Προς το περιεχόμενο

HD3870 Εδω τα παντα!


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοιγω ενα θεμα σχετικα με τις HD3870.Θα μπορουμε να γραφουμε παρατηρησεις,νεα,οδηγους,drivers,προβληματα κι οτι αλλο θελουμε, γιατι ολοι λιγο πολυ εχουν προβληματα και αποριες σχετικα με τις καρτες.Δουλευω με CF περιπου 1 μηνα.Με τους νεους official drivers και τον CCC 7.12. Στο Titan Quest η δευτερη καρτα κανει δουλεια,ολα καλα (High,1680x1050).Το Colin Mc Rae Dirt δεν υποστηριζει CF αλλα παει καλα (High,1680x1050).To Oblivion οτι και να του κανω δε νοιωθει το CF η ακομα και να νοιωθει καπου καπου σπαει η εικονα (High,1680x1050).Το NFS Pro Street παιζει το ιδιο τελεια ειτε με την μια καρτα ειτε και με τις δυο!Το Crysis πρεπει να ειναι στα μετρια γραφικα 1680χ1050 για να παιζει τελεια.Στα High σπαει λιγο.Το gothic 3 σπαει πολυ και με κανει να μην μπορω να ασχοληθω (High,1680x1050). Και ερωτω, πεταξα τα λεφτα για το CF?Αμα ειναι να παιζουν 5 games ok και αλλα 35 μετρια η χαλια τοτε ποιος ο λογος να κανουμε CF?

(ολα τα παραπανω εχουν τα τελευταια patches,renames,δοκιμασμενες ολες οι ρυθμισεις απο CCC,κ' οτιδηποτε αλλο κολπο υπαρχει)

 

Maximus Formula,Q6600,4GB RAM,HD3870x2,RAID0,226BW,Win XP PRO x64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μα ετσι ειναι ο κοσμος των pc!!δεν ηξερες οτι πολλα <<παλια>> παιχνιδια δεν υποστηριζουν sli/cf?δεν σου εγγυηθηκε κανεις οτι απαξ και βαλεις cf κανενα παιχνιδι δεν θα πεταει καρε,υποτιθεται οτι εκανες πια επενδυση για το μελλον,μπορει να στο ανταποδοσει μπορει και οχι.δηλαδη αμα ειναι κοροιδια το sli/cf τοτε η 64 αρχιτεκοτνικη τι ειναι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνεις τι το SLI/Crossfire σε παιχνίδι 2ετιας+ που δεν το υποστηρίζει; Δε φτάνουν τα 100+ fps που θα δώσει μια μονή κάρτα; Το Dirt δεν έχει υποστήριξη; Δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το θέμα

 

Την 64 αρχιτεκτονική δε νομίζω να τη χρέωσε ποτέ ούτε η AMD ουτε η Intel extra οπότε δεν καταλαβαίνω πού είναι η κοροιδια. Τώρα αν κάποιος πήγε και άλλαξε CPU μόνο και μόνο για να χει 64 δε φτάινε οι εταιρείες αλλα αυτός που γουστάρει να πετάει τα λεφτά του για να ξέρει οτι έχει τελευταία λέξη της τεχνολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λες φιλε μου,ομως το παιχνιδι διετιας που δεν υποστηριζει CF, με μια καρτα HD3870 ολα στο High, λαγγαρει,κολλαει,σπαει πως το λενε?Αυτο δεν λογικο!Γιατι αγοραζεις μια καρτα για να παιζεις τουλαχιστον αυτα τα games και να το ευχαριστιεσαι.Αμα εχω λαθος διορθωστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβανω οτι δεν υπαρχει καποιος νομος που να λεει κατι τετοιο η 3870 ειναι καλη καρτα αλλα μπορει να φταινε και αλλα πραγματα οταν δεν τρεχει τελεια ενα παιχνιδι,οπως η μηχανη του game αν ειναι optimized για την καρτα που εχεις,oι drivers ktl.οσο για την 64 βιτ αρχιτεκτονικη την ανεφερα για τα τοσα χρονια που ηταν και ειναι ανεκμεταλλευτη,παρολο τις υποσχεσει το 2003.τιποτα δεν ειναι εγγυημενο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αναβάθμιση μου, έβαλα να παίξω κάποια παιχνιδάκια που δεν είχα την πολυτέλεια να παίξω με το προηγούμενο σύστημα.

Έχω βάλει τα:

Painkiller Overdose

Hellgate London

Half Life 2

Far Cry

Quake 4

 

Η ανάλυση είναι κοινή σε όλα (1152χ864) και τα γραφικά όσο πάει σε κάθε παιχνίδι.

Εκτός του ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δεν βλέπω το παραμικρό κόλλημα σε αυτά τα παιχνιδάκια.

 

Έχω τους τελευταίους drivers από την ΑΤΙ και ακόμα δεν έχω βάλει τους drivers του chipset,το οποίο είναι NVIDIA (LOL).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν κολλαει με το thread, αλλα εχτες εβαλα μια zalman vf1000 ψυχτρα, και με τις στροφες μονινα στις 1800, δεν περασε τους 55 βαθμους, και ειναι και αθορυβη

Στα 32?, ειναι MUST για την 3870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.Κι εγω σκεφτομαι να την αλλαξω γτ κανει πολυ θορυβο η μαμισια. Στα ποσα της % την εχεις και δεν κανει θορυβο? Κι απο που την πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.Κι εγω σκεφτομαι να την αλλαξω γτ κανει πολυ θορυβο η μαμισια. Στα ποσα της % την εχεις και δεν κανει θορυβο? Κι απο που την πηρες?

 

55 βαθμους full load ετσι?

Βασικα συνδεεις τον ανεμιστηρα ή με το mobo ή σε molex

A, ξεχασα να πω, οτι στην συσκευασια εχει και ποτενσιομετρο που τον βαζεις σε οτι ταχυτητα θες εσυ

Κατω απο τις 2000στρ ειναι εντελως αθορυβος, και μπορεις να τον πας απο 1400-2800στρ

Εγω τον εχω πανω στην ip35pro και βασικα τον ελεγχο απο το bios

Η τοποθετηση ειναι πανευκολη

Αφηστε τις μαμα ψυχτρες για τις μνημες, αυτες στην συσκευασια ειναι υποδεεστερες

Την πηρα απο το πλαισιο στα 32?

Οχι απλα προτεινω, αλλα ειναι must, εκτος του οτι ειναι πανεμορφη

Α, και το σημαντικοτερο, η καρτα οχι μονο δεν τρωει επιπλεον pci slot, αλλα γινεται και ΛΕΠΤΟΤΕΡΗ απο την μαμισια ψυχτρα

Καμια σχεση με την thermalright hr-03 που θες το μισο κουτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω την παρακατω 3870 και μετα απο 2 ωρεσ crysis αντε να ανεβει το πολυ 55 βαθμους με την δικια της ψυκτρα. την εχω και μεσα στο Akasa Mirage και δεν ακουω τιποτα. πολυ καλη γενικα...

post-70695-129062958559_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά η thermalright κατεβάζει ακόμα χαμηλότερα τις θερμοκρασίες :P

 

Μωρε δεν λεω, αλλα τρωει πολυ χωρο(εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα, αλλα αλλοι ναι) και φυσικα κοστιζει πολυ περισσοτερο, γιατι θα πρεπει να παρεις και εναν 80/92 ανεμιστηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινα για οποιον εχει τη δυνατοτητα για online αγορες, αυτην εδω την καρτα http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-079-PC&groupid=701&catid=56&subcat=416

Εχει ανεβασμενα ρολογια στην gpu και στις μνημες και πολυ καλο και αθορυβο συστημα ψυξης. Με τα εξοδα αποστολης κοστιζει σχεδον το ιδιο με το να την αγορασεις απο Ελλαδα.

Ειναι η ιδια που εχει ποσταρει παραπανω ο charlatan.

Εγω θα την παραγγειλω απο Δευτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...