Προς το περιεχόμενο

Cloverfield [2008]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι man, sorry...Και που ν'ακούσεις κι' αυτό:

 

Δεν ξέρω αν είχες δει, τώρα τελευταία το έδινε το Βήμα, θαρρώ, σε 2 μέρη. Το πρώτο δεν το είχα πάρει και προχθές το παίρνω και βλέπω Λώρενς της Αραβίας, μέρος 2ο. Χωρίς να έχω το 1ο και με αρκετά cds, dvds, βιβλία, περιοδικά στο δωμάτιο, λέω τι να το κάνω... κάθεσαι ;; Το πέταξα στην ανακύκλωση. Πριν λίξεις τον λίθο, σκέψου σε πόσα πράγματα μπορεί να χρησιμοποιηθεί το πλαστικό, το χαρτί..

 

Kαι για να νιώσεις καλύτερα, υπόσχομαι -μόλις έρθει ο μακ- να δω Persona και Saraband μαζί!

 

Υ.Γ.: Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να μην το δει αυτό ο paredwse ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ποιος τον γαμαει τον Μπεργκμαν?

 

Ρε φιλε ειναι σαν να ησουν στο μπασκετοφιλος στο Λος Αντζελες στα 80'ς και να μην ειχες δει τον Ματζικ Τζονσον, μιλας τωρα για την ΠΛΕΟΝ ολοκληρωμενη ταινια ολων των εποχων, βρισκω ταινιες που με καλυπτουν περισσοτερο σε καποιες πτυχες ενος κινηματογραφικου εργου, τοσα χρονια δεν εχω βρει ταινια που να μην βρισκω να πω οτι δεν ειχε αρκετο απο αυτο το στοιχειο(οκ, δεν ειχε γυναικιους ρολους αλλα hell, με Αλεκ Γκινες, Πιτερ ΟΤουλ, Ομαρ Σαριφ,Αντονυ Κουην και τα ρεστα τι να τα κανεις τα τσολια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα..

 

Θα την έβλεπα μόνο και μόνο για το καστ που ειναι κάτι σαν dream team. Και από περιέργεια, δλδ, να δω γιατί αυτή η ταινία είναι/θεωρείται τόσο καλή. Θα την βάλω κι αυτή στην θεματική βραδιά "ταινίες που έχουν δει ολοι εκτός από 'μένα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω ευτυχώς το είδα στο σινεμά. Πιστεύω στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση θα χάσει λίγο απο αυτό που θέλει να περάσει. Καλή ταινία ήταν. Βλεπόταν δηλαδή ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση θα χάσει λίγο απο αυτό που θέλει να περάσει.

 

Εγώ θα έλεγα ότι χάνει πολύ από αυτό που θέλει να περάσει και αυτό σίγουρα δεν είναι τα εφέ. Είναι η αίσθηση που σου προκαλεί αυτή η ταινία στο σινεμά, αυτό το σφίξιμο στο στομάχι.. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να περάσει αυτό το πράγμα σε υπολογιστή ή home cinema.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερο απο οτι περιμενα. Στην αρχη με χαλασε πολυ η καμερα και η ολη φαση με το παρτι, μεχρι το 20λεπτο περιπου, ηταν παντελος αδιαφορη. Μετα ειχε αγωνια και μεταφερε με ωραιο τροπο τον πανικο. Με χαλασε λιγο το ποσο βλακας ηταν αυτος που κρατουσε την καμερα. Θετικο το γεγονος οτι δεν περνανε και τοσο καλα με το τερας και εχουμε πολλες απωλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...