Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για αποστολή φαξ μέσω υπολογιστή


Liberito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κανένα πρόγραμμα για να στέλνω φαξ μέσω του υπολογιστή μου;

 

Γιατι δε χρησιμοποιεις αυτο των windows?? Μια χαρα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σύνδεση έχεις..? aDSL μήπως..?

Αν ναι, γι' αυτό δεν μπορείς..!

 

 

 

Q: Can I FAX over DSL?

 

A: You cannot FAX over a DSL connection, but you can still send and receive faxes over your regular telephone lines.

 

Upgrading to DSL may add a DSL modem of some kind, but if you keep your old modem, you can still use software fax products like winfaxpro. You simply use your telephone line as before, by plugging a telephone line into your dial-up modem as before. This holds true whether or not you get ADSL over your home phone or SDSL on another line.

 

You may also try the internet solution, and subscribe to a service like jfax.com or efax.com which provides your own dedicated fax number, and you may send faxes using a utility, and receive fax messages (and voice messages!) in your mail inbox. You might also check out faxbeep.com for a list of internet fax providers.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω φορτώσει το Snappy Fax Version 4 αλλά δουλεύω με ADSL χωρίς τηλεφωνική γραμμή.

Απότι κατάλαβα μάλλον δέν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πρέπει να βάλω modem και να μπώ στο Internet μέσω νετκάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ και στο λαπτοπ και στον σταθερο η/υ εχω εσωτερικο μοντεμ-φαξ...αλλα εγω δουλευω με μοντεμ ρουτερ...πως θα το συγχρονισω???

 

Λογικά, παίρνεις το καλώδιο του τηλεφώνου και το βάζεις στο modem σου. Την άλλη άκρη του καλωδίου την βάζεις πάνω στο φίλτρο ή στο splitter - δηλαδή σε υποδοχή τηλεφώνου.

 

Αν είμαι κάπου λάθος ας με διορθώσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως τα λέει ο xpapias. Συνδέεις το pc μέσω fax modem σε πρίζα τηλεφώνου. Σαν να είναι τηλέφωνο, όχι στην υποδοχή που μπαίνει το dsl modem. Μετά σετάρεις το πρόγραμμα fax να χρησιμοποιεί το fax modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...