Προς το περιεχόμενο

Δεν έχω ιδέα τι παιχνιδομηχανή να διαλέξω


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω μια παιχνιδομηχανή αλλά δεν ξέρω ποια.

 

Είμαι μεταξύ XBOX 360, PS3 και Wii

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι:

 

1. H παιχνίδομηχανή να μπορεί να συνεργαστεί με την τηλεόραση οπισθίας προβολής Samsung 55” (100 Hz) που έχω.

 

2. Να έχει καλή ποιότητα κατασκευής.

 

3. Από παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν πολλά. Κανένα ποδοσφαιράκι (Fifa), Call Of Duty, NFS άντε και κανένα GTA.

 

Τι προτείνετε ;

 

Επίσης αναμένεται κάποιο καινούργιο μοντέλο να βγεί στην αγορά σύντομα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

για αυτα που ζητας ps3 θα ελεγα και εγω.Αν και προσωπικα,και ειναι η αποψη μου,απο πλευρας τιτλων υστερει εναντι του 360.Βεβαια γουστα ειναι αυτα.

 

ps.Να σου πω οτι δεν θα βρεις ακρη με την ερωτηση σου.Ξερεις ο καθενας εχει την αποψη του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε πάρε 360 (premium me hdmi) έχει μακράν τα περισσότερα και καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν στην αγορά και είναι πολύ ποιο φθηνό από το υπερτιμημένο PS3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω μια παιχνιδομηχανή αλλά δεν ξέρω ποια.

 

Είμαι μεταξύ XBOX 360, PS3 και Wii

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι:

 

1. H παιχνίδομηχανή να μπορεί να συνεργαστεί με την τηλεόραση οπισθίας προβολής Samsung 55” (100 Hz) που έχω.

 

2. Να έχει καλή ποιότητα κατασκευής.

 

3. Από παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν πολλά. Κανένα ποδοσφαιράκι (Fifa), Call Of Duty, NFS άντε και κανένα GTA.

 

Τι προτείνετε ;

 

Επίσης αναμένεται κάποιο καινούργιο μοντέλο να βγεί στην αγορά σύντομα ;

 

1) wii και 360, κανενα προβλημα. ps3, μονο αφου το δοκιμασεις θα ξερεις σιγουρα.

 

2) πλεον και οι 3 κονσολες ειναι αξιοπιστες, το 360 εχει επιπλεον λογω βεβαρυμενου ιστορικου 3 χρονια εγγυηση χωρις λογια.

 

3) GTA καλυτερη εκδοση στο 360 μακραν.

η m$ εχει χρυσοπληρωσει και για εξτρα επισοδεια GTA που δεν θα βγουν πουθενα αλλου.

2 επισοδεια μεσα στο 2008 (που θα κυκλοφορησει το game) και προχτες ανακοινωσε και ενα ακομα, παλι μονο για 360. στο δε wii δεν θα βγει καθολου.

pro evo, fifa, cod κλπ υπαρχουν και σε 360 και σε ps3. σε λεπτομερειες παντα καλυτερα στο 360.

οσο για το nfs, ξεχνα το, υπαρχουν πολυ καλυτερα games.

 

νεο μοντελο, αν εννοεις νεα κονσολα (ps4, xbox 3 κλπ) αργουν ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) wii και 360, κανενα προβλημα. ps3, μονο αφου το δοκιμασεις θα ξερεις σιγουρα.

 

γιατί το λες αυτό. έχει χειρότερη "κάρτα γραφικών" το PS3 ;

 

διαβάζω κάτι στα site των κατασκευαστων για το HDMI αλλά η τηλεόραση μου δεν έχει τέτοιο βύσμα. 3 Scart έχει και 1 RGB.

 

με ενδιαφέρει πάρα πολύ η εικόνα να είναι πολύ καλή γιατί λίγο της μεγάλης διαγωνίου και το γεγονός ότι είναι οπίσθιας προβολής ίσως να φαίνονται pixels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη δουλειά που θέλεις και εφόσον καταλαβαίνω οτι δεν "πολυπαίζεις" πάρε ps3... Με το wii κ τα 720i θα αποκτήσεις κερατόκωνο σε χρόνο μηδέν.. (αν κ είναι πολύ ωραία κονσόλα κατα τα άλλα.. αλλα σε 55")... Το 360 είναι περισσότερο για games και όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής είναι ακόμα αμφίβολο αν θα σου πάει θυμαράκια κάποια στιγμή...

Ps3 για παιχνίδια, blue ray ενσωματωμένο, και αν μη τι άλλο θα σου κρατήσει..

Και ταιριάζει και "αισθητικά" με το θηρίο σου :}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη ερωτηση που πρεπει να απαντησεις ειναι wii ή μια απο τις αλλες δυο.

 

Διευκρινιση : δεν μπαινω στην διαδιακια συγκρισης

 

Περα απο τα γραφικα που υπερεχουν σαφως ps και 360 υπαρχει και η καθ αυτη διασκεδαση που προσφερει το παιχνιδι. Και ο χειρισμος του wii δεν συγκρινεται με τιποτα.

 

Οποτε ειναι θεμα δικη σου αξιολογησης το τι μετραει παραπανω απιστευτα γραφικα ή μεγαλυτερη συμμετοχη στο παιχνιδι? (πχ επαιξα στο wii madden και δεν εχω καμια ορεξη να ξαναπαιξω με το pad)

 

Αν μετραει περισσοτερο η ισχυς του εργαλειου τοτε μαλλον πας με βαση τους τιτλους που κυκλοφορουν για την καθε κονσολα. Νομιζω οτι το 360 ειναι λογικα πιο ωριμο και τα παιχνιδια χρησημοποιουν ολες τις δυνατοτητες του Απο την αλλη το ps φαινεται πιο δυνατο μηχανημα , λειτουργει σαν media center οπως ειπε και ο undi13 αλλα ακομα πασχει απο παιδικες ασθενιες. Σχετικα λιγα παιχνιδια και οχι οσο σουπερ θα επρεπε να με βαση το hardware αλλα αυτα λογικα με τον καιρο θα ξεπεραστουν.

 

Αν βοηθησαν δεν ξερω...

 

Αν ρωτας τι (θα) εκανα εγω ...Ημουν αναμεσα σε wii και ps , πηρα το wii και εχω φαει απιστευτο κολημα ακομα και με εντελως χαζα παιχνιδακια. Και αμα θελω να παιξω pes εχω το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το λες αυτό. έχει χειρότερη "κάρτα γραφικών" το PS3 ;

 

διαβάζω κάτι στα site των κατασκευαστων για το HDMI αλλά η τηλεόραση μου δεν έχει τέτοιο βύσμα. 3 Scart έχει και 1 RGB.

 

με ενδιαφέρει πάρα πολύ η εικόνα να είναι πολύ καλή γιατί λίγο της μεγάλης διαγωνίου και το γεγονός ότι είναι οπίσθιας προβολής ίσως να φαίνονται pixels.

 

εχει πολυ καλυτερη απο το wii, λιγο χειροτερη απο του 360, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.

η sony βασικα θελει να παρεις και τηλεοραση 1080p για να παιξεις ps3.

σε tv παλιου τυπου που εχεις εσυ, ειναι αμφιβολο το αποτελεσμα και ποικιλει αναλογα την tv.

και φυσικα τα 'πλεονεκτηματα' bluray κλπ δεν εχουν νοημα σε τετοιο πανελ.

 

 

τελος, τοσο το 360 οσο και το ps3 για να τα δεις πληρως τα γραφικα τους, θα χρειαστεις καποια στιγμη αναβαθμιση απο τα 480 που εισαι τωρα, καθως υποστηριζουν μεγαλυτερες αναλυσεις.

 

θα σου ελεγα να παρεις το wii, αλλα η γκαμα του ειναι βασικα party games.

για πιο πληρες gaming παρε το 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι κανένας φανατικός gamer. Aυτό που με ενδιαφέρει πάνω από όλα είναι η όσο γίνεται τέλεια απόδοση των γραφικών στην τηλεόραση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xbox ειναι ειδη 1 1/2 χρονο αν δεν κανω λαθος στην αγορα και προστοπαρων εχει καλυτερους τιτλους αλλα ακομα δεν εχουμε δει τους καλους τιτλους του πλειστεσιον3 που ειναι και exclusive(γιατι δεν θα μπορει να τα παιξει το xbox πχ metal gear solid 4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. H παιχνίδομηχανή να μπορεί να συνεργαστεί με την τηλεόραση οπισθίας προβολής Samsung 55” (100 Hz) που έχω.

πρεπει να μας πεις τι εισοδους εχει η TV σου , αλλα λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα με καμια απο τις 3.

 

2. Να έχει καλή ποιότητα κατασκευής.

βγαζεις τοτε το 360 απο την λιστα σου, εχει μακραν την χειροτερη κατασκευη στην ιστορια των κονσολων, και μην ακους κατι παπατζες που λενε μερικοι οτι δηθεν το προβλημα φτιαχτηκε, ακομα χαλανε τα 360, Ps3 kai wii ειναι σκυλια.

3. Από παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν πολλά. Κανένα ποδοσφαιράκι (Fifa), Call Of Duty, NFS άντε και κανένα GTA.

τοτε εχοντας ηδη αποκλεισει το 360 η καλυτερη επιλογη ειναι το PS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μας πεις τι εισοδους εχει η TV σου , αλλα λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα με καμια απο τις 3.

 

 

βγαζεις τοτε το 360 απο την λιστα σου, εχει μακραν την χειροτερη κατασκευη στην ιστορια των κονσολων, και μην ακους κατι παπατζες που λενε μερικοι οτι δηθεν το προβλημα φτιαχτηκε, ακομα χαλανε τα 360, Ps3 kai wii ειναι σκυλια.

 

τοτε εχοντας ηδη αποκλεισει το 360 η καλυτερη επιλογη ειναι το PS3

 

+1...

συμφωνω κ ΄γω με slay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω θα σου ελεγα (σε περιπτωση που δεν εχεις) να παρεις ενα ps2....

αμα το θες ετσι για χαβαλε, να περναει η ωρα, κανα ποδοσφαιρακι με τους φιλους σου, ειναι αυτο που ψαχνεις....

...γιατι εχει απειρααααα παιχνιδια (παιχνιδαρες) ειναι παμφηνοοοο και πολλλλυ χαβαλε....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...