Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική κάρτα χωρίς συνδρομή;


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να βγάλω μια πιστωτική. Δε με απασχολεί το επιτόκιο, οι άτοκες δόσεις κτλ, διότι προτίθεται να την χρησιμοποιώ ελάχιστα, κυρίως για ταξίδια και να την εξοφλώ στην ώρα της. Δε θέλω όμως να φεσωθώ και την ετήσια συνδρομή. Ξέρει κανείς καμιά τράπεζα που να δίνει κάρτες χωρίς συνδρομή; Κοίταξα λίγο στο νετ, αλλά οι άτιμοι όλο "ξεχνάνε" να αναφερθούν στο ζήτημα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μη σε απασχολεί το θέμα της συνδρομής. Με τον ανταγωνισμό που υπάρχει, όταν δεις στο λογαριασμό να σε έχουν χρεώσει πάρτους ένα τηλέφωνο και πές τους ότι επιθυμείς την ακύρωση της κάρτας λόγω ετήσιας συνδρομής. Στον επόμενο λογαριασμό θα εμφανιστεί και ο αντιλογισμός της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η Probank δίνει Visa χωρίς ετήσια συνδρομή.

 

Η Alpha και η Eurobank εφαρμόζουν αυτό που αναφέρει ο fanpan, δηλαδή τους ενημερώνεις ότι "δήθεν" θα διακόψεις την κάρτα και αυτοί σου "χαρίζουν" το ποσό.

 

Επίσης, η Probank, για να αντισταθμίσει το σχετικά περιορισμένο δίκτυό της σε ΑΤΜ δε χρεώνει λεπτό για αναλήψεις μετρητών από μηχανήματα άλλων τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης οι φοιτητικές πιστωτικές κάρτες (αν δικαιούσαι) είναι χωρίς συνδρομή εφ΄ όρου ζωής - εγώ έχω στη Eurobank.

Ακόμη στην τράπεζα που γίνεται η μισθοδοσία σου (αν δουλεύεις) συνήθως μπορείς να βγάλεις και πιστωτική χωρίς συνδρομή - στην Πειραιώς που είμαι αυτό ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, η Probank, για να αντισταθμίσει το σχετικά περιορισμένο δίκτυό της σε ΑΤΜ δε χρεώνει λεπτό για αναλήψεις μετρητών από μηχανήματα άλλων τραπεζών.

 

Παρεπιπτόντως, αυτό το θεωρώ ΜΕΓΑΛΗ μαγκιά της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Kι εγώ στην ίδια λογική ειμαι με τον FilliposMD δεν με ενδιαφέρουν επιτόκια κλπ, θα την χρησιμοποιώ ελάχιστα και δεν θέλω να έχω συνδρομή κλπ. Έχω την gonational της εθνικής αλλά ξαφνικά ήρθε χαρτί και ζήτούν συνδρομή από 1/12/08, ε έλεος!

Επειδή είναι παλιό το thread, ΤΩΡΑ υπάρχει πιστωτική χωρίς συνδρομή, ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από όσο γνωρίζω, ισχύουν ακριβώς αυτά που έγραφα στο προ μηνών μήνυμά μου. Επιπλέον, για την Εμπορική, λ.χ., ξέρω ότι η πρώτη κάρτα (VISA) έχει συνδρομή και η δεύτερη (Mastercard) είναι δωρεάν. Επίσης, με τα καταναλωτικά δάνεια οι κάρτες που βγαίνουν είναι δωρέαν, για κάποιο διάστημα.

 

Θα πρότεινα ένα τηλέφωνο σε όποιες τράπεζες σε ενδιαφέρουν για πληρέστερη ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εμπορική έχει δωρεάν συνδρομή για τον 1 χρόνο.

αλλα δες και το Unique που είναι πιστωτική και προνομιακός λογαριασμός μαζί,και σου δίνει και δωρεάν τα έξοδα του στεγαστικού (σε περιπτωση που πάρεις στεγαστικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι τρελαινεστε τοσο πολυ με τη συνδρομη?

 

απο τη στιγμη που θα τη χρησιμοποιειτε λιγο οπως λετε θα βγαλετε μια απλή visa ή mastercard, και οχι gold, platinum Κτλ

 

γι αυτες τις καρτες η συνδρομη ειναι περιπου 30 ευρω το χρονο δηλαδη 2,5 ευρω το μηνα

αξιζει να ψαχνεσαι για 2,5 ευρω το μηνα?

 

πηγαινε στην τραπεζα που συνεργαζεσαι και βγαλε μια καρτουλα να κανεις τη δουλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συμφωνω με τον αποπανω, το καθε ευρω βγαινει με ιδρωτα, προτιμω να τα πιω σε καφεδες παρα να τα δωσω σε τραπεζιτες...

 

εχω visa gold στην eurobank, την πρωτη φορα που διαμαρτυρηθηκα για τη συνδρομη, μου ειπανε οκ οκ οκ οκ ενταξει, δεν ξαναπληρωνεις...

 

παρομοια φαση στην πειραιως, οταν μου ειπανε για συνδρομη, λεω οκ να ακυρωσω την αιτηση αφου ταχαμου η ταδε τραπεζα την δινει χωρις... σε χρονο ντετε αλλαξε τακτικη η πωλητρια: "εμ οκ φανταστηκα οτι δεν θα χρησιμοποιειτε την καρτα, αν κανετε εστω και καποιες κινησεις το χρονο, δεν θα χρεωνεστε συνδρομη..."

 

συμπερασμα: η συνδρομη ειναι παραμετροσ διαπραγματευσιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό leftys, συμφωνώ απόλυτα ούτε cent δεν δίνω στις τράπεζες. Anyway με το θέμα μου πήρα τηλ και μου είπαν πως αφού δεν είχατε συνδρομή δεν θα έχετε και τελείωσε το θέμα.Βέβαια τα επιτόκια όμως τα αύξησαν οι φούστιδες!

Ευχαριστώ πάντως όλους όσους συτμμετείχαν και με βοήθησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...