Προς το περιεχόμενο

iMac 24" dead pixel


cihus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Geia sas,

 

Molis simera meta apo enamisi mina pou to pareggila, mou irthe me courier apo thn rainbow, o imac 24". Amesos proseksa oti exei ena dead pixel. Thelo na sas rotiso an kapoios apo sas exei paromia empiria stin ellada, uparxei periptosi na mou to allaksoune? Einai poli spastiko na dineis tosa lefta gia ena toso fovero mixanima k na exeis dead pixel.

 

Thanks,

cihus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι 100% σιγουρος για το iMac, αλλα για ολες τις οθόνες της αγορας πανω απο 19" πρεπει να εχεις αρκετα περισσοτερα dead pixels για να στην αλλαξουν ....

 

 

Τσεκαρε και το παρακατω Link ....

 

http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1284425&tstart=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File ki egw exo parei to imac to 24ari apo rainbow kai nomiza oti exo kammeno pixel.Telika koitaksa apo konta tin othoni kai eida oti to pixel leitourgouse kanonikotata.To pio pithano einai na einai skoni anamesa sto gyali kai sto panel tis othonis.Tsekaro to.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File ki egw exo parei to imac to 24ari apo rainbow kai nomiza oti exo kammeno pixel.Telika koitaksa apo konta tin othoni kai eida oti to pixel leitourgouse kanonikotata.To pio pithano einai na einai skoni anamesa sto gyali kai sto panel tis othonis.Tsekaro to.

 

Ακόμα και αυτό να είναι, υπάρχει τρόπος να καθαρίστει; Εννοώ ότι αποτελεί ένα εξίσου μη-αποδεκτό "ελάττωμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple δεν αλλάζει οθόνες για 1 καμμένο pixel. Και αυτό είναι πολιτική της Apple όχι της Rainbow, πρέπει να έχεις νομίζω >5 pixel για να στο αλλάξει, και γενικά κρατά σιγή υχθίος για το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple δεν αλλάζει οθόνες για 1 καμμένο pixel. Και αυτό είναι πολιτική της Apple όχι της Rainbow, πρέπει να έχεις νομίζω >5 pixel για να στο αλλάξει, και γενικά κρατά σιγή υχθίος για το θέμα.

 

 

Koita to support page tis kathe xoras

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple δεν αλλάζει οθόνες για 1 καμμένο pixel. Και αυτό είναι πολιτική της Apple όχι της Rainbow, πρέπει να έχεις νομίζω >5 pixel για να στο αλλάξει, και γενικά κρατά σιγή υχθίος για το θέμα.

 

Παντως απ'οτι γνωριζω καμια εταιρια δεν αντικαθιστα οθονη τετοιων διασταστασεων για 1 ή 2 καμμενα pixel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με οθόνη iMAC 17''....

Καλησπέρα...

Είμαι κάτοχος ενός iMAC 17'' και μετά από screen saver mode μου έβγαλε στην οθόνη μία κάθετη λεπτή γραμμή!!!

Καμιά λύση κάποιος? Πάω για service και αν ναι πόσο πάει το μαλί? (δεν υπάρχει εγγύηση πλέον).

H E L P....

Έχω διαβάσει κάπου ότι χρησιμοποιεί οθόνη της Philips . . . ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία πρέπει να σας ενημερώσω πως δεν το περίμενα με τίποτα αλλά η Rainbow μου άλλαξτε το 24" iMac μου με ένα καινούργιο και μάλιστα dead pixel free. Cheers στην Rainbow, τους βγάζω το καπέλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία πρέπει να σας ενημερώσω πως δεν το περίμενα με τίποτα αλλά η Rainbow μου άλλαξτε το 24" iMac μου με ένα καινούργιο και μάλιστα dead pixel free. Cheers στην Rainbow, τους βγάζω το καπέλλο!

 

 

Καλά μιλάμε παίζει να είσαι ο μοναδικός σ' όλη την Ελλάδα(και ο πιο τυχερός συνάμα).

 

Δείτε εδώ την απάντηση της υπεύθυνης marketing της Rainbow και θα καταλάβετε για τι αβεβαιότητα μιλάμε. Αντί να δώσει απάντηση, έκανε ανάλυση της LCD τεχνολογίας. Όπως κάνει και η Apple βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...