Προς το περιεχόμενο

μακρια απο SAPPHIRE AGP 2600XT


-kostas-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι πρώτη δημοτικού κ είχα πσ τι να κάνουμε ,με win 3.1 κ επεξεργαστη ΙΒΜ κ δίσκο 650MB BIGFOOT 5.25" ειχα λιγο αργότερα κ κάρτα VGA την S3 με 1 MB RAM ,K αλλά 8 πσ από τότε γιατί είχα τότε συγγενή που είχε πσ για επαγγελματικούς λογούς κ πάντα μου χάριζε τον παλιό του

Ναι και μένα ο πατέρας μου με πήρε από το μαιευτήριο με αυτοκίνητο. Αυτό σημαίνει ότι οδηγώ 30 χρονιά ή ότι είμαι στον χώρο του αυτοκινήτου 30 χρόνια.

 

Επίσης σύμφωνα με τον δικτυακό τόπο wikipedia

 

“Bigfoot drives were produced in capacities of 1.28GB, 1.6GB, 2.1GB, 2.5GB, (single platter) 4.3GB, 6.8GB, 8.0GB, 13.0GB, 19.2GB(double platter) and were produced by a variety of different plants in Malaysia, Singapore, Japan and other locations. The interface with the computer was an ATA-3 interface. Bigfoot drives were amongst the first to support Logical Block Addressing (LBA) and Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology (S.M.A.R.T.) monitoring.”

 

Άρα Bigfoot 650mb μάλλον δύσκολο αφού δεν βγήκε πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φιλέ lordelesar δεν έχω σκοπό να θίξω την εταιρία αλλά να προστατεψω αν μπορω κάποιον απο τo ελαττωματικό stock η φράση μου όντως παρερμηνεύτηκε "κ η πιο επώνυμη μάρκα"

και αν δεις έχει αλλάξει στο αρχικό μήνυμα με διευκρίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και μένα ο πατέρας μου με πήρε από το μαιευτήριο με αυτοκίνητο. Αυτό σημαίνει ότι οδηγώ 30 χρονιά ή ότι είμαι στον χώρο του αυτοκινήτου 30 χρόνια.

 

Επίσης σύμφωνα με τον δικτυακό τόπο wikipedia

 

“Bigfoot drives were produced in capacities of 1.28GB, 1.6GB, 2.1GB, 2.5GB, (single platter) 4.3GB, 6.8GB, 8.0GB, 13.0GB, 19.2GB(double platter) and were produced by a variety of different plants in Malaysia, Singapore, Japan and other locations. The interface with the computer was an ATA-3 interface. Bigfoot drives were amongst the first to support Logical Block Addressing (LBA) and Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology (S.M.A.R.T.) monitoring.”

 

Άρα Bigfoot 650mb μάλλον δύσκολο αφού δεν βγήκε πότε.

 

ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΑ 650ΜΒ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ . ΟΧΙ ΔΕΝ ΟΔΗΓΆΣ 30 ΧΡΟΝΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με win 3.1 κ επεξεργαστη ΙΒΜ κ δίσκο 650MB BIGFOOT 5.25" (μία πρόταση),

ειχα λιγο αργότερα κ κάρτα VGA την S3 με 1 MB RAM (δεύτερή πρότασή)

 

Και ακόμα και έτσι να είναι να έιναι αλλο το όνομα από το μέγεθος δεν μπορείς να έχει ενα hd bigfoot του 1997 (Quandum BF Release) σε pc του 95.

Και ο μικροτερος BF ήταν 1,28GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με win 3.1 κ επεξεργαστη ΙΒΜ κ δίσκο 650MB BIGFOOT 5.25" (μία πρόταση),

ειχα λιγο αργότερα κ κάρτα VGA την S3 με 1 MB RAM (δεύτερή πρότασή)

 

Και ακόμα και έτσι να είναι να έιναι αλλο το όνομα από το μέγεθος δεν μπορείς να έχει ενα hd bigfoot του 1997 (Quandum BF Release) σε pc του 95.

 

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΟΥ 95 ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΑΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΑΣ ΣΤΟ ΚΟΜΑ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΕΓΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ -ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ- ΚΑΡΤΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΊΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΟΠΟΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΎΘΥΝΟΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΤΙΣ ΚΑΡΤΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλή απλά λες ηλικία 19 στο προφίλ σου.

Στην αρχή που έλεγες δευτέρα δημοτικού τότε το pc αν ήταν καινούργιο ήταν του 95.

Τώρα που το άλλαξες σε πρώτη δημοτικού είναι το 94. Τρία χρονιά νωρίτερα από την κυκλοφορία του BF. Επιστροφή στο μέλλον μου θυμίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τοσα χρονια ασχολούμαι με υπολογιστές (πρώτο PC 8086, για να μη λένε κάποιοι) και την SAPPHIRE δεν την εχω ακουστά.... αααα κάτι άρχισα να θυμάμαι συγγνώμη. Μετά το τέλος της 3Dfx ότι κάρτα γραφικών πήρα ήταν μιας εταιρείας .... αχ να δεις πως τη λένε, πως τη λένε ... αν ναι SAPPHIRE.

 

Τέλος πάντων άλλο πράγμα να κατηγορείς την SAPPHIRE, άλλο την ATI και άλλο το e-shop.

 

Και προείπαν όλα τα παιδιά, η SAPPHIRE είναι H εταιρεία για ΑΤI κάρτες γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλή απλά λες ηλικία 19 στο προφίλ σου.

Στην αρχή που έλεγες δευτέρα δημοτικού τότε το pc αν ήταν καινούργιο ήταν του 95.

Τώρα που το άλλαξες σε πρώτη δημοτικού είναι το 94. Τρία χρονιά νωρίτερα από την κυκλοφορία του BF. Επιστροφή στο μέλλον μου θυμίζει[/quote

 

μετά από τόσα χρονιά λες να θυμάμαι ακριβώς τα πάντα πρώτη με δεύτερα ήταν ΕΛΕΟΣ ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ Κ ΔΙΌΡΘΩΣΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΛΑΘΟΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΊΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΠΉΓΑ ΔΗΜΟΤΙΚΌ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έχει ως εξής αγόρασα μια SAPPHIRE radeon 2600xt AGP από E-SHOP.GR (τι το ήθελα ) στις 10-12-2007 και έρχεται ελαττωματική επιστρέφει στο E-SHOP.GR και μου έρχεται μια υποτιθεμένη καινούρια αλλά ήταν μεταχειρισμένη και αυτή ελαττωματική κ μάλιστα χειρότερη απ την πρώτη την ξανά επιστρέφω και μου έρχεται πάλι ελαττωματική μεταχειρισμένη ,πάντα ήταν διαφορετικό κομμάτι μπορούσα να το καταλάβω από τον αριθμό παραγωγής, αυτά μέχρι τις 12-1-2008. Δεν με αφήνουν να πάρω το χρήματα αν κ ειναι δικαίωμα *μου πίσω και ακόμα κ αν θέλω απλά πίστωση χρημάτων αυτό θα γίνει μονό όταν δεν βρουν άλλη SAPPHIRE radeon 2600xt AGP να μου στείλουν .

 

3 ελαττωματικες ΕΛΕΟΣ !!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ**

 

Τι γίνετε απλό η αντιπροσωπία της SAPPHIRE που δεν είναι κ η πιο επώνυμη μάρκα*** ποιοτικα

τουλ. σε αυτο που αγόρασα (άσε που δεν αναβαθμιζόντουσαν οι οδηγοί της γιατί χρησιμοποιεί δικιά της εκδοσή οδηγών αν βάλεις επισήμους ATI ,ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ:shifty: !!!! )παίρνει της ελαττωματικές από το E-SHOP.GR και της ξαναγύρνα στο τμήμα service του E-SHOP.GR για την αντικαταστήσει των ελαττωματικών, ΕΛΕΟΣ !!!! κ έτσι στέλνουν όλο ελαττωματικές στους ατυχούς .

 

* μετά από επικοινωνία με το ινστιτούτο καταναλωτών ( κ ξερουν καλα πραγματικά, μεχρι κ ονοματα υπευθυνων μου έδωσαν μαζι με τα τηλεφωνά τους στο E-SHOP.GR ,

τα τηλ. είναι 2115000532 & 2115000560 ονόματα δεν μπορώ να πω .

 

**ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΟΛΌΚΛΗΡΗ Η ΠΑΡΤΙΔΑ ΉΤΑΝ ΆΧΡΗΣΤΗ

ΑΦΟΥ 1 ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ =>1000 ΚΑΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

*** προκειμένου να ειμαι σύντομος παρερμηνεύτηκε η φράση "κ η πιο επώνυμη μάρκα" αναφερόμουν στο κομμάτι SAPPHIRE radeon 2600xt AGP κ οχι σε άλλες σειρές προϊόντων της εταιριας όπως κ άλλαξα "ποιοτικα τουλ. σε αυτο που αγόρασα"

 

Μάλλον κάποιοι έχουν προβληματικό εγκέφαλο....

 

Σόρρυ για το Offence, αλλα δεν άντεξα...

 

Υ.Γ. και ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα που αντιμετώπισες, ωστε να θεωρηθούν "προβληματικές" οι κάρτες???? Αγοράζω Sapphire εδώ και χρόνια (ε όχι και ανώνυμη, έλεος δλδ, και μ λες πως ασχολήσε και με τον χώρο...), έχω το συγκεκριμένω μοντέλο, τόσο σε AGP όσο και σε PCI-ex και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

3. η Sapphire δεν χρησιμοποιεί μόνο δικούς της drivers...

η his πχ παίρνει κ κανονικούς οδηγούς από ότι ξέρω ενώ η Sapphire δεν μπόρεσε να ενσωματώσει κανονικούς οδηγούς

 

http://www.ati.com -> support&drivers -> get latest drivers -> Windows X / Radeon / HD2600 series -> Go -> Catalyst Software Suite

 

Ποιους drivers Sapphire και His μου τσαμπουνάς? :fear: H ATI (AMD) φτιάχνει τόσο τα chipset, όσο και τους drivers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι ποιός IBM επεξεργαστής, έπαιζε WIN 3.1 αφού κανείς δεν ήταν συμβατός....

 

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΉΤΑΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΤΟ ΠΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιοι έχουν προβληματικό εγκέφαλο....

 

Σόρρυ για το Offence, αλλα δεν άντεξα...

 

Υ.Γ. και ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα που αντιμετώπισες, ωστε να θεωρηθούν "προβληματικές" οι κάρτες???? Αγοράζω Sapphire εδώ και χρόνια (ε όχι και ανώνυμη, έλεος δλδ, και μ λες πως ασχολήσε και με τον χώρο...), έχω το συγκεκριμένω μοντέλο, τόσο σε AGP όσο και σε PCI-ex και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

ΣΤΑ XP K VISTA ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΊΠΟΤΑ ΣΤΑ 3D ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ GAME ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΥΧΕΩΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΤΣΕΚΑΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑΣΕΙΣ ΟΔΗΓΟΎΣ ΜΕΧΡΙ Κ FORMAT EKANA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιοι έχουν προβληματικό εγκέφαλο....

 

Σόρρυ για το Offence, αλλα δεν άντεξα...

 

Υ.Γ. και ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα που αντιμετώπισες, ωστε να θεωρηθούν "προβληματικές" οι κάρτες???? Αγοράζω Sapphire εδώ και χρόνια (ε όχι και ανώνυμη, έλεος δλδ, και μ λες πως ασχολήσε και με τον χώρο...), έχω το συγκεκριμένω μοντέλο, τόσο σε AGP όσο και σε PCI-ex και δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

 

 

http://www.ati.com -> support&drivers -> get latest drivers -> Windows X / Radeon / HD2600 series -> Go -> Catalyst Software Suite

 

Ποιους drivers Sapphire και His μου τσαμπουνάς? :fear: H ATI (AMD) φτιάχνει τόσο τα chipset, όσο και τους drivers...

 

Η Sapphire ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙ AGP ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑ XP K VISTA ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΊΠΟΤΑ ΣΤΑ 3D ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ GAME ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΥΧΕΩΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΤΣΕΚΑΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑΣΕΙΣ ΟΔΗΓΟΎΣ ΜΕΧΡΙ Κ FORMAT EKANA

 

Και συνέβει αυτό σε 3 κάρτες??? Ε τι να πω... μάλλον συνωμότησε όλο το σύμπαν για να μην δουλεύει το PC σου...

 

 

Υ.Γ. τι pc έχεις? Μήπως βρίσκεται κάπου αλλού η ασυμβατότητα? Κάρτα γραφικών AGP θεωρητικά πέρνει και ο παλιότερος "εν ζωή" υπολογιστής που έχω, ένας Pentium 2 Celeron 233Mghz... Για δοκιμάσε να του βάλεις πάνω μια τέτοια καρτα να δούμε θα εμφανίση σωστά τπτ? Εδώ μια Geforce FX 5200 πήγα να του βάλω έτσι για την πλάκα, και έγινε της... Πόπης... Τα Windows 98 έπαθαν "λαλά"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...