Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με πολυμηχανημα


Technology fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατα αρχην, χρονια πολλα καλη χρονια! Σκεφτομαι με τη καινουργια χρονια να αγορασω ενα πολυμηχανημα αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα και θα θελα να με βοθησετε προτεινοντας μου καποια. το κυριως προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα του inject απο το laser? (θα εκτιμουσα αν λεγατε συγκεκριμενα οχι απλα οτι το laser ειναι καλυτερο)

ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλές εταιρείες ανάλογα τι θες να κάνεις

Να αγοράσεις ανεπιφύλακτα Laser η κύρια διαφορά τους είναι ότι θα θέλεις πολύ συχνά να αγοράζεις μελάνι με το inject.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χοντρικά ο inject χρησιμοποιεί μελάνι ενώ ο laser με διάφορες τεχνικές στατικού ηλεκτρικού απλώνει ένα "πλαστικό υλικό" πάνω στο χαρτί το οποίο λιώνει. Η κύρια διαφορά (μετά τον διαφορετικό τρόπο εκτύπωσης) τους είναι η τιμή. Όταν με 150Ε παίρνεις έγχρωμο inject αρκετά καλό, με τα ίδια λεφτά παίρνεις μονόχρωμο laser σε μικρότερες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το laser δηλαδη δεν χρησιμοποιει αναλωσιμα? ειναι μια φορα που το παιρνω τελειωσε?

αυτο δεν σημαινει οτι θα η διαρκεια ζωης του θα ναι μικροτερη απο το inkjet (το σκεφτομαι ως ta cd/dvd recorder που απο ενα σημειο και μετα οταν το χρησιμοποιεις πολυ καιρο αρχιζει να χαλαει)?

επισης, τι μαρκα μου συνιστατε να παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι πάλι έχει αναλώσιμα, toner ; κάπως έτσι λέγεται. είναι στις ίδιες τιμές με τα μελάνια. Όσο για το τι μάρκα τα HP φημίζονται για την λειτουργικότητά τους αλλά το βαρύ τους software, οι Canon για το σχεδιασμό τους και οι Epson είναι κάτι πολύ μέτριο στα προϊόντα χαμηλών τιμών.

 

Δεν ξέρω τα γούστα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω πολυ, οσον αφορα αυτα τα τονερ βρισκονται στις ιδιεσ τιμες με τα μελανακια? επειδη αν δεν ειναι φθηνοτερα (εως πολυ φθηνοτερα) τοτε δεν αξιζει να το ψαχνω αλλο, παω κατευθειαν για inkjet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...