέχρι τότε, γιατί θα έχουν ήδη παίξει σε πολλές χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...