Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή κινητού από Vodafone live σε κανονικό


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αλλά αμα δεν αλλαζαν το λογισμικό στα κινητά θα ήταν εντάξει.

 

Αυτό είναι σίγουρο, αλλά μην ξεχνάς ότι αυτοί σκέφτονται περισσότερο την τσέπη τους παρα εμάς....

Η Vodafone κιόλας δεν αφήνει στα περισσότερα να στέλνουν αρχεία μέσω Bluetooth ή να παίζουν μόνο ήχους για ήχο κλήσης που κατέβηκαν από το Vodafone Live!

Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό απ'αυτά γίνονται να τα ΞΕ-vodafonάρεις (τρομερή ορολογία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αν σας καλυπτει η εγγυηση το πατε στο service και ζητατε να σας κανουν αναβαθμιση με προφαση οτι κολλαει το κινητο οτι το ξυονητηρι δεν χτυπαει πολλες φορες κλπ.

εγω με ενα k750 που δεν δεχοταν mp3 επειδη ειχε βαλει καποια προστασια h voda ετσι εκανα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας καλυπτει η εγγυηση το πατε στο service και ζητατε να σας κανουν αναβαθμιση με προφαση οτι κολλαει το κινητο οτι το ξυονητηρι δεν χτυπαει πολλες φορες κλπ.

εγω με ενα k750 που δεν δεχοταν mp3 επειδη ειχε βαλει καποια προστασια h voda ετσι εκανα ;)

 

Στο service (αντιπροσωπεία) είναι υποχρεωμένοι να σου κάνουν αναβάθμιση την ίδια κατηγορία που είναι η συσκευή (στην συγκεκριμένη περίπτωση Vodafone LIVE!). Εσύ μάλλον τυχερός ήσουν αν σου βγάλαν το Vodafone Live! το οποίο σημαίνει όμως ότι αν πάει στα κεντρικά θα στο βγάλουν εκτός.

Υ.Σ 8 χρόνια σε αντιπροσωπείες δούλευα γι' αυτό στο λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι όντως αντιπροσωπεία της SonyEricsson αυτό που κάνανε είναι παράνομο και εκθέτουν εσένα και την εγγύηση του τηλεφώνου σου...

Ότι και να είναι το κατάστημα που έχει την ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπροσωπεία και όχι απλά μια ταμπέλα που γράφει SonyEricsson ή σκέτο Ericsson απ' έξω δεν επιτρέπεται να αλλάζει ακτηγορία το κινητό (ειδικά εντός εγγύησης) γιατί τα λεφτά της αναβάθμισης στα εντός τα πληρώνει η ίδια η SonyEricsson στο υποκατάστημα και πίστεψε με είναι ΠΟΛΥ αυστηρή στους κανόνες της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν ειναι δικο μου το κινητο αλλα ενος φιλου. το πηγαμε στο service της wind (πρωην ΤΙΜ που ηταν τοτε) κ καναμε την αναβαθμιση και απο τοτε δεν ειχαμε προβλημα με τα mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είναι ένα από τα χαρακτηριστικά των VODAFONE LIVE! branded κινητών και καλά έκανες και το έβγαλες απλά αν είναι να φύγει αντιπροσωπεία (χτύπα ξύλο) να το ξαναγυρίσεις σε Vodafone για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ειπες με εβαλε σε προβληματισμο και επικοινωνησα με το φιλο μου, λαθος θυμαμαι (το περιστατικο εγινε πριν απο 1,5 χρονο+) τα mp3 επαιζαν αλλα το menu ηταν ακομα vodafone. αρα δεν υφισταται η λυση που προτεινα στο φιλο που ζητα τη βοηθεια...

 

παντως ουτως η αλλως το κινητο εχει παει σε καδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τελευταια ειχα ρωτησει σε εξουσιοδοτημενο service Sony-Ericsson και μου ειπαν πως αν γινει αναβαθμιση και δεν τοποθετηθει ξανα λογισμικο τυπου Vodafone Live, θεωρειται το τηλεφωνο εκτος εγγυησης. Τονιζω πως δεν ξερω το κατα ποσο ισχυει, μου το ανεφεραν τηλεφωνικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν μπορεσα μάλλον το κινητό μου είναι κλειδωμένο.

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!:cry:

 

Καλύτερα παρακαλώ να μου γραψετε εδώ τις διαδικασίες PLEASE!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...