Προς το περιεχόμενο

Προειδοποιήσεις για απάτες μέσω διαδικτύου


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για δωσε κανα τηλ.χιχι!

ωραιο link μας εδωσες ρε πετραν!

"We're sorry but the external downloading link for MSNCleaner 1.5.6 seems to be out of work at this moment." :-)

 

άντε .. παράπονα.. :P

ορίστε..

 

http://rapidshare.com/files/103277224/MSNCleaner.rar

 

το έβαλα σαν direct download.

δεν θα περιμένετε καν χρόνο για τα 100 kb που είναι..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 918
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια απο τα ιδια και εγω.Στελνω σε ολες τις επαφες μου ενα λινκ και καλα που λεει οτι εχω εκει φωτογραφιες μου.Αυτο γινεται ειτε ειμαι offline ειτε ειμαι online.Μαλιστα οταν ειμαι online με πεταει εξω απο την υπηρεσια και μου βγαζει μηνυμα οτι εχω συνδεθει απο αλλο υπολογιστη.Το "εστειλα" σε αρκετες επαφες μου και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο γιατι προκειται για virus.trojan και εγω δεν ξερω τι.Κατεβασα αυτο που εδωσε ο φιλος PETROS13 αλλα τιποτα δεν βρηκε:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκιμάστε αυτό τότε..

 

MSN Photo Virus Remover (exe)

 

http://downloads.malwareremoval.com/MsnVirRem.exe

 

ή

 

από εδώ..

 

http://www.greyknight17.com/spy/MsnVirRem.exe

 

 

# First close any other programs you have running as this will require a reboot

# Double click MsnVirRem.exe to run it

# Once open, click the button labelled "Search and Destroy"

<<Your computer will now be scanned for Infected Files>>

# When scanning is finished you will be prompted to reboot only if infected, Click OK

# Now click the "REBOOT" Button.

# After the Reboot, you WILL receive file not found errors (usually 4) please acknowledge them and continue.

# A Message should popup from MsnVirRem if not, double click the program again and it will finish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γινεται ειτε ειμαι offline ειτε ειμαι online.

 

μλκια γτ τωρα δεν μπορεις να κρυφτεις!!αυτο ειχε παθει και μια κοπελιτσα που πηγαινε να μου κρυφτει!αλλα την τσακωσα!!:devil::-D:cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγω αλλαξα κωδικό καταρχάς και εκανα και μια επαναφορα συστηματος...νομιζω πως σταματησε να στελνει,δεν ειμαι σιγουρος ακομα,δοκιμασα και τα προγραμματακια και δεν βρηκαν τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά τόσο πιιστευτό είναι πια;

Πάντα λέει μια πρόταση στα αγγλικά...εμένα μου έχουν στείλει 31483980 φορές αυτό το πράμα αλλα το καταλαβένω :P

Τέλοςπαντων, κόλλησε και μένα μια φίλη μου π ζεί Αθήνα ενώ εγω ειμαι Κοζάνη, και μπήκα στο Pc της με ενα πρόγραμμα (Teamviewer) που σ επιτρέπει να αποκτήσεις πλήρη έλενγο, σαν να είσαι στο απομακρυσμένο pc, δειχνοντάς σου την επιφάνεια κλπκλπ.

Έκανα ενα scan με το NOD32, έβγαλε 20 ιους, αλλα το πρόβλημα παραέμεινε. Μετα ξανακάνω scan και βρίσκει ενα αρχείο MSN.COM στο C:/WINDOWS . Το καθάρισα και μετα απο ενα reboot όλα normal. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μλκια γτ τωρα δεν μπορεις να κρυφτεις!!αυτο ειχε παθει και μια κοπελιτσα που πηγαινε να μου κρυφτει!αλλα την τσακωσα!!:devil::-D:cool:

Δεν εννοω appear offline..Ακομα και αν εισαι τελειως offline αυτο στελνει λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοω appear offline..Ακομα και αν εισαι τελειως offline αυτο στελνει λινκ

 

αληθεια????:fear::shock: εχει εξελιχθει ο δικος σου.εγω νομιζα απλα οταν εισαι appear offline...ελεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί ένα link που και καλά σου δείχνει ποιοι από τις επαφές σου σε έχουν μπλοκάρει. Μην το ανοίξετε!!! Εγώ το άνοιξα με αποτέλεσμα να έχω έναν ωραιότατο trojan και αυτό ήταν το λιγότερο γιατί με ένα msn cleaner πήγε καλιά του. Το χειρότερο της υπόθεσης ήταν ότι κάποιος έμπαινε με τους δικούς μου κωδικούς (τους οποίους σαν χαζή έβαλα για να δώ ποιοί με μπλοκάραν και καλά λες και με νοιάζει. ακόμα απορώ με την ηλιθιότητά μου σαν να είμαι χθεσινή) και δεν ξέρω τι ακριβώς έκανε. Θα μάθω όταν αρχίσουν κάποιοι να με βρίζουν. Λοιπόν εγώ την πάτησα. Ελπίζω εσείς να είσαστε πιο προσεκτικοί. Αν σας στείλουν link και καλά να δείτε ποιοι σας μπλοκάρουν φανείτε ανώτεροι και μην το ανοίγετε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giota βλεπω οι ιοι εχουν γινει φιλαρακια σου!πλακα κανω.υπαρχουν πολλα που μπορει να σου ερθουν απο το μσν.απλα ρε παιδια ο,τι βλεπετε να ειναι γραμμενο στα αγγλικα ειναι ιος.τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giota βλεπω οι ιοι εχουν γινει φιλαρακια σου!πλακα κανω.υπαρχουν πολλα που μπορει να σου ερθουν απο το μσν.απλα ρε παιδια ο,τι βλεπετε να ειναι γραμμενο στα αγγλικα ειναι ιος.τελος

 

γενικά πάντα ρωτάμε τον άλλο τι μας έστειλε για να μην βρεθούμε προ δυσάρεστων εκπλήξεων..

το άλλο το πρόγραμμα στο #10 post το δοκιμάσατε.

δεν θυμάται ούτε η φίλη μου με ποιο από τα δύο το έβγαλε..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μου έστειλε ένα παιδί κάποια links.Το ένα το έκανα copy-paste στον firefox(μήπως και είναι καλύτερα,απο το να ανοιχτεί απο το msn κατευθείαν).Ηταν αυτό: http://christos_mx.partypicz.info δεν με πήγαινε κάπου και έβγαζε "404 Research" νομίζω.Το άλλο ήταν αυτό : http://cooolstuff.info ήθελα να το κάνω αντιγραφή και καταλάθος το πάτησα.Με το που πήγε να βγεί η σελίδα το έκλεισα κατευθείαν.

 

Έκανα scan με το avast και βρήκε κάτι ιούς απο setup προγραμμάτων που είχα.Μπορεί μην ήταν virus, όπως το AVG που μου έβρησκε virus ενώ όλα τα άλλα antivirus δεν έβρισκαν τίποτα.Υπάρχει περίπτωση να κόλλησα?Αν ναι, πρέπει να κάνω κάτι με το acount του msn μου?Η απλός είναι του υπολογιστή και σε άλλο PC δεν θα έχει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωση της Εθνικης Τραπεζας της Ελλαδος λογαριασμο

 

Για να ολοκληρωθει η ενεργοποιηση, πρεπει να κανετε κλικ στο συνδεσμο

Κατωτερω, και εισαγετε τον αριθμο της καρτας σας στην επομενη σελιδα

Για να επιβεβαιωσετε τον λογαριασμο σας στην Εθνικη Τραπεζα της Ελλαδος.

 

Καντε κλικ εδω για να ενεργοποιησετε το λογαριασμο σας

 

Μπορειτε επισης να επιβεβαιωσετε το λογαριασμο στο http://www.ethniki.gr/

 

Παρακαλω μην απαντησετε σε αυτο το email. Αυτο το γραμματοκιβωτιο δεν παρακολουθειται

Και δεν υπαρχει απαντηση θα σταλει.

 

Σας ευχαριστουμε που επιλεξατε την Εθνικη Τραπεζα της Ελλαδος

Εθνικη Τραπεζα της Ελλαδος Team

 

Άλλο ένα καραμπινάτο χθεσινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...