Προς το περιεχόμενο

8800GT™ Society


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ένα +1 από εμένα για την Albatron 8800GT από Πλαίσιο 220E. Την έχω εδώ και τρεις μέρες. Άψογη.

13.500 3D Marks (2005)

117.000 Aquamark

Το Crysis παίζει ΑΨΟΓΑ σε 1280χ1024 όλα στο HIGH. Το είχα τελειώσει στο Low detail με το προηγούμενο pc μου.... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ! Έχω μείνει μακάκας με αυτά που βλέπουν τα μάτια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albatron έχω κι'εγώ και την έχω φλασάρει στα 775/1000/1825 (gpu,mem,shader). Βέβαια όχι με την μανίσια ψύκτρα αλλά με την TT Duorb. Η κάρτα με αυτά τα clocks τα σπάει κυριολεκτικά.. παίζω τα πάντα σε 1680χ1050 και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albatron έχω κι'εγώ και την έχω φλασάρει στα 775/1000/1825 (gpu,mem,shader). Βέβαια όχι με την μανίσια ψύκτρα αλλά με την TT Duorb. Η κάρτα με αυτά τα clocks τα σπάει κυριολεκτικά.. παίζω τα πάντα σε 1680χ1050 και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Την Duorb την έβαλες εύκολα στην Albatron? Την συνδέεις με 4pin molex στο τροφοδοτικό σου? Αν ναι πως ρυθμίζεις τις στροφές μετά ή δεν ασχολείσαι καθόλου?

Και κάτι τελευταίο, η duorb σου τρώει ένα PC slot με το μέγεθος της? (Έχω ASUS P5B motherboard)

 

Thankz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπαίνει πολύ εύκολα. Συνδέεται σε 4pin molex και φυσικά δεν ρυθμίζεται η ταχυτητα των ανεμιστήρων out-of-the-box. Χρειάζεται ενας εξωτερικός ρυθμιστής στροφών. Εγώ δεν έχω βάλει πάντως μιας και ο θόρυβος είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και (εμένα προσωπικά) δε με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati kapoioi anthrwpoi den katalavainoun k sinexizoun na grafoun vlakeies...oles oi 8800gt 512mb einai IDIES!niwsteeee!

mono merikes me anevasmena clockia exoun mikres epidoseis parapanw....

egw pira mia apli EVGA 8800gt k tis evala to ssc bios sta 700/2000mhz an thimamai kala k paei mia xara xwris kollimata...

 

 

e oxi kai idies i sparkle exei passive cooling :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

asfalws ginetai efoson exeis motherboard me Nvidia Chipset pou uposthrizei SLI...

 

gia to an a3izei h oxi den mporw na pw me sigouria...egw pantws pote den to goustara...

 

gia 2x8800gt se kalyptei ena 650ari-700ari xalara kai me to parapanw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi guys,

Eγω εχω την ASUS EN8800GT και ειμαι μια χαρα!!!η θερμοκρασια ειναι αψογη (μεταξυ 46-50 σε idle,το πολυ 56 οταν ειναι full).O θορυβος ειναι σχετικα καλος στο 50% αλλα οταν ανεβαινει παραπανω δεν υποφερεται.επισης για την ωρα ολα ειναι καλα,

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ????

Πιστευω οποιος σεβαται τον εαυτο του και κυριως τα λεφτα που εδωσε οφειλει να παρει μια aftermarket ψυχτρα.Ειμαι μεταξυ της Zalmanvf1000 και thermaltake duorb.Δεν ξερω ποια ειναι καλυτερη αλλα σιγουρα θα το ερευνισω συντομα!Την Ζalman την βρισκουμε στο Πλαισιο στην thermaltake duorb,που????Υστερα διαβασα ενα αρθρο οτι τις 8800gt πρεπει να τοποθετουμε μια παθητικη ψυκτρα που παει απο κατω απο αυτην που ψυχει τη GPU και αυτη ειναι για τις μνημες.Δεν θυμαμαι ακριβως την διεθυνση αλλα οποιος θελει να το δει μπορει να μπει στα κεντρικα τις zalman στο vf1000. http://www.zalman.co.kr/images/product_img/cooler/rhs88.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, για να καταλάβω παιδιά, επειδή σκοπεύω να πάρω 8800GT ή GTX, πρέπει όπωσδήποτε να βάλω δικό μου ανεμιστήρα(Aftermarket) για να μην ακούγεται θόρυβος; τόσο πολύ ακούγονται τα εταιρικά ανεμιστήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν το βλέπω για o/c, τουλάχιστον για τώρα... Η GT θέλει;

 

Take a look here->

 

Tested my temps with and without after-market cooler..

 

8800GT without Aftermarket(Sparkle):

 

Started @ 54C

7 Minutes..

Ended @ 73C

 

8800GT with Aftermarket(Tt DuOrb):

 

Started @ 32C

7 Minutes..

Ended @ 39C

 

Used ATITool..

 

Imho χρειαζετε aftermarket, ειναι πολυ ιπσιλες 8ερμοκρασιες..Η 8800GT φ8ηρεται και εχει περιορισμενη ζωη με τιν δικι τις πσικτρα..Περνεις το cooler π εχω και εγω 30e, και μολις ζωριστει σε 1 χρονο στα νεα Gamez τις τραβας και ενα καλο O/C και τιν κρατας για 1 χρονο ακομα..Τα ακσιζει τα 30ε η δουλεια, ihmo παντα ;)

 

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...