Προς το περιεχόμενο

Έπεσε κάτω ο σκληρός δίσκος μου και δεν αναγνωρίζεται πια!


Stamatis28303

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν 2 λεπτά έπεσε κάτω ο σκληρίς δίσκος μου..

Τον σύνδεσα και crasharei ο υπολογιστής μου... Δεν τον

αναγνωρίζει! Εχω πολύ συμαντικά αρχεία μεσα και θα

έδεινα τα πάντα για ανάκτηση δεδομένων.. Τι μπορω να κάνω?

Ξέρετε κανένα καλο πρόγραμμα? PLZ HELP!! Θα είμαι υπόχρεως...:-(:-(:-(:-(:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αν δεν τον αναγνωριζει, τοτε οτι προγραμμα και να βαλεις δε θα βοηθησει.

 

Αν ειχε καει η πλακετα (πχ απο βραχυκυκλωμα) θα μπορουσες να την αλλαξεις και να λειτουργησει.

 

Δυστυχως, απο το πεσιμο μαλλον καταστραφηκαν τα μηχανικα μερη και κολησε, για το οποιο δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

 

Υπαρχουν εταιρειες που αναλαμβανουν να προσπαθησουν, αλλα μιλαμε για πολλα λεφτα. Μονο αν εχεις κατι τρομερα πολυτιμο, ψαξε τις.

 

Μια ραδιο-αρβυλα που εχει ακουστει για τελευταια λυση, ειναι και καλα αν το βαλεις στην καταψυξη (μεσα σε ναυλον αεροστεγες σακουλακι βεβαια) και οταν παγωσει, το βγαζεις, του δινεις μια (σα σφαλιαρα), μπας και ξεκολλησουν οι κεφαλες και δουλεψει ελαχιστα ισα για να αντιγραψεις 1-2 πολυτιμα αρχεια.

 

Βεβαια αυτο ειναι ραδιο-αρβυλα και δεν ξερω αν εχει ποτε δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν τον βλέπει το bios του υπολογιστή σου μην περιμένεις να γίνει δουλειά ούτε με κάποιο πρόγραμμα ούτε σε όποιο Πλαίσιο.

 

Αν όντως είναι πολύτιμα τα δεδομένα που έχεις μέσα και δίνεις τα πάντα για recovery ψάχνεις για εταιρεία ανάκτησης δεδομένων ή εξειδικευμένο freellancer, και αν είσαι τυχερός θα γίνει δουλειά.

Σε εταιρείες μιλάμε για ποσά που ξεκινάνε από 800-1000Ε και μπορεί να ανέβουν αρκετά, ανάλογα τον όγκο δεδομένων / χρόνο ασχολίας.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν 2 λεπτά έπεσε κάτω ο σκληρίς δίσκος μου..

Τον σύνδεσα και crasharei ο υπολογιστής μου... Δεν τον

αναγνωρίζει! Εχω πολύ συμαντικά αρχεία μεσα και θα

έδεινα τα πάντα για ανάκτηση δεδομένων.. Τι μπορω να κάνω?

Ξέρετε κανένα καλο πρόγραμμα? PLZ HELP!! Θα είμαι υπόχρεως...:-(:-(:-(:-(:-(

 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο πράγμα, τον είχα βγαλμένο στο γραφείο και καταλάθος τον έριξα... Καταστράφηκε τελείως, μην το ψάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δοκιμάσεις να πάρεις έναν άλλο δίσκο ίδιο μοντέλο και να αντικαταστήσεις τα πλάτερ από τον παλιό στον καινούριο για να τα πάρεις αλλού, ακούγεται πολύ θεωρητικό ή πολύ καμένο; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...