Προς το περιεχόμενο

Flash Xβοχ 360 ι οχι?


agapoulinis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις δίκιο,όμως για να μην μας κλέψει το κάθε "λαμόγιο" , θα πρέπει εμείς να κλέβουμε όλους τους υπόλοιπους;

 

ο καθενας κοιταει την παρτι του ;) .ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

όπως και να το δει κανείς ζούμε σε μια κοινωνία που μας κλέβουν από παντού, και δεν αναφέρομαι απλά στα χρήματα. Μας κλέβουν τον αυτοσεβασμό μας, την ελευθερία μας, τον ελεύθερο χρόνο μας... έχουμε καταντήσει να ζούμε για να δουλεύουμε και όχι το αντίθετο. Μας βομβαρδίζουν καθημερινά με μαλακισμένες διαφημίσεις από παντού για να μας θυμίσουν και να μεγεθύνουν την αντίληψη οτι έχουμε ελλείψεις σαν άτομα, ότι οι σχέσεις μας με άλλους ανθρώπους πάνε κατά διαόλου, ότι δεν θα είμαστε ποτέ πλήρεις και ευτυχισμένοι εάν δεν αγοράσουμε την κάθε μαλακιά για να αναπληρώσουμε αυτό το κενό που νιώθουμε μέσα μας.

Στα κομμάτια λοιπόν και αν παίζουμε με αντεγραμμένα παιχνίδια ...μια σταγόνα στον ωκεανό είναι.

Και το LIVE για τον πούτσο είναι, καθόμαστε σαν μαλάκες και παίζουμε ο καθένας σπίτι του αποξενωμένος, αντί να βρισκόμαστε από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κλέβουν τον αυτοσεβασμό μας, την ελευθερία μας, τον ελεύθερο χρόνο μας... έχουμε καταντήσει να ζούμε για να δουλεύουμε και όχι το αντίθετο. Μας βομβαρδίζουν καθημερινά με μαλακισμένες διαφημίσεις από παντού για να μας θυμίσουν και να μεγεθύνουν την αντίληψη οτι έχουμε ελλείψεις σαν άτομα, ότι οι σχέσεις μας με άλλους ανθρώπους πάνε κατά διαόλου, ότι δεν θα είμαστε ποτέ πλήρεις και ευτυχισμένοι εάν δεν αγοράσουμε την κάθε μαλακιά για να αναπληρώσουμε αυτό το κενό που νιώθουμε μέσα μας.

Και το LIVE για τον πούτσο είναι, καθόμαστε σαν μαλάκες και παίζουμε ο καθένας σπίτι του αποξενωμένος, αντί να βρισκόμαστε από κοντά.

 

+1000 για όλο το πόστ.

Για την κατάληξη:

Μακάρι να σκέφτονταν όλοι έτσι... Είμαι fan των games και της όλης βιομηχανίας.

Το"κάψιμο" του online όμως ποτέ δεν το χώνεψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να το δει κανείς ζούμε σε μια κοινωνία που μας κλέβουν από παντού, και δεν αναφέρομαι απλά στα χρήματα. Μας κλέβουν τον αυτοσεβασμό μας, την ελευθερία μας, τον ελεύθερο χρόνο μας... έχουμε καταντήσει να ζούμε για να δουλεύουμε και όχι το αντίθετο. Μας βομβαρδίζουν καθημερινά με μαλακισμένες διαφημίσεις από παντού για να μας θυμίσουν και να μεγεθύνουν την αντίληψη οτι έχουμε ελλείψεις σαν άτομα, ότι οι σχέσεις μας με άλλους ανθρώπους πάνε κατά διαόλου, ότι δεν θα είμαστε ποτέ πλήρεις και ευτυχισμένοι εάν δεν αγοράσουμε την κάθε μαλακιά για να αναπληρώσουμε αυτό το κενό που νιώθουμε μέσα μας.

Στα κομμάτια λοιπόν και αν παίζουμε με αντεγραμμένα παιχνίδια ...μια σταγόνα στον ωκεανό είναι.

Και το LIVE για τον πούτσο είναι, καθόμαστε σαν μαλάκες και παίζουμε ο καθένας σπίτι του αποξενωμένος, αντί να βρισκόμαστε από κοντά.

 

+10000000000 και από μένα.

Αν και πιστεύω ότι υπό προϋποθέσεις και το gaming αλλά και το on-line gaming μπορεί να είναι διασκεδαστικά. Στο κάτω κάτω κανείς δεν μας βάζει το πιστόλι στο κεφάλι να παίξουμε. Επιλογή μας είναι.

Πάντως θίγεις ένα θέμα πολύ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ που θα άξιζε ένα sticky thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αγορασα μεταχειρο φλασαρισμενο 360.

ερωτησουλες:

α)Μπορω να δω τι firmware εχει?

β) Χρησιμευει σε κατι το να ξερω ποια εκδοση εχω?

γ)Updates δεν μπορω να κατεβασω χωρισ να εχω λογαριασμο live?(κανα site???)

δ) στο ιντερνετι μπορω να κανω κατι χωρισ λογαριασμο στο Live??

ε) αμα με μπαναρουν (αν δεν ειναι ηδη μπαναρισμενο) τι δυνατοτητες χανω?

Thank u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αγορασα μεταχειρο φλασαρισμενο 360.

ερωτησουλες:

α)Μπορω να δω τι firmware εχει?

β) Χρησιμευει σε κατι το να ξερω ποια εκδοση εχω?

γ)Updates δεν μπορω να κατεβασω χωρισ να εχω λογαριασμο live?(κανα site???)

δ) στο ιντερνετι μπορω να κανω κατι χωρισ λογαριασμο στο Live??

ε) αμα με μπαναρουν (αν δεν ειναι ηδη μπαναρισμενο) τι δυνατοτητες χανω?

Thank u

 

Γεια,

 

Αμα δεν ειναι ηδη μπαναρισμένο να το φλασάρεις με το τελευταίο firmware (1.4 για samsung/hitachi και 1.41 για BenQ)

αν ειναι μπαναρισμενο , δε σε απασχολει τι firmware εχει, ισα ισα που εαν ειναι παλιο firmware χωρις stealth check θα παίζει και παλιά παιχνίδια που δεν ειχαν stealth.

Μπαναρισμενο η οχι, μπορεις να γραψεις σε CD το τελευταιο update απ το xbox.com και να το περάσεις. Divx δεν θα παιξει ομως αν ειναι μπαναρισμένο γιατι θελει να συνδεθεί να κατεβασει codecs.

 

Στο Live μπαινεις με silver account και μπορεις να κατεβαζεις κανα demo , για να παιξεις online θες gold account ομως (εκει πλερωνεις :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το silver ειναι τσαμπε?

demos μονο μεσα απο το live κατεβαινουν? δεν παιζει κανα site η απο κανα torrent??

απο που βλεπω τι μαρκα εχω ? (samsung-hitachi-BenQ)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν αναφέρθηκε το πιο σημαντικό, δλδ σε περίπτωση φλασαρίσματος και rrod τι γίνεται?

 

επαναφέρεις το drive με το original firmware, βάζεις το αυτοκόλλητο της εγγύησης το στέλνεις γερμανια και σταυρώνεις τα δάχτυλα σου :)

 

εγώ έτσι το έστειλα πρόσφατα, θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις ο ποιητης με το rrod???:rolleyes:

 

οπως είπε και ο αναμένος red ring of death, τα 4 λαμπάκια, τεταρτημόρια του κύκλου γύρω απ το power switch ανάβουν κόκκινα όταν έχει κάποιο πρόβλημα το xbox. Ανάλογα το πρόβλημα ανάβουν και διαφορετικά τεταρτημόρια. Συνήθως είναι λόγω υπερθέρμανσης , η απώλειας σύνδεσης του AV cable από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...