Προς το περιεχόμενο

LG 20" LCD L207WT-PF BLACK


bikatini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια

εχει κανεις αυτην την οθονη να μου πει εντυπωσεις ??

καμοια αλλη προταση??

νομιζω ειναι καλη επιλογη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχω δει την 204WT η οποία ήταν αρκετά καλή για TN panel αλλά όπως είπα σε 2 άλλα threads, τώρα που έχει πέσει η 200WP7ES που έχει mva panel , θα σου πρότινα αυτή για καλήτερα χρώματα και γωνίες θέασης και φυσικά ποιό ξεκούραστη εικόνα αφού δεν κάνει dithering για να βγάλει 24 bit χρώμα όπως τα TN panels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προβλιματίζεσαι για την αξιοπιστία του eshop που δίνει τη philips, μπορώ να σου πω πως δεν λειτουργεί αποκλειστικά σαν eshop, αλλά μπορείς να πας στα κεντρικά που βρίσκονται Χαλκοκονδύλη 35 στην Αθήνα αφού την έχεις παραγγήλει και να την παραλάβεις ο ίδιος. Aν θες απλά να την δεις θα σου πω απλά πως είναι η μέρα με τη νύχτα με οποιαδήποτε οθόνη με TN panel.

Τώρα αν επιμένεις σε eshop και πλαίσιο, νομίζω πως η 207wt είναι η καλήτερη επιλογή απο αυτές που έχουν σε αυτό το μέγεθος. Μερικοί προτιμούν τις samsung βέβαια , η SM2032BW έχει παρόμοια χαρακτηριστικά και τιμή οπότε κοίτα και αυτήν.

 

Κάτι τελευταίο, η philips δεν έχει HDCP .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χτες την παρέλαβα!!

Μετά απο ερκετό ψάξιμο κατέληξα σε αυτή και όσο την έχω επεξεργαστεί ως τώρα είναι

ικανοποιητικότατη κ αρκετά καλύτερη σε σύγκριση με φτηνότερες LG που τις είδα δίπλα δίπλα.

 

Και να μην ξεχάσω οτι είναι πολύ όμορφη!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχει 5 μερες που την εχω παρει αυτην την οθονη!!!!

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!minR εχεις κανει τιποτα ρυθμισεις???

Αν ναι πες μου σε παρακαλω για να τις κανω και εγω ωστε να εχω βελτιστη εικονα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχει 5 μερες που την εχω παρει αυτην την οθονη!!!!

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!

-------------------------------------------------------------------------------

...πήγαινε άναψε κανά κεράκι καλύτερα. You're lucky man !!!

 

Την αγόρασα Τρίτη και χτες (Παρασκευή) έβγαλε το 1ο καμμένο Pixel (πάνω ψηλά, κόκκινη κουκίδα).

Αλήθεια, υπάρχει τρόπος (κάποιο s/w ίσως) για να το διορθώσω ?

 

Είμαι πολύ γκαντέμης τελικά. Τί ήθελα και πίστεψα τον πωλητή του Πλαισίου ? Εγώ φταίω. Καλά να πάθω (αν και την αγόρασα από το e-shop).

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG,ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG

 

Σημ.: Any idea πως μπορώ να κάψω κι άλλα 6 pixels για να την επιστρέψω ?

 

Thanks.

 

 

-----------------------------

Giorgos - Maroussi

[email protected]

-----------------------------

post-22047-129062958447_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gandrian όντως είσαι λίγο γκαντέμης...:shock:

 

Και εγώ τις ίδιες μέρες με εσένα έχω την οθόνη και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και

ελπίζω να μην μου συμβεί και εμένα το ίδιο...

Τώρα για το θέμα του καμμένου pixel δεν φταίει η LG θα μπορούσε να σου συμβεί σε οποιαδήποτε οθόνη είναι λίγο θέμα τύχης.Αν είναι όντως είναι το καμμένο πιστεύω οτι δεν φαίνεται και τόσο πολύ παρα μόνο σε άσπρο φόντο(Word,φόντο) έτσι?

 

Όσο για τις ρυθμίσεις το μόνο που έχω κάνει είναι να τρέξω το wizard του forte Manager που υπάρχει στο cd το οποίο δεν έκανε και πολλές αλλαγές γιατί η οθόνη ήταν μια χαρά ρυθμισμένη από την στιγμή που την έβαλα στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με τσάντισε περισσότερο είναι οτι εμφανίστηκε μετά από 3 μέρες.

 

Δευτέρα θα τηλεφωνήσω LG να το προσπαθήσω.

Τρόπο να κάψω Pixel μπορεί να μου πει κάποιος ?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παραέγινε το κακό με εσένα.

Για να κάψεις κ άλλα pixel δεν ξέρω (θα ρωτήσω ένα φίλο που ίσως και να ξέρει κάποια κομπίνα..) άλλα σκέψου και το ενδεχόμενο να κατφέρεις να κάψεις και άλλα pixel αλλά όχι αρκετά για να σου την αντικαταστήσουν και μείνεις με 5 διάσπαρτα καμμένα pixel να σου κάνουν παρέα...:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παραέγινε το κακό με εσένα.

Για να κάψεις κ άλλα pixel δεν ξέρω (θα ρωτήσω ένα φίλο που ίσως και να ξέρει κάποια κομπίνα..) άλλα σκέψου και το ενδεχόμενο να κατφέρεις να κάψεις και άλλα pixel αλλά όχι αρκετά για να σου την αντικαταστήσουν και μείνεις με 5 διάσπαρτα καμμένα pixel να σου κάνουν παρέα...:confused:

 

Φίλε μου είμαι τόσο τσαντισμένος και στεναχωρημένος που είμαι 4 ώρες σχεδόν στο Ιντερνετ και κατεβάζω προγράμματα μπας και καταφέρω κάτι που δε με νοιάζει αν θα κάψω περισσότερα.

 

Βρες μου εσύ τρόπο να τα κάψω και θα τους ... γ.... αλλάξω τα ... pixels.

 

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε gandrian, εγώ πιστεύω αν πάρεις τηλέφωνο την LG και τους πείς πως είναι σε κεντρικό σημείο και σε ενοχλεί γιατί δουλεύεις συνήθως το word και είναι κόκκινο το pixel κλπ πιστεύω θα στην αλλάξουν. Έχει καλή εξυπηρέτηση η LG.

 

διαφορετικά μπορείς να την επιστρέψεις χωρίς κάποια δικαιολογία πίσω στο e-shop με επιστροφή χρημάτων αν δεν έχουν περάσει 10 μέρες (νομίζω.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε gandrian, εγώ πιστεύω αν πάρεις τηλέφωνο την LG και τους πείς πως είναι σε κεντρικό σημείο και σε ενοχλεί γιατί δουλεύεις συνήθως το word και είναι κόκκινο το pixel κλπ πιστεύω θα στην αλλάξουν. Έχει καλή εξυπηρέτηση η LG.

 

διαφορετικά μπορείς να την επιστρέψεις χωρίς κάποια δικαιολογία πίσω στο e-shop με επιστροφή χρημάτων αν δεν έχουν περάσει 10 μέρες (νομίζω.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μακάρι, αλλά κι αν μου πουν οτι είναι μόνο 1 pixel ?

Τί απαντάω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gandrian

 

ειχα ανοιξει φιλε μου τοπικ για το τι μπορω να κανω σε περιπτωση σαν την δικη σου ακριβως

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=231984

 

νομιζω πρεπει να δοκιμασεις να την επιστρεψεις στο ε-shop συμφωνα με αυτο

Πολιτική Επιστροφών Μη Ελαττωματικών Προϊόντων

http://www.e-shop.gr/how_return.phtml

 

απο την στιγμη που δεν την θεωρει ελατωματικη η αντιπρωσοπεια εχεις νομιζω δικαιωμα να μην αναφερεις καν το καμενο πιξελ

 

ισως μπορει να χρισημοποιησεις καποια δικαιολογια, ποναν τα ματια μου με αυτην την οθονη κτλ

 

 

για την αντιπρωσοπεια δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω προηγουμενη εμπειρια

 

anyway δεν εχεις να χασεις τιποτα, καλη τυχη και κρατα μας ενημερους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...