Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή κινητού από Vodafone live σε κανονικό


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

για να μην ανοίγω νέο topic ας ρωτήσω και εγω κάτι για το w800i,αφορά την μπαταρία..το έχω αγοράσει εδώ και 3 μέρες και χωρίς να το δουλεύω πολύ,με ήχους,ράδιο κτλ μου πέφτει γρήγορα η μπαταρία,δηλαδή μετά απο τηλ 5 λεπτών πέφτει στην μια παύλα η μπαταρία αλλα μετα απο λίγη ώρα ξανα γεμίζει.και το φορτίζω πάντα την 2 μέρα.έχει κανείς γνώση επι τούτου???η να πάω στν vodafone να τους χέσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς στην αρχή όταν παίρνεις το κινητό πέφτει γρήγορα η μπαταρία αλλά όταν περάσει περίπου μια βδομάδα δεν θα τελειώνει γρήγορα.

Και εξαρτάται αμά ακούς πολύ μουσική η μπαταρία πέφτει.

Ακόμα μην βάζεις τον ισοσταθμιτή όλα τέρμα πάνω γιατί και αυτό τρώει και μπαταρία και κουράζεται το ηχείο δηλ ανεβάζεις την ένταση μέχρι το 5 και αν το ανεβάσεις κιάλο θα δεις οτι δείχνει οτι είναι στο full αλλά δεν ανεβαινει άλλο η ενταση του ηχείου.

Και για να ξανακούγεται κανονικά δυνατά κάνε κλήση και πάτα γρήγορα ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω αυτό για την μουσική αλλά δεν ακούω καθόλου,βέβαια φαντάσου να μην ήταν και walkman το κινητό...για τον ισοσταθμιστή δεν το ήξερα αλλά και πάλι όλα είναι στην μέση.αλλα θα δω πόσο κρατάει για μια εβδομάδα και αν κάνει τα ίδια θα τους το τρίψω στην μούρη.

πάντως ευχαριστώ φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοίγω νέο topic ας ρωτήσω και εγω κάτι για το w800i,αφορά την μπαταρία..το έχω αγοράσει εδώ και 3 μέρες και χωρίς να το δουλεύω πολύ,με ήχους,ράδιο κτλ μου πέφτει γρήγορα η μπαταρία,δηλαδή μετά απο τηλ 5 λεπτών πέφτει στην μια παύλα η μπαταρία αλλα μετα απο λίγη ώρα ξανα γεμίζει.και το φορτίζω πάντα την 2 μέρα.έχει κανείς γνώση επι τούτου???η να πάω στν vodafone να τους χέσω??

 

από τις ρυθμίσεις κόψε το το 3GP αν δεν το χρησιμοποιείς, και θα περνάς την εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τις ρυθμίσεις κόψε το το 3GP αν δεν το χρησιμοποιείς, και θα περνάς την εβδομάδα.

 

 

μπορείς να μου πείς τα βήματα γιατί πήγα στις ρυθμίσεις και δεν το βρήκα στο μενού.

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκες το μενού γιατί το κινητό σου είναι vodafone live και δεν είναι στην εργοστασιακή τιμή.Αν ήταν στην εργοστασιακή το εικονίδιο της μπαταρίας θα ήταν πράσινο και όχι γραμμούλες.Και εγώ έχω πρόβλημα με το κινητό μου.

Το κινητό μου είναι sony ericsson w810i και το πρόβλημα είναι με το firmwire και δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια του μενού γιατί το κινητό μου έχει μέσα το λογισμικό της vodafone και είναι κλειδωμένο.

Προσπαθώ πολύ να το κάνω το κινητό μου σε εργοστασιακή τιμή της sony ericsson και έχω το topic που γράφει (μετατροπή κινητου απο vodafone live σε κανονικό).

Πάνε σε έναν φιλο σου που έχει ίδιο κινητό με εσένα(αν το έχει αγοράσει απο τον γερμανό ή απο την wind ή απο το OTE shop)και θα δείς ότι τα εικονίδια του μενού είναι διαφορετικά και το εικονίδιο της μπαταριας.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην vodafone αλλάζουν το λογισμικό και δεν τα αφήνουν τα κινητά στην εργοστασιακή τιμή???

Μου σπάει τα νεύρα η Vodafone που αλλάζουν το λογισμικό σε όλα τα κινητά.:mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα μαμακία φίλε μου, και εγώ έχω το w810i.αλλά είδα απο μια φίλη μου που έχει το ίδιο κινητό και δεν είναι live την διαφορά στην μπαταρία σε σύγκριση με το δικό μας.και την ρώτησα για την μπαταρία και μου είπε ότι το φορτίζει κάθε 3 μέρες.φαντάσου εγώ μέρα παρα μέρα.τελικά θα τους το πάω πίσω και να το τρίψουν στην μούρη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ θέλω να βρω τρόπο να κανω το κινητό μου κανονικό και όχι να είναι vodafone.

 

Θέλω να κάψω τα καταστήματα vodafone γιατί αλλάζουν λογισμικό σε όλα τα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ θέλω να βρω τρόπο να κανω το κινητό μου κανονικό και όχι να είναι vodafone.

 

Θέλω να κάψω τα καταστήματα vodafone γιατί αλλάζουν λογισμικό σε όλα τα κινητά.

 

Από το να σε κυνηγάνε επειδη έκαψες τα καταστήματα τους....:lol::lol: δες 9volto μήπως μπορούν να σε βοηθήσουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το λογισμικό VODAFONE γιατί να υπάρχει, σίγουρα η απάντηση είναι για να μας ταλαιπωρεί.

Έχουν ειδικές συμφωίες με τις εταιρίες και τα πουλάνε σε καλύτερη τιμή.

Το ίδιο κάνουν και οι Τ-mobile, ΤΙΜ, Ο2, 3, κλπ. Μόνο που εκείνες έχουν και κλειδώματα (δικτύου) μερικά από τα οποία δεν έχουν σπαστεί ακόμα.

Γι' αυτό ας είμαστε και λίγο χαρούμενοι που απλά εμείς ψαχνόμαστε με μια αναβάθμιση για αλλαγή λογισμικού και εμφάνισεις του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afou mesa stin etairia einai oloi makakes ti psaxnete nomizoun oti kati kanoun ego prosopika leo oti h vodafone einai h xeiroterh 1on gt den exei pouthena kalo sima ektos atikhs (to leo gt eixa vodafone) ksero gw eisai stamatimenos se ena seimeio ektos atikis kai milas kouniese 1 metro kai to seima peftei sto 0 h sto miso eleos kai 2on gt alazoun to software ton kiniton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...