Προς το περιεχόμενο

Innovator


user12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια μολις πηρα ένα Innovator μηπως ξερει κανεις πως να του βαλω τα xp γιατι του βαζω τα xp και δεν τα αναγνωριζει εχει και αλλα 2 dvd μαζι το ενα drivers το αλλο δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρεις οδηγους για το μηχάνημα, πρέπει να αναζητήσεις ξεχωριστά για κάθε υποσύστημά του γιατί η εταιρεία όλα τα εμφανίζει λειψά ακόμα και σε θέματα υποστήριξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω φιλε σημερα παρελαβα το καινουργιο Pluto και οταν προσπαθησα να εγκαταστησω τα χρ, μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει εγκατεστημενος σκληρος δισκος. Στο BIOS ομως εμφανιζεται ο Western Digital.

Το πηγα στο τοπικο e-shop καταστημα και μου ειπαν πως αυριο θα το χω φτιαγμενο. Κραταω μια επιφυλαξη. Επισης η πρωτη εντυπωση οσον αφορα την κατασκευη ειναι στην καλυτερη περιπτωση μετρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο κοπω καταφερα να βαλω windows και δεν ξερω γιατι αλλα επρεπε το cd να παιζει απο την αρχη στο pc αλλιως δεν το γνωριζε. Μετα που καταφερα να αναγνωρισει το cd δεν εβρισκε τον σκληρο δισκο αλλαξα κατι ρυθμισεις στα Bios και ολα μια χαρα το μονο που ψαχνω για τους drivers του tv tuner.Και μαλλον δεν προκεται να τους βρω :lol::lol::lol::lol: .Αααα και με τα xp δεν δουλευουν τα κουμπακια για τη μουσικη και αυτα.Μαλλονπαιζει να χρειαζονται καποιον driver Φιλε εχεις δικιο πολλη πλαστικουρα.Αλλα εγω ηξερα τι αγοραζω με τ λεφτα που εδωσα καλο laptop συσκολα θα εβρισκα.

 

 

 

Ευχαριστω παντως που ενδιαφερθηκατατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλιμερα εχο αγορασει και εγο το pluto και οντοσ ειναι πολι χαλια κατασκεασμενο και με τα χπ εχουμε μεγαλο προβλιμα εινια κοροιδια που δεν σου λενε απο τι αρχει ποσ δεν δουλευουνε και ποσ χριαζεσε μονο βιστα για να δουλεπσουν νομιζο οτι μασ κοεοιδευουνε σιμφονο με τον φιλο ποιο πανο το e-shop εινια μονο για μικροαγορες πιστευο οτι τα φτινα προιοντα ειναι απαλ φτινα προιοντα και ειναι πολι φισεικο να μιν δουλευουν σοτα και αν το σκευτουμε καλιτερα το e-shhop πουλαη ποολα μαζεμενα προιοντα δεν τουσ νιαζει η ποιοτιτα αλα η ποσοτιτα και το κερδος η αυτο που ποιστευο εγο μιν χαναγορασετε τιποτα απο εκει μαμσεκμεταλευονετε λενε ποσ προσφερουνε πολα και δεν προσφερουν απολιτοσ τιποτα απο πολουσ μπελεδεσ στο κεφαλιμασ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρια απο απο e-shop και σορη αν υα εχο μπερδευπσει λιγοποιο πανο αλα μολις ξιπνισα το δικομου pluto παντος το εδοσα στιν αδερφιμου και πιγα και πιρα ενα αλο απο τα μουλτιραμα και βρικα τιν ηγιαμου η αδερφιμου νομο ιντερνετ και τηελι οποτε η μπαχατελα που αγορασα τισ κανι χαχαχαχαχα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ E-SHOP EINA APATEONESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτο το λαπτοπ το εχω παραγγειλει κι εγω...

τοσο χαλια ειναι δηλαδη????

ειχα σκοπο να του βαλω xp αλλα με οσα διαβασα θα του βαλω (σ)βιστα....τι να κανω...δηλαδη με τα βιστα θα δουλευει ρολοι???(αν κι εγω με ubuntu εχω σκοπο να τον χρησημοποιω)...

με τιποτα δε μπορεις να βρει κατι τοσο καλο σε συγκριση τιμης-αποδοσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικινονισα και εγο με το καταστιμα και μου ειπανε πος μεσα στιν σεισκευασεια του ηπολογηστη ηπιρχαν και τα driver για τα xp κανονικα.τουσ ειπα πος κανουν λαθος και μου ηπανε πος θα μου στιλουn τα driver gia xp.θα περιμενο και θα σας σπ οταν μου στιλουνε κατι.επικινονιστε και εσεις ισος κατι κανετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλα ρε παιδια να τρεχουμε εμις για λαθι δικατους ειναι σοστο.εχει σκευτι κανοισ να κανουμε ενα μπλοκ ειδικα για το e-shop kai eki mesa na γραφουμε ολι τα προβλιματα που αντιμετοποιζουμε και οταν μαζευτουν αρκετα να να στιλουμε σαν διαμαρτιρια κατι σαν λιστα παραπονον στο e-shop μπας και μασ παρουνε στα σοβαρα επιτελους σαν κοπελα το σκευτομε λιγο ποιο πονιρα αν και θα επρεπε να ειταν δουλια δικια σας σαν πονιρα αγορακια που ειστε αχαχαχα πλακα κανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεδια μιλισα και εγο με το τοπικο καταστιμα του e-shop και τους ειπα για driver γισ xp στιν αρχει μου ειπανε ποος βγενουν μονο για vista αλα οταν τουσ ειπα ποσ καποιο πεδει με το ψευδονιμο pinos πιρε στα κεντρικα οπος μας ειπε και θα του στιλουνε το σειντι με τα xp το κιταξανε καθ αυτι στον ηπολογηστι και μου ειπανε ποσ ναι εχο δεικιο ηπαρχουν driver για τον pluto σε χπ αυτα τορα περιμνεο παντοσ ευχαριστο τον πινο για τιν πλιροφορια με βγαζει απο πολι κοπο για να βρο driver παντος η ασκετι δεν χερανε πος στιν δικιτουσ σελιδα στα download ειπιρχαν ειδει καποια driver αυτα καλι τιχει ελπιζο χερομε που βρικα αυτο το σαιτ και ευγαλα μια ακρι με το λαπτομου σασ ευχαριστο ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το δικο μου Pluto ειχε το CD με τους drivers μεσα στη συσκευασια και δεν ειχα κανενα προβλημα. Το μονο προβλημα ειναι η αρχικη ρυθμιση του BIOS στην αρχη ωστε να αναγνωρισει τον σκληρο (οπως αναφερθηκε πιο πανω). Επισης τα ΧΡ δεν αναγνωριζουν σκληρους πανω απο 130 GB, οποτε ο 250αρης western digital εμφανιζεται σε partion C:127 GB και Ε:104 GB.

Τωρα που εχω το εργαλειο κανα δυο εβδομαδες μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο. Παιζει παιχνιδια μια χαρα (π.χ. flight simulator x), δεν ζεστενεται και δεν κανει φασαρια ο ανεμιστηρας. Η μπαταρια κραταει μιαμιση ωρα (θα ηθελα λιγο παραπανω).

Παντως σε οσους το εχω δειξει, εχουν εντυπωσιαστει απο τις δυνατοτητες και το ντιζαϊν που περνεις με μονο 960 ευρω. Ενταξει, το σασι του ειναι της Τουρκικης Vestel. Και τι να λεει. Το μηχανημα φυσαει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε χερομε που ακου καλα σκολια για το μιχανιμα κιτα αν αλαχεισ τους δισκους απο σατα σε ατα δεν εχεισ προβλιμα το προβλιμα ειναι μα τα ντραιβερ εμενα δεν τα ειχε μεσα και σειμφονα με τιν ετερια και τα κενουργια που θα ερθουν για χπ παλι δεν θα μου βλεπουνε τιν καρτα τηλεορασεις σαν σκεδιασμος καλος ειναι αλα πολι σπευτικο το κασιομα δεν χερο απο θερμοκρασεια εγο τον δουλευο στο κρεβατι στα ποδιαμου και τον βλεπο ζεστενετε αρκετα αλα χορισ να μου παρουσειαζει καποιο προβλιμα το ανεμιστιρακι ακουγετε ελαφρα αλα οχι τοσο ενοχλιτικα αυτο που μου κανι αρκετο θοριβο ειναι το dvd/rw ακομα δεν δοκιμασα να γραπσο τιποτα.δεν χερο απο απιχνιδια γιατι δεν μπορο να παιξο ακομα τιποτα λογο ντραιωβερ περιμενο τα ντραιωερ μολισ τα παρο θα ξαναεκφρασο αποπσει παντοσ μεχρι τορα η εντιποσεισ μου ειναι μετριες.αν ροτησεισ στο καταστιμα που τον αγορασεσ ηπαρχει μπαταρια που μπορι να σου κρατισει μεχρι και 4 ορεσ αλα εχει 140 ευροαλιθια γιατι το πιρες 960 εγο το πιρα 870 ???? ποσο κερο το εχεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια στο e-shop στιν σελιδα στα download ειπαρχουν τα περισοτερα driver για να δουλεπσει ο pluto μου λιπουν τορα μονο το μπλου τουθ ενα που λεη ανιχνευτησ δεισκον και δεν χερο τι σειμενι οποιος χερι να μου ποι και κατι αγνοστα driver οπος μου γρφαγι στην διαχειρισει σεισκευον που παλι δεν ξερο τι ειναι καταταλα ο λαπτοπ μου δουλευη μια χαρα σειμερα ειδα και τιλεορασει ααχαχαχαχαχ αν χερι καποιος που μπορο να βρο τα ειπολιπα 3 driver ψαχνο ας μασ ποι εδο το ενα χερι νιβι το αλο και τα δειο το προσοπο αχχαχαχαχ κανινιχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που τα λέμε απο οδηγούς λογισμικού δύσκολα θα βρούμε για το φορητό του καταστήματος, αφού είναι ελλιπείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλα τα μηνύματα γραμμένα σε greeklish και όλα τα μηνύματα που απαντούν σε μηνύματα γραμμένα σε greeklish αφαιρέθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...