Προς το περιεχόμενο

Η καλύτερη ταινία του 2007


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μμμ ειδα πολλεσ καλεσ...θα πω λιγεσ απο αυτεσ κ μετα θα πω την αγαπημενη μου...number 23,emoni,28 weeks later,the mist,pirates of carabian...νομιζω οτι το the mist ηταν το καλυτερο και αυτο λογο του φοβερου end που ειχε κατα τν γνωμη μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 months, 3 weeks and 2 days.

 

Μακράν.

 

 

χμμμ η καλύτερη δεν ξέρω, αλλά ανάμεσα στις καλύτερες σίγουρα. Χωρίς περιττές εξάρσεις και με ένα εντελώς γραμμικό στύλ γίνονται καθαρά αντιλληπτές έννοιες όπως η σκληρή πραγματικότητα, η ψυχρότητα, η κοινωνικές νόρμες μιας εποχής, ο βιασμός της ψυχής και πολλά άλλα..

 

Μια ταινία που νομίζω οτι επάξια κατατάσσεται ηδη στις all time classic ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To fountain θα έστελνα να το δουν όσοι πραγματικά αντιπαθώ.

Απο τις λίγες ταινίες που θεώρησα πραγματικά χάσιμο χρόνου να τις δεί κανείς. Απο την άλλη κάποιοι το θεωρούν αριστούργημα... σεβαστές όλες οι απόψεις. Απλά μπροστά σε αυτούς που το θεωρούν αριστούργημα νιώθω πολύ χαζός που δέν έπιασα τα βαθύτερα νοήματα.

 

Δέν είδα πολλές καλές ταινίες φέτος. Απο τις καλύτερες θεωρώ το 'the prestige' γιατί πραγματικά με έπιασε κώτσο ενώ απο τισ χειρότερες το 'the pulse'...aisXoS!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο φιλο που ειπε για το The man from earth. Πολυ πρωτοτυπη και διαφορετικη απο αυτα που εχουμε συνηθισει. Μπαινει αρκετα ψηλα στη δικη μου λιστα για το 2007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Fountain ψηφιζω κι εγω...

 

(Το the man from Earth το περιεργο ειναι οτι δεν ξερω αν μου αρεσε τελικα ή δεν μου αρεσε :| )

To Νο Country for Old Men επισης πρεπει να ειναι απο τις καλες του 2007, ακομα δεν την ειδα ομως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις λίγες ταινίες του 2007 που είδα,οι οποίες ήταν σαφώς λιγότερες από παλιότερες ταινίες,δεν μπορώ να έχω και πολύ αντικειμενική και σωστή κρίση,αλλά ψηφίζω The Fountain με διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...