Προς το περιεχόμενο

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street


panagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tim Burton και Johnny Depp ξανά μαζί σε μία ταινία που θα αγαπηθεί όσο θα μισηθεί. Το σενάριο; Ένας "μπαρμπέρης" γυρνάει μετά απο πολλά χρόνια στο Λονδίνο απο όπου είχε εκδιωχθεί για να πάρει εκδίκηση και να βρεί την κόρη του. Μια αρκετά διαφορετική ταινία (ακόμα και απο τις "διαφορετικές" που κάνει ο Depp) με άριστη σκηνοθεσία και ερμηνίες, και γεμάτη άρωμα απο Burton. Προσωπικά δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν μου αρέσει ή όχι. Δεν μου αρέσουν τα musical αλλά όσο περνούν οι μέρες, μου μένει η ουσία και όχι τα cheesy τραγουδάκια απο την ταινία και έτσι στο τέλος μπορεί να την πάρω σε dvd:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Την είδα σε cinema εκτός Ελλάδος όμως. Πιστεύω να έρθει σύντομα εδώ. Μάλλον θα πάω να την ξαναδώ. Αποφάσισα πως μου αρέσει τελικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnny σε ταινία του Burton,από το trailer μια χαρά μου φαίνεται,δεν ξέρω αν πάω ήδη με το σκεπτικό ότι θα γ...παίζει και η τύπισσα που έπαιζε στο fight club,λογικά μέσα στον μήνα δεν βγαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnny σε ταινία του Burton,από το trailer μια χαρά μου φαίνεται,δεν ξέρω αν πάω ήδη με το σκεπτικό ότι θα γ...παίζει και η τύπισσα που έπαιζε στο fight club,λογικά μέσα στον μήνα δεν βγαίνει?

 

Αυτη ειναι η Helena Bonham Carter,η οποια ειναι επισης και η συζυγος του Burton.Ανυπομωνω να δω την ταινια,λατρευω το διδυμο depp & burton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Την ειδα. Ηταν καλη. Κατι το διαφορετικο. Δε συνηθίζω να βλεπω musical (οχι οτι δεν μου αρεσουν). Αφθονο αιμα μετά μουσικης.

της βάζω 7,5/10

Απ οτι ειδα στην τηλεόρα ξεκιναει στις 7 Φεβρουαριου στο σινεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα απο την προβολή...

 

Η ταινία είναι πολύ καλή.Αν και δεν μ'αρέσουν τα musical ή τουλάχιστον δεν συνηθίζω να βλέπω, την ταινία την ευχαριστήθηκα.Στα θετικά της: τα σημεία που τραγουδάει ο johnny Depp, η ατμόσφαιρα, το άφθονο (γλυκό και αθώο) αίμα.Σε μερικά σημεία οι διάλογοι-τραγούδια ήταν πολύ καλοί.

 

Αρνητικά, προσωπικά, δεν βρήκα.Δεν με πείραξε κάτι στην ταινία και απο ένα σημείο και μετά (ειδικά μετά το δεύτερο μέρος) ξέχασα πως έβλεπα μούσικαλ και είχα μπεί μέσα στην ταινία.

 

Και κάτι τελευταίο, ρε παιδιά, ήμαρτον, καλό θα ήταν να μαθαίνουμε τι ταινία πρόκειται να πάμε να δούμε και να μην χαλάμε την διαθεση των γύρω μας.Πολλοί απο την αίθουσα κάθε φορά που αρχιζε να τραγουδάει κάποιος εξέφραζαν την δυσαρέσκειά τους...Επίσης 2 ατομα σηκώθηκαν και έφυγαν.Το τελευταίο τουλάχιστον το προτιμώ απο το να μου χαλάνε την ταινία οι (ενήλικοι κατα τ'άλλα) γύρω μου....

 

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί απο την αίθουσα κάθε φορά που αρχιζε να τραγουδάει κάποιος εξέφραζαν την δυσαρέσκειά τους...

 

Σε νιώθω... έχεις τρελό δίκιο.

 

Κάτσε να σε παρηγορήσω:

 

There, there. There, there.

 

Χαίρομαι που είχα την τύχη να πέσω σε καλή προβολή.

 

Η ταινία είναι ότι ακριβώς θα περίμενε κανείς να δει. Excellent!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...