Προς το περιεχόμενο

3870 X2 νέα & φήμες


tmjuju

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα αυτά είναι βλακείες για να μας εντυπωσιάζουν και για να τα σκάνε οι έχοντες...εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω δώσει πάνω απο 250 ευρώ για κάρτα γραφικών και ούτε ποτέ θα δώσω(θέμα αρχών χαχα) και ποτέ αθτά τα χρόνια δεν βγήκα χαμένος(9600xt,6600gt,x1950pro,8800gt).Βέβαια κάθε 1,5 χρόνο κάνουμε αναβάθμιση σε κάρτα οπότε πάλι μας τα παίρνουν...τι να πεις...παρόλα αυτά προτιμώ να δίνω τόσα για μια κάρτα παρά τα διπλά για sli ,crossfire και τέτοιες παπαρ---ιές και πάλι να τα αλλάζω στο ίδιο χρονικό διάστημα...εκτός και αν νομίζει κανείς ότι πχ 2 6600gt sli έχουν καλύτερες επιδόσεις απο μια 8800 gt ...μου φαίνεται θα ξαναγυρίσω στις κονσόλες σιγά σιγά...πάντως με 1000 ευρουλάκια φτιάχνεις ένα καλό συστηματάκι για να παίζεις όλα τα παιχνίδια(τόσα έδωσα χωρίς οθόνη) και εμείς μιλάμε για κάρτες που το κόστος τοθς για να τις βάλεις μπορεί και να το ξεπερνάμε..(μία κορυφαία 9800 δε νομίζω να κάνει κάτω απο 500 ευρώ-φαντάσου οι 2...χαχαχχαχα)απλά τραγικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όλα αυτά είναι βλακείες για να μας εντυπωσιάζουν και για να τα σκάνε οι έχοντες...εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω δώσει πάνω απο 250 ευρώ για κάρτα γραφικών και ούτε ποτέ θα δώσω(θέμα αρχών χαχα) και ποτέ αθτά τα χρόνια δεν βγήκα χαμένος(9600xt,6600gt,x1950pro,8800gt).

 

΄Εχεις διαφορετικό κύκλο αναβάθμισης αυτό είναι όλο, αν και μόνο οι δύο τελευταίες ήταν Performance GPU, ενώ οι πρώτες 2 ήταν καθαρά mainstream.

 

Βέβαια κάθε 1,5 χρόνο κάνουμε αναβάθμιση σε κάρτα οπότε πάλι μας τα παίρνουν...τι να πεις...παρόλα αυτά προτιμώ να δίνω τόσα για μια κάρτα

 

Mια στάση εδώ περικαλώ....έδωσα 650? τον Νοέμβριο του 2006 για την 8800GTX και δεν σκοπεύω να την αλλάξω πριν από το φθηνόπωρο του 2008 και αυτό ακόμα παίζεται. Αν δε κρατήσω την κάρτα μέχρι να βγουν Performance GPUs επόμενης γενιάς το δεύτερο εξάμηνο του 2009, υπολόγισε τον χρόνο και πόσες κάρτες θα έχεις αλλάξει εσύ από τα τέλη του 2006.

 

Βέβαια ότι μου κάνει εμένα δεν σου κάνει απαραίτητα εσένα και τούμπαλιν, αλλά ποτέ μην λες ποτέ ή λες μεγάλες κουβέντες.

 

παρά τα διπλά για sli ,crossfire και τέτοιες παπαρ---ιές και πάλι να τα αλλάζω στο ίδιο χρονικό διάστημα...εκτός και αν νομίζει κανείς ότι πχ 2 6600gt sli έχουν καλύτερες επιδόσεις απο μια 8800 gt ...μου φαίνεται θα ξαναγυρίσω στις κονσόλες σιγά σιγά...

 

To SLi ή CF έχει κυρίως νόημα όταν κάποιον δεν τον φτάνουν οι επιδόσεις της μεγαλύτερης μονής κάρτας.

 

πάντως με 1000 ευρουλάκια φτιάχνεις ένα καλό συστηματάκι για να παίζεις όλα τα παιχνίδια(τόσα έδωσα χωρίς οθόνη) και εμείς μιλάμε για κάρτες που το κόστος τοθς για να τις βάλεις μπορεί και να το ξεπερνάμε..(μία κορυφαία 9800 δε νομίζω να κάνει κάτω απο 500 ευρώ-φαντάσου οι 2...χαχαχχαχα)απλά τραγικό....

 

H 3870Χ2 θα στοιχίζει με το ΦΠΑ αν θυμάμαι καλά 380? και η 9800GX2 μιας και θα αποτελείται από δύο G92 (οui monsieur το ίδιο chip όπως στις 8800GT/GTS 512) χρονισμένα μόνο στα 550MHz και θα μου κάνει τρομερή εντύπωση αν στοιχίζει πάνω από 450?, εκτός αν υπάρξει έκδοση με 2048ΜΒ μνήμη.

 

Να γελάσω τώρα και γω που μόλις έσπασα όσο πατάει η γάτα το NDA; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον αιλουρο εχω 8800gtx απο 4/07 και θα μεινει για τουλαχιστο 2 χρονια

 

για τα sli/cf τα θεωρω αχρηστα εκτος αν πρεπει το ΑΑ να ειναι απο 8πλο και πανω στο καραβοπανο με αναλυση 2560x1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ailure μάλλον δε τα λες πολύ καλά τα πράγματα..οι 6600gt και η 9600xt άνηκαν στη κατηγορία performance....τα πιο υψηλά μοντέλα στην enthusiast κατηγορία ,απλά για να αποσαφηνίζουμε κάποια πράγματα....και mainstream ήταν τα μοντέλα τύπου 9250,6200 κτλ...όσο για τα 650 ευρώ που έδωσες δεν αντιλέγω ότι είναι μακράν η κορυφαία κάρτα αλλά και πάλι 650 ευρώ μόνο για κάρτα έστω και για 2 χρόνια ε δεν είναι και λίγα....κοινώς μιλάμε για εξαιρέσεις....όσο για sli/crossfire δε κάθομαι να ασχοληθώ γιατί πέρα απο τα γνώστα προβλήματα που βέβαια υποθέτω ότι λύνονται σιγά-σιγά μιλάμε για τους έχοντες αρκετά λεφτά να επενδύσουν(μακάρι να είχα και εγώ έτσι δεν είναι κακό) αλλά μην αρχίσουν κάποιοι και λένε πάλι ότι δεν είναι έτσι γιατί τότε θα ήθελα να μου πουν που μένουν οι περισσότεροι απο αυτοί και τι δοθλειά κάνουν αυτοί ή οι πατεράδες τους...ps καλοπροαίρετα μιλάω .ετσι απλά συζήτηση κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έφερε αλλά την έχει πολύ ακριβή. Ακου 400Ε.

Ας ελπίσουμε οτι θα εμφανιστούν και μοντελα άλλων εταιριών με τιμές στα 330-350 Ε διοτι αλλιώς δεν αξίζει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι τόσο το κόστος αφού θεωρητικά είναι ότι καλύτερο σε single κάρτα αλλά εαν έχει τις επιδόσεις που ευαγγελίζεται...όσοι έχουν δει κάποιο αξιόλογο review ασ μασ δώσουν ένα link εάν μπορούν thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι οδηγοί δεν είναι έτοιμοι ακόμα....

 

Πάντως η ASUS έχει την καλύτερη πρόταση. Έχουν δική τους ψύκτρα με δύο ανεμηστήρες. Έναν πάνω από κάθε GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα παιχνιδη δεν χρειαζεται να υποστιριζει crossfire. Η ΑΜΔ απλως πρεπει να εχει (καλο)profile για το παιχνίδι στους οδηγους της.

 

το οποιο βεβεα ειναι λιγο σπανιο...(εως αδυνατο)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης είδα ότι χρειάζεται mobo που να υποστηρίζει crossfire οπότε δε τη λες σωστά single card....το θέμα είναι αξίζει να τα σκάσεις τα 400 ή να πάρεις 2 8800gt στα ίδια λεφτά πάνω κάτω...ακόμη τώρα παίζουν και 8800gtx με 440-450...πολλά λεφτά κατά τη γνώμη μου....το καλύτερο είναι για μένα μια 8800gt και κρατάμε τα υπόλοιπα για τις νέες 9800 και όταν βγουν βλέπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...