Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με microsoft word-xp


pixies451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!

λοιπον, χωρις προφανη λογο οταν παω να ανοιξω καποια αρχεια word που εχω στο φλασακι μου ανοιγουν ετσι

paparia.jpg

και οτι κωδικοποιηση κ να πατησω μου τα βγαζει κινεζικα και 500 σελιδες(ενω κανονικα το αρχειο ειναι 20-25σελ).

αλλα αρχεια word απο το φλασακι,ακομα κ απο τον ιδιο φακελο, δεν παρουσιαζουν προβλημα.

το κοινο σημειο των αρχειων που δεν ανοιγουν ειναι οτι αφορουν ολα την ιδια εργασια πανω στην οποια δουλευα,και πιθανον ανοιχτηκαν και επεξεργαστηκαν την ιδια μερα κ μετα προεκυψε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως τα αρχεία σου τα έφτιαξες με άλλη έκδοση word και έβαλες συγκεκριμμένα options στο κείμενο που μόνο εκείνη η έκδοση υποστήριζε; Ή μήπως τα επεξεργάστηκες με κανά άλλο πρόγραμμα και τα ξαναέσωσες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που μολις προσεξα,τα αρχεια που εχουν προβλημα ειναι αποθηκευμενα ως απλο κειμενο, ενω τα αλλα που ειναι ενταξει ως εγγραφο του word..

αλλα και παλι δε θα επελεγα να το αποθηκευσω σαυτη τη μορφη αν δε μου το εβαζε σαν προεπιλογη απο μονο του και απλα δε το προσεξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με wordpad ανοίγουν ; γενικά προσπάθησες να τα ανοίξεις με κάτι άλλο ;

 

αν έχεις όρεξη κατέβασε και τον Word Viewer 2003 να δοκιμάσεις.

 

>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=95E24C87-8732-48D5-8689-AB826E7B8FDF&displaylang=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που μολις προσεξα,τα αρχεια που εχουν προβλημα ειναι αποθηκευμενα ως απλο κειμενο, ενω τα αλλα που ειναι ενταξει ως εγγραφο του word..

αλλα και παλι δε θα επελεγα να το αποθηκευσω σαυτη τη μορφη αν δε μου το εβαζε σαν προεπιλογη απο μονο του και απλα δε το προσεξα...

 

ακριβώς τα ίδια είχα εγώ είχα χάσει μια φορά ένα αρχείο ανεκτίμητο προσπάθησα να τα επαναφέρω με κάποιο recover software αλλά και εκεί ότι είχε επαναφέρει κινέζικα ήταν... Απο θυμό έσπασα το φλασακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταιει το φλασακι δλδ?

τριμπ, δεν ανοιγει με κανενα προγραμμα κατι πιο κατανοιτο απο κινεζικα...

 

ημουν τυχερη κ βρηκα οτι ειχα κανει κοπι τον φακελο της εργασιας στο πισι μια βδομαδα πριν ανακαλυψω τι ειχε γινει και ετσι δεν εχασα τον κορμο της εργασιας τουλαχιστον παρα μονο την τελευταια επεξεργασια.

 

αλλα καποιο λογο θαχει που θα γινεται αυτο,δε μπορω να κραταω παντα διπλα τα αρχεια μου για να φυλαγομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...