Προς το περιεχόμενο

Flash Xβοχ 360 ι οχι?


agapoulinis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα προσφατα ενα xbox 360 και θελω να μαθω αν αξιζει να το flash-αρω ι οχι

δλδ αν υπαρχουν προβληματα ...Επισης θελω να μαθω αν ειναι ευκολη διαδικασια να το flash -αρω μονος για να γλιτωσω το 100 αρικο διαβασα τα thread ποιο πανω αλλα ακρη με τοσα post δεν εβγαλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προβλήματα δεν παρουσιάζει απ το φλασαρισμα γιατί ουσιαστικά απλά αλλάζεις το λογισμικό του dvd-drive. Βέβαια υπάρχει μια μικρή πιθανότητα έτσι να χαλάσει πιο γρήγορα το Laser του drive σου, εάν ζορίζεται με κακής ποιότητας δισκάκια αντιγραφές. (δεν έχω ακούσει για κρούσματα σε 360 αλλά στο ps2 είχα τέτοιο πρόβλημα)

 

Οσο για το εάν αξίζει η οχι εσύ θα το κρίνεις, απ την μια φλασαρισμενο θα παίζεις *πολλά* παιχνίδια αλλά θα πρεπει να συμβιβαστείς με την ιδέα οτι κάποια στιγμή θα σου bannαρουν την κονσόλα απ'το LIVE οσο και προσεκτικός να είσαι με τα παιχνίδια που γραφείς (εάν έχουν καλό stealth) και ας έχεις και περασμένο το τελευταίο firmware...(φυσικά μετά το ban θα μπορείς να παίζεις κανονικά offline) , απ την άλλη μένεις με μια κονσόλα ετσι όπως είναι, νοικιάζεις παιχνίδια και περιστασιακά σκας και 70ευρω να αγοράσεις ενα παιχνίδι που πολύ πιθανόν να τελειώσεις μέσα σε μια δυο μερες.

 

Η διαδικασία είναι εύκολη αλλα προϋποθέτει να έχεις το κατάλληλο hardware στον υπολογιστή. Αναφέρομαι στο chipset της μητρικής. Εαν δεν έχεις θα πρέπει να αγοράσεις μια πολύ συγκεκριμένη PCI κάρτα SATA.

 

Και σχετικά με το BenQ που ανεφέρε ο φιλος ISIM.... ειναι το πιο εύκολο drive για να φλασαρεις, ειτε χρησιμοποιείς ενα bootable usb stick με το iprep, ειτε bootαρεις σε καθαρό dos και τρέχεις το dosflash.

Ενα μεγαλύτερο βαθμο κούρασης (λεω κούρασης γιατί δεν ειναι δυσκολίας απλα διαδικασίας) εχουν τα Hitachi, που πρέπει πρώτα να bootαρεις ενα CD Slax Linux, με το που φορτώσει (και βάλει το drive σε modeB) να κάνεις reboot, να μπεις στα windows και απο κει με το FW Toolbox να κάνεις το φλασαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις πολύ χρόνο διαθέσιμο κάτσε διάβασε, φλάσαρε, κατέβασε, κάψε δοκίμασε, ξαναδιάβασε, διόρθωσε, ξανακάψε και παίξε :)

 

αν όχι αγόρασε τα παιχνίδια που σου αρέσουν πραγματικά και απόλαυσε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι με την αντιγραφή το παιχνίδι χάνει την αξία του. Δεν σου κάνει την ίδια όρεξη άμα δεν πληρώσεις...

 

Βέβαια τα 70 ευρώ για 1 παιχνίδι είναι σίγουρα υπερβολικά, και μ' αυτές τις τιμές το φλασάρισμα είναι πολλές φορές αναπόφευκτο.

 

Εγώ το έχω αφλασάριστο και αγοράζω παιχνίδια από μαγαζιά στο e-bay με 30ευρώ περίπου μαζί με τα μεταφορικά. Τα παιχνίδια είναι καινούρια, σφραγισμένα και η τιμη σωστή, οπότε δεν φλασάρω και δεν χάνω και την εγγύηση της κονσόλας που για το 360 είναι σημαντική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμουν σε αυτο το δηλημα και αποφασησα να μην το φλασάρω!

Παιχνιδια αγορασα 30 ευρώ από το ebay Halo 3 και blue dragon!Το πρώτο μεταχειρισμένο!Πιστευω οτι το xbox live αξιζει για να το χασω τοσο ευκολα!Ειδικά αν εχεισ παιχνιδια σαν το halo to cod και το pro(αν και το τελευταιο μου λαγκαρει συνεχεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι με την αντιγραφή το παιχνίδι χάνει την αξία του. Δεν σου κάνει την ίδια όρεξη άμα δεν πληρώσεις...

 

Αυτο το τμημα μου αρεσε:lol:

Μου θυμισε την διαφημηση εταιριας σταθερης τηλεφωνιας στην οποια τυπος εξηγει γιατι εχει ακομα συνδεση οτε και λεει οτι απλα του αρεσει να πληρωνει τα παντα...ακομα και τον αερα που αναπνεει!

Ενταξει αυτα που λες σωστα ειναι κατα ενα μερος ....αλλα επειδη ειμαι φοιτητης δεν με χαλαει ποτε να παιζω και κανα παιχνιδακι τσαμπα ή εστω να το αγοραζω σε πολυ χαμηλη τιμη!

Πιστεψε με το απολαμβανω το ιδιο!

 

Δεν θελω να θεωρηθω υπερμαχος της πειρατειας αλλα για ευνοητους οικονομικους λογους μην τα παραλεμε κιολας οτι αν δεν πληρωσεις το game χανετε η ευχαριστηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια ειναι οτι 70ε ειναι πολλά...

Πληρώνουμε τόσα και τόσα κερατιάτικα.... Σκέφτομαι και εγώ να το φλασάρω αλλά έχω μόνο φορητό άρα μάλλον πρέπει να το πάω σε κάποιον άλλο να μου κάνει την δουλειά. Ξέρεται που μπορώ να απευθυνθώ? (Αθήνα). Όσο για τα χρήματα τί είναι λογικό να μου ζητήσουν?

Πάνω απο 50ε? Έχω Σαμσουνγκ απ'οτι θυμάμαι...

Για πείτε ρε παίδες γιατί ειναι τόσες οι παιχνιδάρες που δεν κρατιέμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δεν φλασάρω και δεν χάνω και την εγγύηση της κονσόλας που για το 360 είναι σημαντική...

 

αμα ξερεις να κανεις την σωστη δουλεια,καμοια εγγυηση δεν θα χασεις.ουτε καν την ταινια εγγυησης δεν θα χαλασεις.

 

επισης,η διαδικασια επιστροφης-ανταλαγης της κονσολας που στελνετε στην γερμανια,διαρκει 3 βδομαδες.εγω προτειμω να το πεταξω και να παρω καινουριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης,η διαδικασια επιστροφης-ανταλαγης της κονσολας που στελνετε στην γερμανια,διαρκει 3 βδομαδες.εγω προτειμω να το πεταξω και να παρω καινουριο!

 

Εσυ μπορει να εχεις την δυνατοτητα να παιρνεις καθε τοσο καινουργιο xbox σαν να ειναι πασαντεμπος ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ.:mad:

Προσωπικα πιστευω οτι συμφερει το φλασαρισμα αρκει μην σε ποιασει λυσσα στο να αγοραζεις με την σεσουλα παιχνιδια γιατι οντως μπορει να εχεις δεκαδες παιχνιδια αλλα να μην ασχολεισε με κανενα.Παιρνε δυο τρεια τερματισε τα και ξανα αγοραζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox live μπαινω μονο και μονο για να κατεβασω updates για την κονσολα για κανεναν αλλο λογο...αμα το flasharo δεν 8α μπαινω ουτε για αυτο αρα με συμφερει διοτι το μονο που θελω ειναι να καιγομαι με κανα φιλαρακι σε split screen...θελω να μου πει καποιος πωσ ειναι ι διαδικασια flashar-ισματος πρπ να βγαλω το drive και να το βαλω στο pc?Επισης δεν ξερο ποιο drive απ ολα εχω μαλλον θα το λεει στο manual που ειχε το κουτι θα το ψαξω και θα σασ πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μπορει να εχεις την δυνατοτητα να παιρνεις καθε τοσο καινουργιο xbox σαν να ειναι πασαντεμπος ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ.:mad:

 

εγω οταν γουσταρω να κανω κατι,θα το κανω,κι ας μην εχω λεφτα.φτανει να κανω το χατηρι στον εαυτο μου.

αν εσυ ειναι πορωμενος xboxακιας,και μπορεις να κατσεις να περιμενεις 3 βδομαδες τουλαχιστον χωρις την κονσολα σου,περιμενε.

εγω προτειμω να παρω αλλη και να κανω το εξις,που εκανε και ενας φιλος μου.το πηγε στο easy buy,και με 99 ευρω το αντικατεστησε με αλλο ;) . και του εμεινε και ο σκληρος,και το χειριστηριο,και πουλησε και ενα 60αρι την ταινια εγγυησης ;) . μαγκας.

και ολα αυτα σε 1 μερα μονο :-)

 

Παιρνε δυο τρεια τερματισε τα και ξανα αγοραζεις.

3 παιχνιδια = 3χ70 ευρω = 210 ευρω.

xbox 360 arcade = 270 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οταν γουσταρω να κανω κατι,θα το κανω,κι ας μην εχω λεφτα.φτανει να κανω το χατηρι στον εαυτο μου.

 

 

Το μονο που θα πω ειναι οτι με την παραπανω φραση σου η εισαι πολυ μικρος σε ηλικια και δεν καταλαβαινεις τη παει να πει βιοπαλη η οντως αμα θελεις κατι, θα κανεις τα παντα για να το καταφερεις.Πιστευω οτι θα με καταλαβουν τι θελω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...