Προς το περιεχόμενο

αγορα imac αξιζει η οχι?


christian123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω να καταλάβες οτι απευθύνεσαι σε ποστ που έγινε πριν 3 χρόνια έτσι??

 

Καλα πού το βρήκες?

 

οσο για αυτό που ρωτάς η απάντηση εχει δοθεί.

 

σίγουρα θα κανείς ενα δυνατότερο PC, αλλά δεν βαρέθηκες πλέον τα winblows να σου τρώνε επιδώσεις? Να κάνεις κάθε μηνά φορματ? τισ μπλε σπαστικές οθονουλεσ? εγω τα βαρέθηκα.

Και είμαι ένας μετανιωμένος swicher apo mac se pc (αλήθεια λέω, οι ανάγκες βλέπετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πραγματικα να πω και εγω την γνωμη μου..η αληθεια ειναι για να μην κρυβομαι ποτε μου δεν ειχα στα χερια μου εναν δικο μου imac η macbook..μονο ενα macbook ενως φιλου μου χρησιμοποιησα και η αληθεια ειναι οτι με εντυπωσιασε αρκετα! οσον αφορα για τα windows που λεει ο φιλος μου ο λεωνιδας...εγω προσωπικα ποτε μου δεν ειχα μπλε οθονη και φορματ εχω κανει σπανιες φορες..ειμαι της λογικης..οταν κατι το προσεχεις σε προσεχει και αυτο..τοσα χρονια ειμαι χρηστης windows και προβλμα ειχα ελαχιστες φορες..και επισης ειμαι χρηστης windows γιατι οτι προγραμμα γουσταρω θα το βρω για windows..θα μου πεις οτι το macos ειναι απιστευτα σταθερο χωρις σφαλματα κτλ κτλ..εχει ομως αυτο το ελαττωμα..την ποικιλια προγραμματων. αυτα απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκθαμβος

επίθ α / θ / ουδ έκθαμβος, έκθαμβη, έκθαμβο ['ekθamvos, 'ekθamvi, 'ekθamvο]

έκπληκτος, γεμάτος θαυμαστό

 

α) Απο την λογική πάρε ένα παπάκι να πηγαίνεις κάθε μέρα στην δουλειά σου γιατί με μεγαλύτερη μηχανή αν πέσεις θα χτυπήσεις..

β) Βάλε όμως στο παπάκι ψηλό φτερό,18αρες ζάντες και κανε κ ρεκτιφιέ όσο σηκώνει.. να είσαι .. Πλήρης..

γ) ξέχασα και το κόστος 3 ξεσκονόπανα την εβδομάδα γιατί το παπάκι είναι μεταλλικό διπλής..

 

Δια ταύτα > Πάρε ότι εσύ χρειάζεσαι να κάνεις την δουλειά σου και σ'αρεσει κ σε καλύπτει.. και όχι ότι έχω εγώ για να κάνω την δική μου δουλειά που είναι διαφορετική από την δική σου..

 

ελπίζω να πετύχεις στην επιλογή σου αν και δεν τρέχει και τίποτα να το πουλήσεις σε μια εβδομάδα και να πάρεις το άλλο.. Για να μάθεις έχει ένα μικρο κόστος αρκετές φορές εξάλλου..

 

Αντικειμενικά τώρα και αυτονόητα..

 

Θέλεις Win = Pc => Μονόδρομος

Θέλεις OsX = Mac => Μονόδρομος

Θέλεις και τα 2 100% τότε αγοράζεις 2 υπολογιστές.

Θέλεις και τα 2 το πρώτο 100% και το δεύτερο με 95% συμβατότητα αλλά με μεγαλύτερη ταχύτητα από όλους ? Τότε διαβάζεις λίγο παραπάνω απ'οτι όταν έδινες πανελλαδικές.. το κεφάλαιο Hackint0sh.

Θέλεις να κοροϊδέψεις τον εαυτό σου βάζοντας εξάτμιση που κάνει θόρυβο στο παπάκι από 750 ? Καντο δικαίωμα σου..

 

Καλές Βόλτες..

 

(πσ) είδα το αρχαίο του θέματος αλλά ήθελα να γράψω την βλακεία μου και εγώ για τους επόμενους..

(πσ ιι) Αν θέλεις στολίδια στο γραφείο σου προλαβαίνεις να βάλεις ένα δεντράκι με φωτάκια Χριστούγεννα έρχονται.. Οι Υπολογιστές είναι πρωτίστως για να υπολογίζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Υπολογιστές είναι πρωτίστως για να υπολογίζουν..

 

όοοοοοοοοοοοοοοχχχχχχχχχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....

 

Είναι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να μπαίνουν Facebook, αγαπητέ. B)

 

Τώρα αν το να κάνουν υπολογισμούς είναι στο πακέτο, δε μας χαλάει κιόλας. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την προσωπικη μου εμπειρια σε ιμακ δεν ξαναπηγαινω!!!ανεβαζουν πολυ μεγαλη θερμοκρασια!!!και επιπλεον το σερβις τους ειναι πανακριβο.Κατα τα αλλα ομως ειναι πολυ μουρατα σαν μηχανηματα δεν λεω!!!αλλα με αυτα τα λεφτα φτιανει κατι καλυτερο και πιο πολυ χρησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον iMac είχες; Αυτό που λες το είχα παρατηρήσει κι εγώ στα μηχανήματα που είχαν στα Multirama τη χρονιά που πήρα τον δικό μου.

 

Ο δικός μου βέβαια είναι κρύος, δε ξέρω αν φταίει το ότι έχω αλλάξει τον HDD με SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου βέβαια είναι κρύος, δε ξέρω αν φταίει το ότι έχω αλλάξει τον HDD με SSD.

 

Ναι, φταίει. ^_^ Σχεδόν πάντα, ο HDD είναι κολλητάρι της GPU στην logicboard για έναν περίεργο και ανεξήγητο λόγο. Λες και δεν ξέρανε ότι θα γίνει μπορλότο εκεί γύρω από θερμοκρασίες ένα πράμα. :eek:

 

Τουλάχιστον στον δικό μου και των δυο προηγούμενων γενεών έτσι ήταν το arrangement.

 

 

ως εκτουτου μπαινεις σε καινουργια χωραφια κ ξεκινας απ το μηδεν.. διοτι πρεπει να ψαξεις να βρεις νεα προγραμματα που θα κανουν τα προγραμματα που μεχρι σημερα δουλευεις κ είσαι ικανοποιημένος και να μην ξεχναμε πως τα προγραμματα θα πρεπει να τα πληρωνεις για να τα εχεις...διοτι λιγα κυκλοφορουν σπασμενα .. κ ισως υπολειτουργουν.. αρα Bυε bye Free προγραμματακια! κ ολα αυτα για εναν υπολογιστη για να γραφεις επιστολες , παρουσιασεις , κ να βλεπεις τα email σου??

 

OMFG τώρα το είδα αυτό.

 

Ψέμα. Ψέμα. Ψέμα. Ψέμα, όμως. Όλα σπάνε. Όλα είναι σπασμένα. Όλα κυκλοφορούν σπασμένα. Όλα λειτουργούν.

 

Παίζει να μην έχω αγοράσει ποτέ software στη ζωή μου πριν το δοκιμάσω σπασμένο. Μα ούτε ένα πρόγραμμα. Συνεπώς: όλα σπάνε.

 

Btw, για επιστολές και email δεν αγοράζεις τπτ, ούτε ψάχνεις κάτι σπασμένο. Όταν μιλάμε για παρουσιάσεις, η φάση είναι ίδια με Win.

 

Πάει ο καιρός που τα Mac ήταν δυσπρόσιτα και αφιλόξενα αν δεν ήσουν εθισμένος στο graphic design. Ότι κάνεις σε Win το κάνεις σε Mac. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον iMac είχες; Αυτό που λες το είχα παρατηρήσει κι εγώ στα μηχανήματα που είχαν στα Multirama τη χρονιά που πήρα τον δικό μου.

 

Ο δικός μου βέβαια είναι κρύος, δε ξέρω αν φταίει το ότι έχω αλλάξει τον HDD με SSD.

Tον καινουργιο 27 του 2011 μοντελο, i5 τετραπυρηνος.Σηκωνε μεγαλες θερμοκρασιες 80 βαθμου η cpu και επιπλεον ειχα αρκετα προβληματα με το μονιτορ του,συνεχεια μου πετουσε μπλακ σποτ απο την αυξημενη θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...