Προς το περιεχόμενο

Μερη να φας στο κεντρο της Αθηνας.


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Φαγητό δεν έχω φάει στο Guru αλλά νομίζω οτι πρόκειται για ένα μαγαζί οπου ο dj βάζει ότι του κατέβει και αν αυτός είναι στην τουαλέτα πχ. την αλλαγή την κάνει η αδερφή του ή ο λατζέρης τους. Η μπάρα έχει κάτι τυπάκια που νομίζουν οτι φτιαχνουν και γαμώ τα daquiri εφόσον η αναλογία πάγου-αλκοόλ είναι 4 προς 1και αναρωτιέσαι γιατί μετα απο 8 ποτά είσαι ακόμα νηφάλιος παίρνοντας τα πάνω σου οτι είσαι ανθεκτικός στο αλκοόλ όπως όταν ήσουν στην πενταήμερη που κατέβαζες ντουζίνες τα σφηνάκια και δεν μάσαγες :P. Tο μαγαζί είναι ασφυκτικά γεμάτο που δεν μπορείς να παραπονεθείς για τα τυχόν χουφτώματα που σου ρίχνουν οι πέφτουλες οπότε απλά δεν ξαναπάς. Αυτά :-)

 

Έδωσα την πληροφορία κυρίως για το φαγητό. ;)

 

Ως προς το μπαρ:

Τα ποτά στο μπαρ είναι μια χαρά - ίσως έπεσες στην ημέρα.

Η μουσική δεν με ξένισε, αντίθετα μου άρεσε - ίσως έχουμε άλλα γούστα.

Τον πισινό δεν μου τον έπιασαν - ίσως θα πρέπει να παραπονεθώ.

 

:-)

 

Οπότε εσύ δε θα ξέρεις... :-D

 

Αααακριβώς αυτό. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω για Τελη είμαι...

απο τα 10 μου με τους γονεις μου πάω εκεί...και πλεόν όποτε έρχομαι Αθήνα...περνάω μια βόλτα....

Ασχετο... αλλά όποτε έχω πάει με κάποιον απο το εξωτερικό στην παρέα...το πολιτισμικό σόκ του είναι σίγουρο....και το διασκεδάζω....

πάντως προτείνω να αποφύγει κάποιος τα μαγαζιά στην πλατεία στο Μοναστηράκι....εκτος του ότι οι τιμές είναι υπερβολικές για αυτά που τρώς πλέον και η ποιότητα είναι πολύ χαλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΗΣ

Ευριπίδου 86, Πλ. Κουμουνδούρου, 2103242775

Λαός και Κολωνάκι τρώνε με τα χέρια χοιρινά μπριζολάκια. Η πικάντικη σαλάτα must. Και μεσημέρι. Κλειστά Κυρ. 12-15e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά πάντως να ξέρετε ότι η φράση "καλο κρέας" είναι για αμφισβήτηση αν δεν γνωρίζετε.

ειδικά για τα ορεκτικά, το 90% είναι κατεψυγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τελειώνει η Σκουφά, στρίβεις δεξιά στην πλατεία Κολωνακίου. Στα 20 μέτρα στο δεξί σου χέρι (επί της πλατείας) έχει ένα ημιυπόγειο, "Το Πιθάρι".

Πολύ καλό και καθαρό φαγητό, μαγειρευτά και λαδερά, πάμφθηνα.

 

Κιούπια σκύλε!!! Ωραία η μπριζολίτσα, ζουμερότατη!!! Τσίμπα άλλες δυο Kaizer!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Κιούπια σκύλε!!! Ωραία η μπριζολίτσα, ζουμερότατη!!! Τσίμπα άλλες δυο Kaizer!!

 

Το Κιούπι είναι τελικά, έχει δίκιο ο grigas. Το διαπιστώσαμε όταν πήγαμε την Παρασκευή το μεσημέρι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω την καυτή (και καυτερή) ιστορία με τη ντομάτα και τη φέτα που φτιάχνει ο Τέλης επίσης... :-)

 

Ποσα χρονια θυμασαι να το φτιαχνει αυτο;

(υποψιαζομαι κατι... :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το είχα πρωτοδοκιμάσει το 2004 αλλά δε θα ορκιζόμουν κιόλας...

 

Θα σας πω μια μικρη ιστορια....

Πριν φυγω απο τη Αθηνα (2001) στην οποια σπουδαζα(απο Βορειο Ελλαδα ειμαι) , πηγα στον Τελη.Μαζι με τα μπριζολακια τον ρωταω αν εχει και κανα "μπουγιουρντι".

Με κοιταει απορημενος και μου λεει οτι δεν ξερει τι ειναι.

Του λεω οτι ειναι ενα μιγμα απο ντοματα,τυρι ,καυτερο,λαδακι etc...

Μου λεει, δεν εχω τετοιο πραγμα, αλλα θα δοκιμασω να στο κανω, και αν θελεις μην το τρως.Το αποτελεσμα ουδεμια σχεση με μπουγιουρντι ειχε (με την κλασσικη εννοια), αλλα ηταν και αυτο νοστιμοτατο.

Θυμαμαι οτι το εφερε σε μια μεγαλη πιατελα (σαν αυτες που βαζει τα μπριζολακια),αλλα το τσακισαμε...

Λογικα βελτιωθηκε απο τοτε.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...