Προς το περιεχόμενο

δυσκολη επιλογη mouse


dpilio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε dpilio το καλυτερο που εχεις να κάνεις ειναι να πας σε καποιο πολυκατάστημα απο αυτα που εχουν τα προιοντα χήμα για δοκιμή και να δεις ποιο σου καθεται στο χέρι καλύτερα, η προσωπική μου γνώμη ειναι οτι την εργονομικότητα του mx revolution δεν την έχει κανένα

 

καλα αυτο σιγουρα θα το κανω αλλα θελω να εχω καταληξει σε 2-3 καλα μοντελα... ;)

Αυτοι που εχουν το Revolution χρισιμοποιουν ολες τις δυνατοτιτες του? Αν το συνηθισεις οντως δουλευεις ποιο ξεκουραστα? Γιατι καλα τα λεμε αλλα μερικες φορες απλα υπαρχουν και κανεις δεν τις χρησιμοποιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και το MX revolution και το VΧ revolution...Και τα 2 είναι εκπληκτικά...Το VΧ είναι για laptop φυσικά. Τώρα για gaming άμα βάλεις setpoint έχει ρύθμιση για gaming το οποιο κάνει απίστευτο sensitivity...και μιλάω για CS και όχι για single.Απλά το mouse για τα λεφτά του σπέρνει και ναι χρησιμοποιείς όλα τα features αρκεί φυσικά να έχεις vista, έτσι?

Όσο για τα natural keyboards όλοι στην αρχή έχουν ένα πρόβλημα...αλλα μετά γραφεις τουλάχιστον 2 φορες γρηγορότερα...believe με γράφω όλοι μέρα...και το 4000 έχει τοποθετημένα τα κουμπιά όπως ακριβώς πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το MX σχεδόν και ένα χρόνο και μπορώ να σου πω ότι δεν μπορώ πλέον χωρίς αυτο...

Το alt +tab γίνετε μέσο της αριστερής ροδέλας ...η περιήγηση μέσα στα έγγραφα γίνετε μέσο της κεντρικής ροδέλας ....με απλά λόγια θα το αφήσεις μόνο για να γράψεις κάτι ....Γενικά πάντως τα κουμπία του είναι πλήρως ρυθμιζόμενα....ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον και εγω εχω το MX revolution και ναι χρησιμοποιώ ολες (και εχει παρα πολλες) τις δυνατότητες του.

Το μονο που πρέπει να προσέξεις είναι να εχεις μια usb σε οπτική επαφή με το ποντίκι για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα κανει τίποτα κολλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που πρέπει να προσέξεις είναι να εχεις μια usb σε οπτική επαφή με το ποντίκι για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα κανει τίποτα κολλήματα

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εμενα είναι θαμμένο πίσω στο tower μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι εχω το G5 2007 edition πριν ειχα το mx510 και εχω δοκιμασει και το 518 αλλα προτιμαω απο ολα αυτα το g5 γιατι με βολευει στα games

αυτα απο εμενα :-) δοκιμασε τα σε ενα μαγαζι οπως ειπε ενα παλικαρι ποιο πανω και παρε αυτο που σε βολευει περισοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logitech MX, Revolution, G5. Όλα από αυτά θα σου κρατήσουν αρκετό καιρό.

Δοκίμασε τα στο χέρι σου ( στη σωστή θέση ) και πάρε όποιο σε βολεύει καλύτερα.

Σε τί ανάλυση δουλεύεις την οθόνη σου;

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, είμαι κάτοχος 3 ποντικιών:

1)Logitech G5

2)Razer Deathadder

3)Razer Lachesis

Λοιπόν από τα 3 τα 2 πρώτα έχουνε φοβερή αίσθηση στο στο χέρι και ταιριάζουνε άψογα στο δικό μου, αφού τα νιώθω ιδιαίτερα ξεκούραστα, ενώ τα dpi που προσφέρουνε είναι υπεραρκετά για τις ανάγκες toy μέσου gamer. To πρώτο μάλιστα έχει και βαρίδια ώστε να είναι το ποντίκι βαρύ για να προσφέρει μεγαλύτερη ακρίβεια. Δυστυχώς, το κοπάνησα καθώς έπαιζα manager και έτσι αναγκάστηκα να πάρω καινούργιο. Θα έπαιρνα πάλι το ίδιο αλλά τελικά είπα να κοιτάξω κάτι διαφορετικό και κατέληξα στο deathadder. Φοβερό ποντίκι και αυτό ταιριάζει ελαφρώς καλύτερα στο χέρι μου αλλά το g5 είχε το πλεονέκτημα ότι ήτανε βαρύτερο και το είχα συνηθίσει. Το τρίτο το πήρα από βλακεία πες το είχα κάποια χρήματα στην άκρη και τα ξόδεψα για να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου για τις γιορτές. Το συγκεκριμένο ξεφεύγει στα dpi 4000DPI!!!!τα οποία δεν τα χρησιμοποιώ αφού η οθόνη μου είναι 19αρα. Επίσης έκανα καμιά εβδομάδα+ να το συνηθίσω γιατί συνίθως το ποντίκι το αγκαλιάζω και ρίχνω όλο το βάρος πάνω του ώστε να ξεκουράζομαι ενώ το lachesis είναι αρκετά περίεργο. Θα το πρότεινα μόνο αν έχεις πολύ μεγάλη οθόνη.Επιπλέον έχει κάποια προβληματάκια με τους drivers και προκαλεί λίγο jumping λόγω της υπερευαισθησίας του laser sensor και περιμένω πότε θα βγούνε καινούργιοι(oλόκληρη μανούρα γεγονός που με ψιλοξενέρωσε). Άρα λοιπόν σου προτείνω τα 2 πρώτα ενεπιφύλαχτα(ανέφερα τις μικροδιαφορές) και το τρίτο μόνο σε περίπτωση που έχεις πολύ μεγάλη οθόνη και χρειάζεσαι τα πολλά υπερβολικά 4000dpi.Α κάτι ακόμα, είναι πολύ καλό το customization των razer σχέση με το logitech. Τέλος θα σου πρότεινα να τα δοκιμάσεις κάπου γιατί ο καθένας μας έχει διαφορετικά χέρια και διαφορετικό τρόπο όταν κρατάει το ποντίκι. Αυτά από εμένα για τα συγκεκριμένα ποντίκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια ερωτηση..Απ'τα ποντικια Microsoft wireless laser 6000 και Logitech V320 cordless ποιο θα προτιμουσατε?

Microsoft : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570707

Logitech : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570244

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια ερωτηση..Απ'τα ποντικια Microsoft wireless laser 6000 και Logitech V320 cordless ποιο θα προτιμουσατε?

Microsoft : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570707

Logitech : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570244

Φίλε μου, προσωπικά εγώ σου πρότεινα τα παραπάνω. Από αυτά τα 2 ,σίγουρα αυτό της microsoft πάντως. Πάρε και μερικά reviews: http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2102075,00.asp

http://www.thetechlounge.com/article/254-2/Microsoft+Wireless+Laser+Mouse+6000/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω.

Σε καμμια περιπτωση δεν αμφισβητω τη γνωμη σας για το καλυτερο ποντικι απλως δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τοσα χρηματα αν δεν το χρησιμοποιω για gaming.

Μαλιστα πηρα προσφατα ενα ασυρματο και του εσπασα την κεραια σε χρονο ρεκορ (1 βδομαδα).

Γι'αυτο σκεφτομαι τιποτα πιο οικονομικο.

Πιο πολυ θα με ενδιεφερε κατι εργονομικο και σιγουρα ασυρματο (για laptop, ομως οχι mini).

Αν βεβαια πιστευετε οτι κατι αξιζει πραγματικα αλλαζει το πραγμα :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...