Προς το περιεχόμενο

Η καλύτερη ταινία του 2007


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bασικα ποσα χρονια ρε μαγκες εχουμε να πουμε "Η περασμενη ηταν μια καλη κινηματογραφικη χρονια?"

 

Για μενα απο το Syriana και τον Επιμονο Κηπουρο και το Good night and Good Luck(και παλι επειδη ειμαι λατρης του πολιτικου σινεμα, σιγουρα αλλοι δεν θα τους αρεσε ουτε εκεινη)

 

Εκείνη η χρονιά ήταν πράγματι πολύ καλή. 2005 σωστά?.. Και Syriana και Επίμονος Κηπουρός και Crash (το Good Night and Good Luck ομολογώ ότι με κούρασε λιγάκι.)

Κάθε πέρσι και καλύτερα όπως φαίνεται..

 

@Absinthe: Για τους Μήνες έχω ακούσει ανάμικτες γνώμες, γι'αυτό και δεν πήγα να το δω κινηματογράφο. Περιμένω το DVD όμως, γιατί έχω μεγάλη αδυναμία στο ευρωπαϊκό σινεμά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

green street hooligans

δεν ειναι τοσο καλο οσο η υπερτατη ταινια football factory αλλα και παλι ειναι πολυ καλο

χουλιγκηνισμος,επισοδια σε γιπεδα,επισοδια αναμεσα σε οργανομενους οπαδους πωροση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εγω εχω να το πω αυτο απο τιν εποχή Crouching Tiger kai American Beauty

 

Το έψαξα λίγο αυτό που λες, γιατί δεν μπορώ εύκολα να συγκρατήσω χρονολογίες και μάλλον έχεις δίκιο. Tο 2003 ήταν από τις πιο "γε(α)μάτες" χρονιές. Ειδικά η τριάδα

 

  • Old Boy
  • Crouching Tiger, Hidden Dragon
  • Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

 

ήταν από άλλο πλανήτη.

Φέτος ειδικά δεν είδα πολλές, αλλά από τις επικρατέστερες(τις πιο διαφημισμένες) καμιά δεν μου έκανε το κλικ.

 

Τo "The Man from Earth" που αναφέρθηκε, μόλις το είδα και γούσταρα αρκετά. Αλλά δύσκολα το λες καλύτερο της χρονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατι νομιζω πως το Prestige ειναι του 2006?Μπορει και να κανω λαθος.

Οπως και να εχει,ειναι ταινιαρα,την εχω δει 5-6 φορες και δεν την χορταινω.Για μενα ΙΣΩΣ η καλυτερη ταινια που εχω δει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atonement με διαφορά. Η ταινία μιλάει κατευθείαν στην ψυχή σου. Με έπιασα με υγρά μάτια όταν την είδα και δεν είναι κάτι που μου συμβαίνει συχνά. Απλά εκπληκτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το No Country for old men είναι μια απ' τις καλύτερες κατά την ταπεινή μου άποψη αν βέβαια θεωρείται 2007 κι όχι 2008. Αν όχι τότε σίγουρα θα ψηφίσω trash με μια απ' τις καλύτερες 70's revival που έχουν βγει και δεν είναι άλλη απ' το Planet Terror

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...